Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

 • fundusze europejskie
 • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

 • obiekt Flash - http://triathlonenergy.pl/chelmza

Treść strony

Wdrożenie programu "Ochrona bioróżnorodności" poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół. Wdrożenie programu "Ochrona bioróżnorodności" poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół.
Zaproszenie na dyżury konsultacyjne w zakresie możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej
 • autor: Natalia Makowska, data: 2018-01-11
UNIJNE ŚRODKI NA ROZWÓJ TWOJEJ FIRMY JUŻ W LUTYM Masz pomysł na rozwój swojej firmy i szukasz źródła dofinansowania? Skontaktuj się z Lokalną Grupą Działania, która udziela wsparcia unijnego!
Wystartowały zapisy na XVI Półmaraton i Chełmżyńską „Dziesiątkę” 1 maja 2018 r. odbędzie się XVI Półmaraton i Chełmżyńska „Dziesiątka” o puchar Burmistrza Miasta Chełmży.
XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - specjalna koszulka z podpisami najstarszych zawodników Chełmżyńskiej Legii. W tym roku podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z inicjatywy Burmistrza – Jerzego Czerwińskiego oraz Prezesa Klubu Sportowego „Legia” - Pana Stefana Kowalskiego na licytację trafi specjalna koszulka z podpisami najstarszych zawodników Chełmżyńskiej Legii.

Serdecznie zapraszam mieszkańców Chełmży do wzięcia udziału w Apelu Poległych ,

w związku z 98 rocznicą Wyzwolenia Chełmży.

Uroczystość odbędzie się w dniu 

19 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 18:00

na Rynku miasta.

mgr Jerzy Czerwiński

Burmistrz Chełmży

 • autor: Iwona Niedzielska, data: 2018-01-02
Przywitanie Nowego Roku w Chełmży
 • 1.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • autor: Marek Dzielski, data: 2018-01-02
Wiadomości z Ratusza Wiadomości z Ratusza - styczeń 2017r.
  • autor: Wioleta Derkowska, data: 2017-12-11
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2017-12-11
Choinka na Rynku Choinka na Rynku
Plebiscyt na najlepszego sportowca! Zachęcamy kluby do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepszego sportowca.
Pierwszy w historii turniej Mikołajkowy Żaków! W dniu 10 grudnia 2018r. zorganizowano turniej, w którym wychowankowie mogli zaprezentować swoje umiejętności.
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ergometrze Wioślarskim 2017 W dniu 9 grudnia 2017 roku w Chełmży w hali Ośrodka Sportu i Turystyki odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ergometrze Wioślarskim, których organizatorem był Kujawsko - Pomorski Regionalny Związek Towarzystw Wioślarskich przy wsparciu Chełmżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego 1927.
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Miasto Chełmża, położonej w Chełmży przy ulicy B. Głowackiego. Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Miasto Chełmża, położonej w Chełmży przy ulicy B. Głowackiego.
BUDŻET OBYWATELSKI 2018 – wyniki głosowania Na posiedzeniu w dniach 13-15 listopada 2017 r., komisja do ustalenia wyników głosowania w ramach budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży na rok 2018, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Chełmży ustaliła, że w urnach do głosowania zlokalizowanych w punktach do głosowania znajdowało się łącznie 475 kart do głosowania. Na podstawie §13 i 14 Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Chełmży, będącego Załącznikiem do Uchwały Nr XXIII/175/17 Rady Miejskiej Chełmży z dnia 17 sierpnia 2017 r., dokonano weryfikacji oddanych kart do głosowania.
„ZAMEK GNIEW” najlepszy w Pucharze Kopernika Czwarty Otwarty Turniej pn. „Puchar Kopernika w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 12.11.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 63 graczy, (16 drużyn) z Chełmży, Torunia, Kinic, Chojnic, Tucholi, Gniewu i Mikołajek.
OSTRZEŻENIE GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO OSTRZEŻENIE GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
KOPERTA ŻYCIA !

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CHEŁMŻY ZAKUPIŁ 250 KOPERT ŻYCIA. Do posiadania Koperty życia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

UWAGA!

Osoby samotne, przewlekle chore mogą skontaktować się z Ośrodkiem, dzwoniąc pod numer /56/ 675-24-69, celem uzyskania informacji na temat możliwości otrzymania koperty życia.

Budżet obywatelski - głosowanie rozpoczęte

W dniach od 2 do 10 listopada br. można głosować w ramach budżetu obywatelskiego. Urny do głosowania umieszczone są na korytarzu Urzędu Miasta Chełmży oraz Szkoły Podstawowej Nr 5. Karty do głosowania można pobrać ze strony urzędu. Zapraszamy.

 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2017-11-02
 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2017-11-02
Przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w Chełmży przy ul. Prusa 12 i ul. Konopnickiej 20-22 Przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w Chełmży przy ul. Prusa 12 i ul. Konopnickiej 20-22
 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-11-02
Nabór wniosków o powierzenie grantu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Nabór wniosków o powierzenie grantu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
Jednolity Plik Kontrolny VAT dla mikroprzedsiębiorców - spotkanie informacyjne

Z A P R O S Z E N I E

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu zaprasza na spotkanie w   dniach 14, 21, 28 listopada 2017r.  w siedzibie tutejszego urzędu.

Tematem spotkania będzie: Jednolity Plik Kontrolny VAT dla mikroprzedsiębiorców

Od 01 stycznia 2018 r.:

 • Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K będą obowiązani do  prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT.
 • Deklaracje VAT-7 lub VAT-7K będą składać wyłącznie w formie elektronicznej.
 • Swój rejestr sprzedaży i zakupów VAT będą przesyłać do resortu finansów, jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

Pytania i zapisy na spotkania można kierować telefonicznie pod numerem 56 66 47 702 lub na adres email: kamilla.makowska-holowicka@kp.mofnet.gov.pl

drukuj (Jednolity Plik Kontrolny VAT dla mikroprzedsiębiorców - spotkanie informacyjne)

 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2017-10-26
KOMUNIKAT o wyznaczonych punktach, w których będą dostępne karty do głosowania – edycja Budżet Obywatelski 2018

Zgodnie z § 13 pkt 4 Regulaminu budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży głosowanie, w tym wydanie kart do głosowania, odbywa się w punktach wyznaczonych przez Burmistrza Miasta. W roku bieżącym karty te będą dostępne od 30 października 2017 r., a pobierać je będzie można w sekretariacie Urzędu Miasta Chełmży oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w godzinach ich pracy. Urny do głosowania znajdować się będą na korytarzach tych jednostek, a głosowanie zostanie przeprowadzone w dniach od 2 do 10 listopada br.. Dopuszcza się również karty do głosowania samodzielnie wydrukowane przez głosującego ze strony internetowej miasta Chełmży.

drukuj (KOMUNIKAT o wyznaczonych punktach, w których będą dostępne karty do głosowania – edycja Budżet Obywatelski 2018)

 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2017-10-20
Budżet obywatelski na 2018 rok - wyniki weryfikacji Burmistrz Miasta Chełmży informuje, że do budżetu obywatelskiego na 2018 rok zgłoszono 6 propozycji zadań do realizacji.
Budżet obywatelski Miasta Chełmży 2018 Budżet obywatelski to mechanizm partycypacyjny, w ramach którego mieszkańcy Chełmży mają prawo zgłaszać projekty zadań do realizacji z wydzielonej części budżetu miasta Chełmży, a następnie wybierać w trybie głosowania te projekty, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji.
Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Chełmży na lata 2016-2023 Burmistrz Miasta Chełmży zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do zapoznania się z projektem Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Chełmży na lata 2016-2023 oraz zgłaszania swoich uwag i spostrzeżeń, które pozwolą na wypracowanie ostatecznego kształtu dokumentu.
  • autor: Bartosz Danielewicz, data: 2017-10-13
  • autor: Bartosz Danielewicz, data: 2017-10-13
 • autor: Bartosz Danielewicz, data: 2017-10-13
 • autor: Iwona Niedzielska, data: 2017-10-04
Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku serdecznie zaprasza na FORUM WSPÓŁPRACY NA RZECZ ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO „ZIEMI GOTYKU” Zarząd Stowarzyszenia
Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku
serdecznie zaprasza na
FORUM WSPÓŁPRACY
NA RZECZ ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO „ZIEMI GOTYKU”
 • autor: Wiesława Pająk, data: 2017-09-21
 • autor: Marek Kuffel, data: 2017-09-19
Zaproszenie przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na konsultacje w sprawie przyjęcia projektu Programu Współpracy Miasta Chełmży z Organizacjami Pozarządowymi. BURMISTRZ MIASTA CHEŁMŻY zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na konsultacje w sprawie przyjęcia projektu Programu Współpracy Miasta Chełmży z Organizacjami Pozarządowymi i innymi Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego na 2018 r.
Budżet obywatelski powiatu toruńskiego 2018 Rozpoczęła się trzecia edycja budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
 • autor: Iwona Niedzielska, data: 2017-08-23
XXIX Rajd Rowerowy po Gminie Chełmża

Burmistrz Miasta Chełmży

zaprasza do udziału

w XXIX Rajdzie Rowerowym

po Gminie Chełmża

Termin rajdu: Sobota 16 września 2017 r., zbiórka o godz. 9:30 (Tumska Przystań)

Trasa rajdu: Chełmża, Bielczyny, Kończewice Ogrodniki, Kończewice, Warszewice, Brąchnówko, Browina, Grzywna, Kuczwały, Mirakowo, Grodno, Zalesie, Pluskowęsy, Chełmża.

Długość trasy: około 35 km.

Drogi: powiatowe, gminne i ścieżki rowerowe.

Stan dróg: drogi i ścieżki o nawierzchni asfaltowej.

Zgłoszenia do 14 września 2017 r. – elektronicznie: promocjaum@post.pl lub osobiście w Urzędzie Miasta Chełmży ( Mały Ratusz –pokój nr 16 ) tel. 56 639 23 42

drukuj (XXIX Rajd Rowerowy po Gminie Chełmża)

 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-08-23
 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-08-23
 • MAMMOGRAFIA
XXXVII Dni Chełmży Podczas XXXVII Dni Chełmży było wiele różnorodnych wydarzeń kulturalnych, muzycznych, sportowych. Nasi mieszkańcy oraz goście z okolicznych miejscowości mogli znaleźć coś dla siebie.
  • autor: Jarosław Smyczyński, data: 2017-07-31
Wojciech Chojnacki Mistrzem Baśki w Chełmży. Z okazji XXXVII Dni Chełmży, w dniu 23.07.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, rozegrane zostały XI Mistrzostwa Chełmży w Baśkę, o Puchar Radnego Powiatu Toruńskiego – Dariusza Mellera, fundatora głównych nagród.
ZUS apeluje-jesteś potencjalnym emerytem? Otrzymałeś pismo z ZUS-u o ponowne przeliczenie kapitału? Nie czekaj-złóż wniosek.

W związku ze zmianą ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, której przepisy od 1 października 2017 spowodują przywrócenie wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, ZUS spodziewa się wzmożonego wpływu wniosków o emeryturę osób, które już ukończyły ten wiek, lub też osiągną go do końca 2017.
Dotacje na założenie działalności gospodarczej! „Fabryka firm” to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie samozatrudnienia przez osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Uczestnicy mogą otrzymać dotację w kwocie do 24 400 zł na założenie własnej firmy.
Zaproszenie na spotkanie informacyjno - konsultacyjne dotyczące opracowania "Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy miasta Chełmży na lata 2016-2023"

Zaproszenie na spotkanie informacyjno - konsultacyjne dotyczące opracowania "Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy miasta Chełmży na lata 2016-2023".

Konkurs fotograficzny Konkurs fotograficzny

BURMISTRZ  MIASTA  CHEŁMŻY  ORAZ  POLSKI  ZWIĄZEK  WĘDKARSKI W  CHEŁMŻY ZAPRASZAJĄ NA ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA,
 KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W DNIU 22 LIPCA 2017 R.
W RAMACH OBCHODÓW XXXVII DNI CHEŁMŻY.
ROZPOCZĘCIE ZAWODÓW NASTĄPI O GODZ. 6.00  ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW O GODZ. 5.30 W  PRZYSTANI  TUMSKIEJ PRZY  UL. TUMSKIEJ  12 a W CHEŁMŻY.
ZAPISY WSZYSTKICH CHĘTNYCH TRWAĆ BĘDĄ DO DNIA
21 LIPCA 2017 R. DO GODZ. 14.00.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE WRAZ Z REGULAMINEM IMPREZY OTRZYMAJĄ PAŃSTWO W URZĘDZIE MIASTA CHEŁMŻY W POK. NR 16 ( MAŁY RATUSZ) LUB POD NUMEREM TELEFONU ( 056 ) 6752291 LUB 6752292 WEW. 42
ORAZ NA STRONIE
www.chelmza.pl

 

 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-07-03

W dniach 14-16 lipca 2017r. na Jeziorze Chełmżyńskim odbędą się Motorowodne Mistrzostwa Świata i Polski. W związku z organizacją zawodów powstaną utrudnienia dla mieszkańców Chełmży. Od piątku 14 lipca od godz. 9.00 niezbędne będzie udostępnienie parkingów przy ul. Tumskiej 12 a, przy ul. Łaziennej ( obok Restauracji Mistral), przy ul. Sądowej obok siedziby KST Włókniarz dla uczestników zawodów. Bardzo prosimy o przeparkowanie swoich samochodów w inne miejsce.

Jednocześnie bardzo proszę o liczne przybycie i doping dla zawodników.

 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-07-07
 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-07-05
 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-07-05
  • autor: Marek Dzielski, data: 2017-06-13
Spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania koncepcji zmian przestrzennych w obszarze rewitalizacji. Spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania koncepcji zmian przestrzennych w obszarze rewitalizacji.
Rewitalizacja Chełmży

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na miejsca sprzyjające rekreacji i integracji mieszkańców jest jednym z narzędzi rewitalizacji. W związku z tym, serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania koncepcji zmian przestrzennych w obszarze rewitalizacji, które odbędzie się 12.06.2017 r . o godz. 12:00 w Urzędzie Miasta.

 • autor: Natalia Makowska, data: 2017-05-31
Formularz zgłoszeniowy do rajdu
 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-05-30
 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-05-30
PODZIĘKOWANIE W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować zawodnikom za udział w XV Półmaratonie Chełmżyńskim oraz Chełmżyńskiej Dziesiątce.
Zaproszenie na doradztwo księgowe i prawne

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osoby fizyczne chcące założyć fundację lub stowarzyszenie na bezpłatne doradztwo prawne, księgowo-podatkowe, marketingowe i osobowe. Więcej informacji pod adresem: http://www.lgd.ziemiagotyku.com/aktualnosci/item/202-zaproszenie-na-doradztwo-prawne-i-ksiegowe

 • autor: Natalia Makowska, data: 2017-05-09
Informacje Państwowego Inspektora Sanitarnego w Toruniu dotyczące profilaktyki zapobiegania zatruciom pokarmowym Informacje Państwowego Inspektora Sanitarnego w Toruniu dotyczące profilaktyki zapobiegania zatruciom pokarmowym
Wyniki XV Półmaratonu Chełmżyńskiego oraz Chełmżyńskiej Dziesiątki

Wyniki dostępne także pod adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/1345/results.html

Uwaga Mieszkańcy Chełmży - System SISMS Mając na uwadze lepszy przepływ informacji pomiędzy władzami, a mieszkańcami Chełmży podjęto decyzję o wprowadzeniu systemu SISMS w naszym mieście.
„V Masters Pomorze - Puchar Chełmży” V Masters Pomorze - Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 23.04.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 102 graczy (26 drużyn) min. z Chełmży, Torunia, , Chojnic, Gniewu, Mikołajek, Białogóry, Borka WLKP,Wejherowa, Bytowa, Kinic, Tucholi, Lutówka, Grudziądza i Nowej Karczmy.
Fiszka projektowa dla Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasta Chełmży Fiszka projektowa dla Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasta Chełmży
Powszechny Spis Rolny Szanowni Państwo, w 2020 r. odbędzie się kolejna edycja Powszechnego Spisu Rolnego.
Montaż instalacji do produkcji energii ze źródeł odnawialnych dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych Montaż instalacji do produkcji energii ze źródeł odnawialnych dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie miasta Chełmży, w ramach projektu pn. „Upowszechnianie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii na terenie miasta Chełmży – budowa instalacji OZE na budynkach mieszkalnych”
UWAGA! Utrudnienia w dotarciu do posesji.

Firma STRABAG Sp. z o.o., Generalny Wykonawca inwestycji pn. "Przebudowa dróg w granicach pasa drogowego - Przebudowa ulic na osiedlu domków jednorodzinnych Reja, obejmującego następujące ulice: Reja, Konopnickiej, Kochanowskiego, Prusa, Pułaskiego, Żeromskiego, Reymonta w Chełmży wraz z modernizacją sieci wodociągowej"

informuje,

że w przypadku wystąpienia znaczących utrudnień w dotarciu do posesji (np. dla osób niepełnosprawnych) deklaruje w niezbędnych sytuacjach pomoc pracowników obecnych na budowie w godzinach pracy budowy, tj 7:00 - 16:00.

Z uwagi na trwające prace Generalny Wykonawca prosi o wcześniejsze (minimum 2 dni) przekazywanie informacji o konieczności zapewnienia pomocy w ww. temacie do Urzędu Miasta Chełmża, nr. tel. 56 639 23 35, 56 639 23 38, w godzinach pracy Urzędu. Jednocześnie Generalny Wykonawca przeprasza za utrudnienia powstające podczas prowadzonych prac.

 • autor: Zdzisław Stasik, data: 2017-03-30
Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży - wizytówka muzyczna
Wnioski o dofinansowanie na montaż Instalacji OZE Szanowni Mieszkańcy,

Burmistrz Miasta Chełmży informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.
INFORMACJA! W związku z prowadzonymi pracami związanymi z budową dróg gminnych: M. Konopnickiej, J. Kochanowskiego, B. Prusa, Wł. Reymonta, S. Żeromskiego, K. Pułaskiego, uniemożliwiającymi odbiór odpadów komunalnych bezpośrednio nieruchomości, Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Chełmży informuje, iż na Państwa osiedlu w okresie utrudnionego dostępu, zostaną ustawione kontenery Kp – 7 z lokalizacją na ul. B. Prusa oraz na skrzyżowaniu ulic Wł. Reymonta i St. Żeromskiego.
Zaproszenie na spotkanie Zaproszenie na spotkanie nt. Rewitalizacji społeczno - gospodarczej miasta Chełmży w kontekście problemów i potrzeb przedsiębiorców
CENTRALIZACJA VAT Z dniem 1 stycznia 2017 r. Gmina Miasto Chełmża wprowadziła skonsolidowane rozliczenia z tytułu podatku od towarów i usług obejmujące czynności prowadzone przez jednostki organizacyjne gminy miasta Chełmży.
Ferie zimowe w Bibliotece i ChOK Ferie zimowe w Bibliotece i ChOK

Burmistrz Miasta Chełmży

zaprasza

na XV edycję Półmaratonu Chełmżyńskiego wraz z Chełmżyńską Dziesiątką

biegi odbędą się w dniu

1 maja 2017 r.

rozpoczęcie biegów godz. 9.45

Więcej informacji oraz zapisy na stronach:

https://elektronicznezapisy.pl

http://www.maratonypolskie.pl/

https://www.facebook.com/umchelmza

 

Burmistrz Miasta

Towarzystwo Przyjaciół Chełmży

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

zapraszają

na spotkanie z Feliksem Stolkowskim

pt. „Sczanieccy w Chełmży”, które odbędzie się w bibliotece 3 lutego o godzinie 17:00.

W bibliotece odbędzie się spotkanie z Feliksem Stolkowskim i prezentacja projektu książki oraz fotografii Chełmży wykonanych przez Sczanieckich z Nawry. Zaprezentowane zostaną m.in fotografie katedry przed spaleniem w 1950 r. oraz zdjęcia pożaru i po spaleniu kościoła.

Serdecznie zapraszamy

Ankieta - rewitalizacja Szanowni Państwo,

zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest pogłębienie diagnozy obszaru zdegradowanego, który będzie podlegać rewitalizacji w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Chełmży na lata 2016-2023.

Serdecznie zapraszam mieszkańców Chełmży do wzięcia udziału w Apelu Poległych ,

w związku z 97 rocznicą Wyzwolenia Chełmży.

Uroczystość odbędzie się w dniu

20 stycznia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00

na Rynku miasta.

 

 

mgr Jerzy Czerwiński

Burmistrz Chełmży

Budżet obywatelski powiatu toruńskiego – wyniki Zakończono liczenie i weryfikację głosów oddanych w II edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Z puli lokalnej, w naszym mieście, do realizacji zostało przeznaczone zadanie pn. „Dzień Sąsiada – piknik rodzinny”. Zadanie polega na organizacji imprezy „Dzień Sąsiada” na osiedlu Jana Pawła II podczas, której zaprezentują się zespoły muzyczne z regiony oraz twórcy ludowi z miasta Chełmża. Na rzeczone zadanie oddano 105 głosów, z czego 102 to głosy ważne. Szacunkowy koszt realizacji zadania wynosi 17 200 zł.
Informacja o Narodowym Spisie Powszechnym URZĄD STATYSTYCZNY w BYDGOSZCZY

Informuje, iż w 2021 r. odbędzie się kolejna edycja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Chcąc jak najlepiej przygotować się do realizacji tego ważnego zadania, jakim jest Spis Powszechny, Główny Urząd Statystyczny prowadzi konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym Spisie. Udział w konsultacjach jest niezwykle istotny, ponieważ zebrane opinie pomogą w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby.
„AS PIK najlepszy w Pucharze Kopernika ” Trzeci Otwarty Turniej pn. „Puchar Kopernika w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 27.11.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie rekordową liczbę 94 graczy.
 • plakat
  plakat
Budżet obywatelski – edycja II – zaczynamy ! 6 siłowni plenerowych, boisko do siatkówki plażowej, koncerty muzyczne, turnieje sportowe, liczne warsztaty kulinarne to tylko niektóre projekty, których realizacja sfinansowana była z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.
„ Świecie nasz…” X Przegląd Piosenki „ Świecie nasz…” odbył się w piątek 25.11.br. w sali imprezowej Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury.
110 rocznica urodzin Antoniego Depczyńskiego 18 listopada minęła 110 rocznica urodzin chełmżyńskiego bohatera.
Orszak Trzech Króli 2017 Już po raz czwarty mieszkańcy wszystkich miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli 2017, będą mogli wygrać dla swojego orszaku WIELBŁĄDA!
Uwaga! Samoobrona Kobiet Od listopada rusza I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony.
Ogłoszenie o naborze wniosków na rozwijanie działalności gospodarczej Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.
Ogłoszenie o naborze wniosków na podejmowanie działalności gospodarczej Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku

informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania

19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”,
Budżet obywatelski powiatu toruńskiego 2017

Rozpoczęło się głosowanie na pozytywnie zweryfikowane zadania planowane do realizacji z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego w 2017 r. Pełnoletni mieszkaniec powiatu toruńskiego ma do dyspozycji dwa głosy – jeden głos możne oddać na zadanie z gminy w której mieszka, a drugi na wybrane zadanie z puli powiatowej. Głosowanie trwa od 9 do 30 listopada 2016r. 

Więcej informacji pod adresem: 

http://www.powiattorunski.pl/8157,budzet-obywatelski.html?tresc=71023

Wsparcie finansowe na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej

Lokalna Grupa Działania organizuje szkolenia z zakresu przygotowania wniosków o przyznanie pomocy na podejmowanie lub rozwijanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje o terminach i miejscach szkoleń w zamieszczonych poniżej zaproszeniach.

Zaproszenie Chełmża

Zaproszenie Łysomice

BUDŻET OBYWATELSKI 2017 – wyniki głosowania Na posiedzeniu w dniach 17-20 października 2016 r., komisja do ustalenia wyników głosowania w ramach budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży na rok 2017, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Chełmży ustaliła, że w urnach do głosowania zlokalizowanych w punktach do głosowania znajdowało się łącznie 4 452 kart do głosowania.
Nadzwyczajne liczenie dzików. W związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń (ASF), w dniach 20-25 października 2016 r., prowadzona będzie w regionie kujawsko-pomorskim inwentaryzacja dzików.
BUDŻET OBYWATELSKI – komunikat

W związku z pytaniami dotyczącymi zasada głosowania w ramach budżetu obywatelskiego przypomina się, iż zgodnie z § 13 ust. 6 i 7 Regulaminu budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży oraz informacją zawartą na karcie do głosowania, głosujący może oddać głos maksymalnie na 3 różne zadania umieszczone na karcie do głosowania. Głosujący może postawić znak „X” przy jednym, dwu lub trzech różnych zadaniach na jednej karcie do głosowania.

Budżet obywatelski – zaczynamy głosowanie! Zgodnie z harmonogramem realizacji budżetu obywatelskiego na rok 2017 zaczynamy głosowanie na projekty, które pozytywnie przeszły proces weryfikacji.
Propozycje zadań w ramach budżetu obywatelskiego w 2017 roku.
Budżet obywatelski powiatu toruńskiego – edycja II – zaczynamy ! Sześć siłowni plenerowych, boisko do siatkówki plażowej, koncerty muzyczne, turnieje sportowe, liczne warsztaty kulinarne to tylko niektóre projekty, których realizacja sfinansowana była z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

XXVI Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży. W dniu 17 września br. odbył się XXVI Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży.
Informacja o przeprowadzeniu akcji przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2016" Informacja o przeprowadzeniu akcji przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2016"
KOMUNIKAT o wyznaczonych punktach, w których będą dostępne karty do głosowania

Zgodnie z § 13 pkt 4 Regulaminu budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży głosowanie, w tym wydanie kart do głosowania, odbywa się w punktach wyznaczonych przez Burmistrza Miasta. W roku bieżącym karty te będą dostępne od 3 października 2016 r., a pobierać je będzie można w sekretariacie Urzędu Miasta Chełmży oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w godzinach ich pracy. Urny do głosowania znajdować się będą na korytarzach tych jednostek. Dopuszcza się również karty do głosowania samodzielnie wydrukowane przez głosującego ze strony internetowej miasta Chełmży.

drukuj (KOMUNIKAT o wyznaczonych punktach, w których będą dostępne karty do głosowania)

XXVI Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży Twierdza Toruń FORT IV
Jerzy Czerwiński Burmistrz Miasta Chełmży zaprasza do uczestnictwa w XXVI rajdzie rowerowym z tematem przewodnim: Spotkanie z historią militarną miasta Toruń.
Siatkarze z Chełmży Zakończyły się emocje związane z występami siatkarzy KS Chełmża. Prezes Klubu Pan Dariusz Holc poprosił o opublikowanie pisma, które nadesłał w dniu 10 sierpnia do tut. Urzędu.
Nowa strona internetowa ZUS Nowa strona internetowa ZUS
UWAGA!!!! Nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

INFORMUJEMY, IŻ OD DNIA 8 LIPCA 2016 r. OBOWIĄZUJE NOWY DRUK DEKLARACJI O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI, KTÓRY MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY INTERNETOWEJ URZĘDU MIASTA CHEŁMŻY www.bip.chelmza.pl (zakładka z lewej strony - dokumenty do pobrania, formularze) ORAZ W SIEDZIBIE TUT. URZĘDU, MAŁY RATUSZ, I PIĘTRO POKÓJ NUMER 18.

Nowy wzór deklaracji jest wymagany w przypadku zmiany danych zawartych w dotychczas złożonych w tutejszym Urzędzie deklaracji lub w przypadku złożenia deklaracji po raz pierwszy.

KOMUNIKAT Budżet obywatelski w 2017 r
KOMUNIKAT w sprawie Programu KAWKA III KOMUNIKAT w sprawie Programu KAWKA III
„Aktywny Samorząd” 2016 r. Na co można uzyskać pomoc finansową w 2016 roku
Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż lokali mieszkalnych przy ul. Sikorskiego 50 i ul. Strzeleckiej 4 Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż lokali mieszkalnych przy ul. Sikorskiego 50 i ul. Strzeleckiej 4
Jak pozyskać środki w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR)? Jeśli masz pomysł na ciekawy projekt i szukasz źródła dofinansowania zajrzyj do LSR Ziemi Gotyku dla obszaru Gmin Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie oraz Miasta Chełmża.
Festyn militarny W ramach organizowanego przez Polskę szczytu NATO w dniach 08-09.07.2016r.na Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Toruniu odbędzie się festyn militarny.
Lech Orłowski Mistrzem Chełmżyńskiej Ligi Baśki W dniu 18.06.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbył się X i zarazem finałowy, turniej „Chełmżyńskiej Ligi Baśki”. O miano najlepszego gracza walczyło 33 zawodników.
OGŁOSZENIE O NABORZE KANDYDATÓW NA WOLNE STANOWISKO PRACY W BIURZE LGD Zarząd Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku, z siedzibą w Brąchnówku 18, 87-140 Chełmża, ogłasza nabór otwarty na wolne stanowisko pracy


specjalista ds. obsługi projektów
Film promujący miasto Chełmża

W IMIENIU WŁADZ MIASTA CHCIAŁBYM SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM PONIŻEJ WYMIENIONYM SPONSOROM ZA POMOC W ORGANIZACJI XIV PÓŁMARATONU CHEŁMŻYŃSKIEGO W DNIU 30 KWIETNIA 2016 r.

 • FIRMA ECO – POL PANA DARIUSZA ORZECHOWSKIEGO Z PRUSZCZA
 • BANK SPÓŁDZIELCZY W CHEŁMNIE ODDZIAŁ W CHEŁMŻY
 • STAROSTWO POWIATOWE W TORUNIU
 • FIRMA BRESSE POL SO. Z O.O. ( SIEĆ SKLEPÓW POLO MARKET )
 • LOTEK PW HURTOWNIA PIWA I NAPOJÓW TORUŃ, UL. CHROBREGO 40/40A
 • FHU JAROSŁAW GRABOWSKI „DELIKATESY DLA KOWALSKIEGO”
 • BANK SPÓŁDZIELCZY W BRODNICY ODDZIAŁ W CHEŁMŻY
 • PHP „FRANK” Z CHEŁMŻY
 • PIEKARNIA „TRADYCJA” Z CHEŁMŻY
 • AGENCJA UBEZPIECZENIOWA W.TRAWIŃSKI PRZY UL. KOŚCIUSZKI 1 W CHEŁMŻY.
 • FIRMA „MAGUIN” Z CHEŁMŻY
 • ARRIVA RP SP.Z O.O.
 • BANK PKO BP ODDZIAŁ W CHEŁMŻY
 • STACJA PALIW ORLEN W BROWINIE PAN TOMASZ AUGUSTYNIAK
 • STACJA PALIW PANA ZBIGNIEWA LEGUTKO W CHEŁMŻY PRZY UL. DWORCOWEJ 26
 • NORDZUCKER POLSKA CUKROWNIA CHEŁMŻA S.A.
 • FIRMA PLAST JAN - PIOTR DZIELSKI, JAN WEISBRÓT Z CHEŁMŻY, UL. DWORCOWA 6

Burmistrz Chełmży

Jerzy Czerwiński

drukuj ()

DNI KULTURY MOŁDAWSKIEJ 24 maja stanie się DNIEM KULTURY MOŁDAWSKIEJ. O godz. 9:00 w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie dzieci i młodzieży z gośćmi z Mołdawii, którzy przybędą na zaproszenie gimnazjalistów z Głuchowa. Ta niecodzienna lekcja pozwoli przybliżyć młodemu pokoleniu kulturę i sztukę naszych gości. Uczniowie będą mogli przyjrzeć się strojom ludowym, podziwiać tańce ludowe, poznać tradycję picia herbaty na Wschodzie i smak tradycyjnej mamałygi. Spotkanie poprowadzi dr Barbara Łaukajtys i Lila Górska ( gość Mołdawii ).
Głosuj na siłownię terenową od Nestlé w Chełmży! Głosuj na siłownię terenową od Nestlé w Chełmży!
Uprzejmie informuję, iż można oddawać głosy na terenową siłownię w Chełmży.
Zgłoszone lokalizacje to: Bulwar 1000-lecia ; ul. 3 Maja 18 oraz skrzyżowanie Piastowskiej i Słowackiego.
„Puchar Chełmży w Czarną Baśkę” Trzeci Otwarty Turniej pn. „Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 24.04.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 71 graczy (17 drużyn) z Chełmży, Torunia, Grzywny, Łysomic, Chojnic, Klawkowa, Gniewu, Mikołajek, Kamionek, Pluskowęs, Wejherowa, Gdańska i Sztumu.

KOMUNIKAT

W związku z organizacją XIV Półmaratonu Chełmżyńskiego oraz biegów ulicznych dla dzieci w dniu 30 kwietnia 2016 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W tym dniu w godzinach od 9.30 do 13.00 zamknięty będzie całkowicie wjazd do centrum miasta. Ponadto proszę wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności gdyż bieg będzie odbywał się przy otwartym ruchu kołowym.

Osoby parkujące samochody na Rynku będą miały utrudniony wyjazd w tym dniu w godz. od 9:30 do 13:00

 

organizatorzy

INFORMACJA O ZAKAZIE WYPALANIA TRAW W związku z nastaniem okresu wiosennego, corocznie powtarza się problem wypalania traw na łąkach, przydrożnych rowach, skarpach, nieużytkach, poboczach kolejowych i innych terenach. Taka sytuacja powoduje występowanie pożarów skutkujących dużymi stratami materialnymi.
Decydujesz, pomagamy” – program grantowy dla wszystkich organizacji pozarządowych Decydujesz, pomagamy” –

program grantowy dla wszystkich organizacji pozarządowych
Rejon dystrybucji Toruń informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej Rejon dystrybucji Toruń informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej
Budżet obywatelski Uprzejmie informujemy, iż powiat toruński po raz pierwszy przystąpił do realizacji budżetu obywatelskiego – budżetu, w którym to mieszkańcy powiatu decydują o przeznaczeniu środków finansowych.
Rodzina 500 plus

 

 

Druki wniosków „Rodzina 500 plus”

dostępne będą w Miejskim Ośrodku Pomocy

Społecznej w Chełmży ul. Gen J. Hallera 19

oraz na stronie internetowej MOPS-u

www.mops.chelmza.pl

od dnia 15 marca 2016 r.

 

 

następna strona »

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

 • Ziemia gotyku
 • Samorządowy Informator SMS
 • Facebook

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1766095 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.