Menu

Aktualności

Nawigacja

Treść

Marcin Seroczyński Społecznikiem Roku Powiatu Toruńskiego

Burmistrz Miasta Chełmży - Jerzy Czerwiński pogratulował Marcinowi Seroczyńskiemu zdobycia tytułu i statuetki Społecznika Roku Powiatu Toruńskiego i podarował replikę legendarnego kubeczka. Do konkursu zgłoszony został przez Panią Urszulę Meszyńską  - dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Prejsa w Chełmży. O przyznaniu tytułu zdecydowała komisja, w skład której wchodzili m.in.: radni powiatowi, starosta. 

Marcin Seroczyński jest jednym z założycieli Towarzystwa Przyjaciół Chełmży, w którym od 2007 r. pełni funkcję prezesa. Był pomysłodawcą społecznej akcji pod nazwą „Nie chowaj historii w szafie”, mającej na celu zbieranie starych, ale cennych dokumentów, fotografii, przedmiotów oraz wiadomości związanych z Chełmżą. W czasie swojej działalności włączył się w program koła historycznego „KLIO” przy nieistniejącym już Gimnazjum nr 1 w Pluskowęsach pod nazwą „Przywróćmy Pamięć” prowadzonego przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Jest pomysłodawcą i współrealizatorem filmów dokumentalnych o chełmżyńskich bohaterach i historycznych miejscach. Podczas jego działalności ukazały się filmy propagujące takie postaci jak: Antoni Depczyński, Bronisław Kurzętkowski, Mieczysław Szczepański, Edmund Beszczyński, prof. Tadeusz Glemma, ks. Leon Poeplau oraz Chełmżyńskie miejsca pamięci.  Jest współautorem kilku filmów promujących miasto Chełmżę. Podczas swojej działalności był inicjatorem wydania wielu publikacji popularyzujących dzieje Chełmży. Podczas działalności Towarzystwa Przyjaciół Chełmży, Marcin Seroczyński inicjował i nadzorował wydanie ponad 30 publikacji w większości dotyczących dziejów naszego miasta.

Za działalność na rzecz Chełmży odznaczony „Brązowym Krzyżem Zasługi”, „Medalem im. Aleksandra Patkowskiego” nadawanego uznanym regionalistom oraz kilkoma innymi odznaczeniami.

Za fotografie promujące Chełmżę, zabytki, przyrodę oraz walory sportowe otrzymał kilka wyróżnień, a mianowicie: Pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym „Chełmża w obiektywie”. Jest także laureatem konkursu „Poza obrazem” organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu „Katar – Fotografia Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu. Laureatem konkursu „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” organizowanego przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Laureatem „Kujawsko-Pomorskie Press Foto” organizowanego przez Dwór Artusa w Toruniu.

 

 

drukuj (Marcin Seroczyński Społecznikiem Roku Powiatu Toruńskiego)

Wstecz

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl