Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Izabeli, Damiana, Romany

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

 • ratusz.pl
 • fundusze europejskie
 • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

 • XVII Półmaraton Chełmżyński

Treść strony

Uroczyste podpisanie umowy W dniu 21 lutego 2019 r. w siedzibie urzędu Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Burmistrz Miasta Chełmży - Jerzy Czerwiński oraz Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego - Piotr Całbecki podpisali umowy.
Godzin pracy Biura Dowodów Osobistych w dniu 01 marca 2019 r.

W związku  z  wejściem w życie  od 4 marca 2019 r.  nowych e- dowodów Biuro Dowodów Osobistych

czynne będzie w dniu 01 marca 2019 r.  do godz. 11³°.

Wszelkie  sprawy  związane  z  dowodem osobistym  po tej godzinie nie będą możliwe do załatwienia 

z  uwagi  na  niedostępność aplikacji  RDO. 

Za utrudnienie przepraszamy.

 • autor: Małgorzata Jaworska, data: 2019-02-21
Legia Chełmża Oldboys na I miejscu w międzynarodowym turnieju Volksbank w Olpe! Legia Chełmża Oldboys na I miejscu w międzynarodowym turnieju Volksbank w Olpe - czyli krótka relacja z międzynarodowego turnieju piłki nożnej!
Spotkanie z Sybirakami Burmistrz Miasta Chełmży Związek Sybiraków w Toruniu – koło w Chełmży Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży serdecznie zapraszają mieszkańców 22 lutego na godzinę 10:00 do Bazyliki Świętej Trójcy na mszę św. z okazji 74 rocznicy wywózki Chełmżan na Sybir.
Plebiscyt na Najlepszego Sportowca - rozstrzygnięcie

Burmistrz Miasta Chełmżę serdecznie zaprasza uczestników Plebiscytu na Sportowca 2018 roku , trenerów, ich rodziców i opiekunów na uroczystość, podczas której zostanie rozstrzygnięty i podsumowany Plebiscyt na Najlepszego Sportowca, współorganizowany z "Nowościami". Podczas uroczystości zostaną podane wyniki i wręczone nagrody. Zapraszamy 22 lutego o godz. 17.00 do Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury.

 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2019-02-18
XIX Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza 2019
Ogólnopolska zbiórka krwi dla poszkodowanych w wypadkach drogowych W związku z przypadającą w 2019 roku 200-tną rocznicą istnienia Centralnej Administracji Drogowej w Polsce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w porozumieniu z Narodowym Centrum Krwi prowadzi przez cały 2019 rok ogólnopolską zbiórkę krwi dla poszkodowanych w wypadkach drogowych pod hasłem "200 lat Administracji Drogowej".
REGULAMIN PLEBISCYTU NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA 2018R W CHEŁMŻY
Kwalifikacja wojskowa Kwalifikacja wojskowa
Wiadomości z Ratusza Wiadomości z Ratusza - luty 2019r.
Podziękowania dla najlepszych wolontariuszy WOŚP W dniu 25.01.2019 r. Burmistrz Miasta Chełmży - Jerzy Czerwiński spotkał się i uhonorował najlepszych wolontariuszy WOŚP. Najmłodszy z nich ma zaledwie kilkanaście miesięcy!
Zaproszenie - Ziemia Gotyku
 • autor: Bartosz Danielewicz, data: 2019-01-25
Komunikat Burmistrza Miasta Chełmży w sprawie sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk w mieście Chełmży w 2019 r.
 • autor: Marek Dzielski, data: 2019-01-25
XIX Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza 2019 XIX Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Chełmża 2019 roku odbędzie się w dniach 16 - 17 lutego 2019 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej Ośrodka Sportu i Turystyki w Chełmży przy ul. Hallera 17.
Nowy Płatnik – nie czekaj Przedsiębiorco! Do Twojej dyspozycji udostępniliśmy już nową wersję programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r. Zachęcamy już teraz do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania nowej wersji programu. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą (MDG).
99 rocznica Wyzwolenia Chełmży W dniu 17 stycznia 2018 r. odbył się Apel Podległych, upamiętniający 99. rocznicę Wyzwolenia Chełmży. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Miasta - Burmistrz - Jerzy Czerwiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej - Janusz Kalinowski.
Spotkanie ze sportowcami "Włókniarza" Rok 2018 bez wątpienia był najlepszym w 70-cio letniej historii naszego klubu pod względem wyników sportowych.

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza i ogłoszoną żałobą narodową Rynek Miasta będzie miejscem, gdzie można zapalić znicze ku czci zmarłego w sobotę do godz. 19:00. Ponadto flagi na budynku Ratusza zostaną przystrojone kirem.

Z wielkim smutkiem i krzykiem niezrozumienia i sprzeciwu dla tego co się stało żegnamy

 

ś. p.

Pawła Adamowicza

Prezydenta Gdańska - miasta Solidarności.

 

Był dobrym człowiekiem, wybitnym samorządowcem.

 

Spoczywaj w pokoju!

 

Pogrążonej w żałobie rodzinie, mieszkańcom Gdańska i wszystkim,

którym Paweł Adamowicz był bliski wyrazy współczucia składają

 

 

Piotr Całbecki                    Mikołaj Bogdanowicz               Ryszard Bober

Marszałek Województwa                  Wojewoda                         Przewodniczący Sejmiku

                                            Kujawsko-Pomorski                     Województwa

 

prezydenci miast, starostowie powiatów, burmistrzowie i wójtowie gmin, przewodniczący i radni samorządów wszystkich szczebli województwa kujawsko-pomorskiego.

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 stycznia 2019 r. w Chełmży odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień w naszym mieście kwestowało 50 wolontariuszy.
Recykling jest niezbędny! Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” pod patronatem Pana Marszałka Województwa!
Orszak Trzech Króli W dniu 6 stycznia 2019 r. ulicami Chełmży przeszedł Orszak Trzech Króli. W uroczystościach, związanych z tym świętem wzięły udział władze miasta oraz mieszkańcy Chełmży.
Turniej Oldboys Halowej Piłki Nożnej im. Edwarda Fornalika i Michała Szwarca 29 grudnia 2018 r. legioniści wzięli udział w w meczu pokazowym podczas turnieju upamiętniającego ŚP. Edwarda Fornalika i ŚP. Michała Szwarca.
99 rocznica Wyzwolenia Chełmży

Burmistrz Miasta, Komenda Hufca ZHP

 oraz Towarzystwo Przyjaciół Chełmży zapraszają

na Apel Poległych

z okazji 99 rocznicy Wyzwolenia Chełmży,

który odbędzie się na Rynku miasta

17 stycznia 2019 r. o godz. 16.30.

            Program uroczystości:

 1. 16.30 Apel Poległych – Rynek miasta
 2. Ok. godz. 17.00 -Szkoła Podstawowa nr 3 - Promocja książki p. Marcina Seroczyńskiego pt. „Harcerstwo chełmżyńskie, zarys dziejów”, wydanej z okazji 100-lecia ZHP w Chełmży
 • orszak
Sesje Rady Miejskiej online

Informujemy, że istnieje możliwość oglądania sesji Rady Miejskiej Chełmży online. W tym celu należy wejść na stronę: https://crv.pl.

Na stronie można także obejrzeć archiwalne sesje.

Oprócz tego na stronie https://posiedzenia.pl/chelmza dostępne są materiały z posiedzeń Rady Miejskiej. 

Zapraszamy.

 • autor: Jarosław Smyczyński, data: 2018-12-28
Nowe pojazdy dla policji Dwa nowe samochody marki Opel Mokka trafiły do chełmżyńskiej policji. Zakup samochodów był możliwy dzięki wsparciu lokalnych samorządów i Komendy Wojewódzkiej Policji.
Podsumowanie projektu „W świecie chełmżyńskich legend” Towarzystwo Przyjaciół Chełmży od września do grudnia 2018 r. realizowało projekt pod nazwą ‘’W świecie chełmżyńskich legend’’. Grupa uczniów ze szkół podstawowych: Nr 2 i Nr 5, w specjalnie zaprojektowanych strojach, wśród barwnych dekoracji, zagrała w przedstawieniach teatralnych obrazujących wybrane legendy związane z Chełmżą.
Złożenie kwiatów pod tablica Antoniego Łapczyńskiego W dniu 13 grudnia 2018 r. delegacje złożyły kwiaty pod tablica poświęcona pamięci działacza i współzałożyciela NSZZ RI "Solidarność" - Antoniego Łapczyńskiego.

Informujemy, iż w dniu 15.12.2018 r. (sobota) Urząd Miasta Chełmży będzie czynny,

natomiast dzień 24.12.2018 R. (WIGILIA) będzie dniem wolnym od pracy.

 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2018-12-12
27 Finał WOŚP - gadżety na licytację Osoby, które chciałyby przekazać cokolwiek, co mogłoby zasilić nasze zasoby na licytację WOŚP, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 600 398 637. Zapraszamy również osobiście do siedziby sztabu - Mały Ratusz Urzędu Miasta, pokój nr 16.
Komentarz dotyczący zagrody św. Mikołaja W odpowiedzi na wszystkie komentarze i wiadomości odnośnie renifera, który pojawił się 6 grudnia u nas, udostępniamy komentarz właściciela renifera.
Wigilia Zarządu Działkowców W dniu 10.12.2018 r. w Sali Mieszczańskiej Urzędu Miasta w Chełmży odbyła si uroczysta Wigilia Działkowców - "Chełmża 2018".
Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Wychowankowie klubu sportowego Samurai Spirit Dojo mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Mamy mistrzów!
Mikołajki w Chełmży 6 grudnia na Rynku stanęła prawdziwa zagroda Świętego Mikołaja, a w niej… prawdziwy, oswojony renifer! Taką niespodzianką postanowił w tym roku zaskoczyć najmłodszych Burmistrz Miasta Chełmży - Jerzy Czerwiński. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Granty na rozwój firm z miasta Chełmży W 2019r. Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku rozpocznie realizację projektu „Przedsiębiorczość lokalna Ziemi Gotyku”. W projekcie przewiduje się środki na rozwój przedsiębiorczości na terenie miasta Chełmży w zakresie wsparcia inwestycyjnego dla mikro i małych przedsiębiorstw, którego celem jest poprawa konkurencyjności małych lokalnych firm.
Komunikat uzupełniający „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”.

Szanowni Mieszkańcy

W związku z zainteresowaniem ze strony mieszkańców Chełmży uczestnictwem w projekcie: „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego” oraz zgłaszanymi sygnałami o braku możliwości zgłoszenia woli uczestnictwa w wybranym szkoleniu z uwagi na pojawiający się komunikat o braku wolnych terminów, informujemy, że powyższy problem w przeciągu najbliższych dni zostanie usunięty po uzgodnieniu pomiędzy partnerami projektu konkretnych terminów szkoleń. Możliwość rejestracji winna nastąpić w przeciągu 2 najbliższych dni. Za uciążliwości z tego tytułu przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że projekt będzie realizowany do lipca 2019 roku i każdy zainteresowany będzie mógł znaleźć dla siebie dogodny termin szkolenia.

drukuj (Komunikat uzupełniający „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”.)

 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2018-12-04
„E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”. Miło nam poinformować, iż Miasto Chełmża wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy pod tytułem w ramach „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”.
Niezwykły spektakl w wykonaniu aktorów teatru Wilama Horzycy w Toruniu. W najbliższą niedzielę - 2 grudnia, w chełmżyńskiej szkole muzycznej odbędzie się niezwykły spektakl w wykonaniu aktorów teatru Wilama Horzycy w Toruniu. Przedstawienie "Józef i Maria" w sposób szczególny nawiązuje do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia: zbliża się Wigilia. Serdecznie zapraszamy!!!! Godzina 17.00! Wstęp wolny!
Forum współpracy pomiędzy kluczowymi partnerami rozwoju społeczno-gospodarczego LSR „Ziemi Gotyku” W imieniu Zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku serdecznie zapraszamy do udziału w Forum współpracy pomiędzy kluczowymi partnerami rozwoju społeczno-gospodarczego LSR „Ziemi Gotyku”, którego celem jest zwiększenie poziomu współpracy oraz inicjowania wspólnych przedsięwzięć.
Sukces młodego boksera! Norbert Niciński z Klubu Bokserskiego "Legia" Chełmża zdobył wice - mistrzostwo Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie Grudziądz w kat do 41.5 kg.
BUDŻET OBYWATELSKI 2019 – Wyniki głosowania Na posiedzeniu w dniach od 19 do 21 listopada 2018 r., komisja biorąc pod uwagę kryteria zawarte w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Chełmży ustaliła wyniki głosowania.
Rozwój kierowany przez społeczność lokalną Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku (LGD) jest stowarzyszeniem działającym na terenie gmin Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie i Miasta Chełmża. W 2015 roku LGD przygotowała strategię rozwoju w procesie społecznych konsultacji, badań problemów i potrzeb.
UCZYSZ SIĘ? STUDIUJESZ? ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM 8 KUJAWSKO-POMORSKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ UCZYSZ SIĘ? STUDIUJESZ? ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM
8 KUJAWSKO-POMORSKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ
Program grantowy „Decydujesz, pomagamy” . Program grantowy „Decydujesz, pomagamy” jest realnym wsparciem dla lokalnej społeczności, która aktywnie działa na rzecz najbliższej okolicy. Termin przyjmowania zgłoszeń do V edycji został przedłużony do 28.11.2018r.
To ostatnia szansa na podjęcie walki o granty o łącznej puli 1 125 000 złotych.
120-lecie Szkoły Podstawowej nr 2 W dniu 16 listopada odbyły się uroczystości związane z 120-leciem Szkoły Podstawowej nr 2. Nie obyło się bez życzeń i gratulacji.
Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości W dniu 11 listopada 2018 r. w Chełmży odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości.
W obchodach wzięli udział m.in. mieszkańcy miasta, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół, władze miasta itp. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Rozdanie zaświadczeń Miejskiej Komisji Wyborczej W dniu 9 listopada o godz. 14:00 odbyło się rozdanie zaświadczeń o wyborze na radnych i burmistrza Miejską Komisję Wyborczą.

Poniżej galeria zdjęć.
Rekord dla Niepodległej Chełmżyńskie szkoły, przedszkola oraz władze miasta włączyły w akcje Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej". W piątek 9 listopada o godz. 11.11, na Rynku w Chełmży cała społeczność zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego W dniu 11.11.2018 r. o godz. 19.00 podczas uroczystości odbywającej się na Rynku miasta Pan Józef Ramlau - Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski wręczy odznaczenia państwowe.
Z dniem 1 grudnia 2018r. zwolnienia lekarskie będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej.

ZUS Oddział w Toruniu wraz ze wszystkimi podległymi jednostkami terenowymi tj. w placówkach ZUS we Włocławku, w Grudziądzu, w Brodnicy, w Lipnie, w Aleksandrowie Kujawskim, w Golubiu- Dobrzyniu oraz w Rypinie od 19 listopada do 30 listopada uruchamia dla wszystkich zainteresowanych lekarzy oraz asystentów medycznych:

 1. Dodatkowe szkolenia dotyczące wystawiania e-ZLA, które będą się odbywać od 19.11.2018r. do 30.11.2018r.  w dni robocze. Rozpoczęcie szkolenia  o godzinie 14:00;
 2. „Białe soboty”, które zostały zaplanowane na 17.11.2018r. oraz 24.11.2018r. w godzinach od 9:00 do 14:00 we wszystkich naszych  placówkach ZUS i dodatkowo w dniu 17.11.2018r. w Centrum Handlowo- Rozrywkowym Atrium  COPERNICUS w Toruniu  w godzinach od 10:00 do 15:00;
 3. Wydłużone godziny pracy dedykowane lekarzom i asystentom medycznym we wszystkie dni robocze począwszy od 19.11.2018r. do 30.11.2018r. Dyżury będą trwały od godz. 15:00 do godziny 18:00.

drukuj (Z dniem 1 grudnia 2018r. zwolnienia lekarskie będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej.)

 • harmonogram
 • autor: Beata Weber, data: 2018-11-09
Odszedł od nas...

W dniu 6.11.2018 r. ze smutkiem przyjęliśmy informację, że odszedł od nas Michał Szwarc, zasłużony działacz sportowy, trener i piłkarz klubu sportowego „Legia” Chełmża.

Pan Michał Szwarc całe swoje życie poświęcił Klubowi Sportowemu Legia Chełmża, najpierw jako zawodnik Klubu, a następnie trener. Będąc szkoleniowcem dał się poznać jako osoba, którego praca opierała się dobrze zaplanowanych treningach, których efektem było skoordynowanie kompetencji zawodowych, dydaktycznych i organizatorskich.

W swojej pracy osiągnął bardzo dobre rezultaty, był uznaną osobowością, społecznikiem oraz fachowcem w swojej dziedzinie. Osobowość trenera stała się dla trenowanych przez niego zawodników ważnym wzorem do naśladowania. Był dobrym szkoleniowcem, posiadał wszechstronne kompetencje. Od 1960 r. – 1971 r. – zawodnik KS LEGIA CHEŁMŻA; następnie od 1966 r. – 2002 r. – zatrudniony w KS LEGIA CHEŁMŻA (1966 r. – 1971 r. kierowanie szkółką piłkarską; 1971 r. – 2002 r. – szkoleniowiec ). W 1980 r. – otrzymał tytuł „Szkoleniowiec Roku” za szczególny wkład pracy szkoleniowej i osiągnięcia sportowe z Wydziału Szkolenia OZPN w Toruniu. Od 1994 r. – 1997 r. – szkoleniowiec trzecioligowej drużyny seniorów w rozgrywkach III ligi „POMORZE” ( w sezonie 1995/1996 – V miejsce Drużyny – najwyższe w historii Drużyny i Klubu). 2004 r. z okazji 75 lecia KS LEGII CHEŁMŻA otrzymał tytuł „Zasłużony dla Klubu Sportowego Legia Chełmża za zaangażowanie i wkład pracy włożony w działalność i rozwój Klubu.

Był odznaczony Złotym oraz Brązowym Krzyżem Zasługi a także odznaczeniami resortowymi : Złotą oraz Srebrną Odznaką Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

W dniu 22 września 2018 r. z okazji 90-lecia KS. „Legii” Ministerstwo Sportu i Turystyki uhonorowano Pana Michała Szwarca - Brązową Odznaką  „Za  Zasługi  dla  Sportu”  

Pozostanie z nami we wspomnieniach jak inni Nieobecni…

Wyrazy głębokiego współczucia składają:

          Burmistrz Miasta Chełmży                                                                      Przewodniczący
                                                                                                                          Rady Miejskiej Chełmży
                 Jerzy Czerwiński                                                                                  Janusz Kalinowski

 

 

ĆWICZENIE RENEGADE

W dniach 14 - 15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE
z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.  

W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy o zagrożeniu z powietrza (syrena – sygnał ciągły modulowany nadawany przez okres trzech minut). Odwołanie alarmu (syreny - sygnał ciągły przez okres trzech minut).

 • autor: Mirosław Rostkowski, data: 2018-11-08
Przedszkolaki z wizytą u burmistrza Przedszkolaki z gminnego, niepublicznego "Małego Przedszkola" w Chełmży, którzy wraz z opiekunami 8 listopada wybrali się z wizytą do Burmistrza Miasta - Jerzego Czerwińskiego. Celem wizyty było uczczenie 100 - lecia odzyskania niepodległości.
Trwa V edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Na zgłoszenia czekamy do 18 listopada 2018 r! Aktywni mieszkańcy i organizacje społeczne tylko do 18 listopada mają szansę na zgłoszenie pomysłów społecznych w swoim regionie. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 1 125 000 złotych.

Szanowni Chełmżanie!

Pragnę złożyć wyrazy wdzięczności za poparcie i zaufanie, jakim mnie Państwo obdarzyli w dniu 4 listopada 2018 r. powierzając mi po raz szósty urząd burmistrza Miasta Chełmży.

         Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos oraz pomagali i wspierali podczas trudnej kampanii wyborczej.    

         Składam również podziękowania tym z Państwa, którzy oddali głos na mojego kontrkandydata i poprzez swój udział w wyborach dali dowód obywatelskiej dojrzałości.

Państwa udział w tych wyborach jest potwierdzeniem mojej wiary, że  w naszym mieście możliwe są zmiany na lepsze. Daliście mi Państwo siłę i wielki mandat zaufania.

Dołożę wszelkich starań, aby moje obowiązki wykonywać  sumiennie i należycie.

Cieszę się, że dzięki Państwa głosom będę mógł kontynuować realizację zadań wychodzących naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców.

Wsłuchując się uważnie w głosy Wyborców będę z rozwagą działać na rzecz rozwoju naszego miasta.

 

Jerzy Czerwiński

W imieniu władz miasta Chełmży oraz Parafii Rzymskokatolickiej 

zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości , które odbędą się 11 listopada 2018 r.    

 

       

Janusz Kalinowski  Jerzy Czerwiński  ks. kan. Krzysztof Badowski
Przewodniczący Burmistrz Chełmży Proboszcz Parafii
Rady Miejskiej    

 

Program uroczystości:

 • godz. 9:30 - Msza święta w Konkatedrze
 • około godz. 10:30 (po Mszy św.) wymarsz do miejsc pamięci
 • godz.15:00 - koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu A. Mickiewicza z Poznania pt. ”Pieśni naszej Ziemi” - Szkoła Muzyczna
 • godz.19:00 - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na Rynku miasta
 • autor: Iwona Niedzielska, data: 2018-11-02
KARTA DO GŁOSOWANIA w ramach budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży na 2019 rok
 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2018-10-30
KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA CHEŁMŻY w sprawie zmiany terminu głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełmży – edycja 2019 KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA CHEŁMŻY w sprawie zmiany terminu głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełmży – edycja 2019
Konkurs pt. „Cenne odpady” W dniach 18 i 19 października br. zwycięzcy konkursu ekologicznego pt. „Cenne odpady” zostały nagrodzone udziałem uczniów w ekologicznym spektaklu teatralnym przygotowanym przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury „Zabawki w opałach” dla najmłodszych dzieci oraz dla starszej grupy wiekowej „Złe decyzje”.
Rozwiązanie II etapu konkursu Polska Niepodległa 18 października w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie II etapu konkursu Polska Niepodległa. Na konkurs wpłynęło aż 97 prac!
Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej W dniu 19 października 2018 r. została podpisana umowa z firmą Melbud S.A. z Grudziądza na rozbudowę i modernizację sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie miasta Chełmży. Projekt oscyluje na 23 770 889,90 zł brutto.
Promocja książki Roberta Małeckiego pt. "Skaza" Dnia 18 października odbyła się promocja książki Roberta Małeckiego pt. "Skaza". Najnowszy kryminał tego autora jest o tyle szczególny dla mieszkańców, ponieważ jej akcja rozgrywa się w Chełmży.
XXXIX Sesja Rady Miejskiej Chełmży
Dzień Edukacji Narodowej Dnia 15 października odbyło się spotkanie w Sali Mieszczańskiej z dyrektorami i nauczycielami chełmżyńskich szkół. Nauczyciele otrzymali nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.
Rozmowa z Burmistrzem Chełmży Jerzym Czerwińskim
Rozdanie nagród w konkursie "Cenne odpady" W dniu 12 października w Sali Mieszczańskiej Urzędu Miasta odbyło się oficjalne wręczenie nagród. Szkoły i przedszkola otrzymały cenne nagrody rzeczowe
KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA CHEŁMŻY dotyczący wykazu punktów do wydawania kart do głosowania oraz do głosowania w ramach edycji „Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełmży na 2019 rok”

KOMUNIKAT

BURMISTRZA MIASTA CHEŁMŻY

dotyczący wykazu punktów do wydawania kart do głosowania oraz do głosowania w ramach edycji „Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełmży na 2019 rok”

     Podaje się do publicznej wiadomości, iż karty do głosowania w ramach edycji „Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełmży na 2019 rok” wydawane będą podobnie jak w poprzednich latach w sekretariacie Urzędu Miasta Chełmży, ul. gen. J. Hallera 2 pokój nr 2 oraz w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 5 ul. ks. St. kard. Wyszyńskiego 5. Kart do głosowania dostępne będą również do pobrania ze strony internetowej Urzędu Miasta Chełmży www.chelmza.pl oraz www.bip.chelmza.pl. Karty zostaną udostępnione od 23 października br.

     Podobnie również jak w latach wcześniejszych głosowanie odbywać się będzie do urn umieszczonych na korytarzach na parterze budynków Urzędu Miasta Chełmży oraz Szkoły Podstawowej nr w Chełmży.

Burmistrz Miasta Chełmży

(-) mgr Jerzy Czerwiński

 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2018-10-12
BUDŻET OBYWATELSKI ROK 2019
 • autor: Tomasz Szreiber, data: 2018-10-05
 • autor: Tomasz Szreiber, data: 2018-10-05
Spacer po Chełmży
Chełmżyńskie Spotkania z Kryminałem - Robert Małecki "Skaza"
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-10-05
Podsumowanie konkursu ekologicznego pn. "Cenne odpady" Dnia 4 października 2018 r. w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury przy ul. Bydgoskiej 7 odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego pn. „Cenne odpady” organizowanego przez Burmistrza Miasta Chełmży - Pana Jerzego Czerwińskiego oraz Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmży - Pana Piotra Zubę.
Akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2018”

Toruń, dnia 26.09.2018 r.

Informacja bieżąca nr 1/2018

Dotyczy:  akcji przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2018”

Informujemy, że Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. (PSG sp. z o.o.) Oddział Gazowniczy w Bydgoszczy przeprowadzi w dniach 16.10.2018 r. – 18.10.2018 r. na terenie miasta i gminy CHEŁMŻA akcję przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2018”, która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników PSG sp. z o.o. Oddział Gazowniczy w Bydgoszczy. Służby Pogotowia Gazowego (992) będą pracowały w czasie trwania akcji przez całą dobę. Zadbanie o usunięcie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynkach należy do obowiązków właścicieli lub administratorów obiektów.

 

Źródło informacji: Pismo Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o. o. Oddział Gazowniczy w Bydgoszczy z dnia 17.09.2018 r., znak: PSGBY.RSDZ.620.054.18. Toruńskie Centrum Zarządzania  Kryzysowego.

drukuj (Akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2018”)

 • autor: Mirosław Rostkowski, data: 2018-09-27
Chełmżyński Dzień Działkowca W dniu 21 września 2018 r. w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury uroczyście obchodzono dożynki działkowe. Po raz kolejny Chełmżyńska Rada Działkowców złożona z prezesów wszystkich naszych ogrodów działkowych postanowiła zorganizować swoje święto i podsumować sezon.
Jubileusz 90-lecia KS Legia W dniu 22.09.2018 r. odbyły się obchody jubileuszu 90-lecia Klubu Sportowego Legia. Ważnym punktem było otwarcie nowego obiektu sportowego z udziałem Burmistrza Miasta - Jerzego Czerwińskiego i zaproszonych gości.
Zawody wędkarskie spinningowe o tytuł najlepszego wędkarza w Chełmży Zawody wędkarskie spinningowe o tytuł najlepszego wędkarza w Chełmży. Odbyły się w 23. 09. 2018 r. na jeziorze chełmżyńskim.
Spotkanie z Marcelem Woźniakiem 20 września 2018 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece im. Juliana Prejsa w Chełmży odbyło się spotkanie autorskie z autorem kryminałów Marcelem Woźniakiem, który promował najnowsze dzieło pt. "Otchłań".
Darmowe bilety na koncert "Nieszpory Ludżmierskie"

Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego zaprasza mieszkańców Chełmży na koncert „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza. Koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz Chóru Opery Nova w Bydgoszczy. Wystąpią m.in. Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, Kuba Badach.

Koncert odbędzie się w dniu 14 października 2018 r.(niedziela), o godz. 17:00 w Toruniu, w Hali Sportowo-Widowiskowej „ARENA” przy ul. Bema 73-89

Urząd Miasta otrzymał 40 bezpłatnych biletów, które są do odebrania w „Małym Ratuszu”pokój nr. 16. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem telefonu: 56 639 23 42.

Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 bilety!

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przypominamy!

Miej wpływ na rozwój Chełmży!

W dnia 24 września br. (poniedziałek) mija termin składania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego na 2019 rok.

Poniżej formularz zgłoszenia propozycji zadania do realizacji oraz wzór listy osób popierających zgłoszone zadanie.

 

Delegacja z Ukrainy W dniu 18. 09. 2018 r. Burmistrz Miasta Chełmży – Jerzy Czerwiński gościł delegację z Ukrainy. Wraz z Dyrektor Centrum Usług Wspólnych – Iwoną Konicką, opowiedział o walorach turystycznych miasta, a przede wszystkim o zasadach organizacji oświaty w Chełmży.
XXXI Rajd Rowerowy - galeria Galeria zdjęć z XXXI Rajdu Rowerowego o Puchar Burmistrza.
Certyfikat od Marszałka Województwa dla Gminy Miasta Chełmży Przedstawiciele 140 instytucji zaangażowanych w opiekę nad zabytkami regionu odebrali certyfikaty z podziękowaniami Piotra Całbeckiego. Wśród nagrodzonych znalazła się Gmina Miasto Chełmża.
INFORMACJA BURMISTRZA MIASTA CHEŁMŻY z dnia 14 września 2018 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miasta Chełmży INFORMACJA BURMISTRZA MIASTA CHEŁMŻY z dnia 14 września 2018 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miasta Chełmży
XXXI Rajd Rowerowy Burmistrz Miasta Chełmży - Jerzy Czerwiński zaprasza do udziału w XXXI Rajdzie Rowerowym. Zgłoszenia do 13 września 2018 r. – elektronicznie: promocjaum@post.pl lub osobiście w Urzędzie Miasta Chełmży ( Mały Ratusz –pokój nr 16 ) tel. 56 6752291 wew. 42 Wydarzenia związane z XXI Rajdem rowerowym będą rejestrowane za pomocą wizji i fonii. (Zdjęcia, materiały filmowe.


POMOC SUSZOWA DLA ROLNIKÓW POSZKODOWANYCH W 2018 ROKU W związku z rozpoczynającym w się w dniu 14 września br. naborem wniosków do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o udzielenie pomocy poszkodowanym rolnikom w związku ze szkodami spowodowanymi suszą na terenie naszego województwa Urząd Wojewódzki informuje poszkodowanych o formach pomocy udzielanych przez rząd RP, a także informację o wymaganych do złożenia dokumentach w Biurze Powiatowym ARiMR.
Chełmżyńskie Spotkania z Kryminałem - Marcel Woźniak
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-09-04
Koncert patriotyczny "Niebo złote Ci otworzę" Dnia 1 września 2018 r. odbył się w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury poetycki koncert patriotyczny pt. Niebo złote Ci otworzę". Koncert organizowany był z okazji 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.
KOMUNIKAT - składanie propozycji zadań do budżetu obywatelskiego na 2019

K O M U N I K A T

 

Budżet obywatelski to mechanizm partycypacyjny, w ramach którego mieszkańcy Chełmży mają prawo zgłaszać projekty zadań do realizacji z wydzielonej części budżetu miasta Chełmży, a następnie wybierać w trybie głosowania te projekty, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji. Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego może składać każdy mieszkaniec gminy miasta Chełmży, który w momencie wypełniania wniosku ma ukończone 16 lat oraz organizacje pozarządowe działające na terenie gminy miasta Chełmży.

Środki na realizację budżetu obywatelskiego w 2019 roku, zgodnie z zarządzeniem Nr 104/FK/18 Burmistrza Miasta Chełmży z dnia 25 lipca 2018 r. w sprawie opracowania materiałów planistycznych do projektu uchwały budżetowej gminy miasta Chełmży na 2019 rok, planuje się w wysokości 150.000,00zł.

Termin składania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego na 2019 rok ustala się na dni od 10 września 2018 r. do 24 września 2018 r.

Formularz zgłoszenia propozycji zadania do realizacji oraz wzór listy osób popierających zgłoszone zadanie udostępnione są na stronie internetowej miasta Chełmży (ZBM 103/SOR/16 z dnia 1 sierpnia 2016 r.) oraz w sekretariacie Urzędu Miasta Chełmży. 

 

Burmistrz Miasta

(-) Jerzy Czerwiński

 • autor: Eliza Zielniewska, data: 2018-09-03
KLAUZULA INFORMACYJNA Budżet Obywatelski
 • autor: Mirosław Rostkowski, data: 2018-09-17
 • autor: Mirosław Rostkowski, data: 2018-09-17
Komunikat dotyczący projektu budżetu Miasta Chełmży na 2019 rok. K O M U N I K A T
Burmistrz Miasta Chełmży informuje, iż Urząd Miasta przystąpił do opracowania projektu budżetu na 2019 rok.
Darmowe badania mammograficzne dla Pań w wieku 50 - 69 lat
LOTTO Triathlon Energy w Chełmży. Gorący debiut! Wysoka temperatura powietrza, wody i rywalizacji. Zawody w Chełmży odbyły się pod honorowym patronatem burmistrza Jerzego Czerwińskiego.
90-lecie Legii Chełmża
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-08-16
Niezwykła triathlonowa rywalizacja w Chełmży podczas LOTTO Triathlon Energy Chełmża to nowy punkt na triathlonowej mapie Polski. 400 zawodników stanie do rywalizacji 19 sierpnia na trzech dystansach, tj. 1/2, 1/4 i 1/8 Ironman. Oprócz emocjonującej rywalizacji amatorów i zawodowców LOTTO Triathlon Energy będziemy także świadkami specjalnego startu.
Poetycki koncert patriotyczny - 1 września
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-08-14
X Paderewski Piano Academy - galeria Kolejny koncert festiwalowy wypełniły najsłynniejsze dzieła literatury fortepianowej w wykonaniu młodych, utalentowanych obywateli całego świata.
Gmina Miasto Chełmża uczestniczy w projekcie pn. „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów - szkolenia i doradztwo dla JST w województwie kujawsko-pomorskim” 30 samorządów w kujawsko-pomorskim przystąpiło do elitarnego grona odpowiedzialnych samorządów w tym dwóch przedstawicieli miasta Chełmży – zastępca Burmistrza Miasta i dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Chełmży, stawiających sobie za cel
Utrudnienia w ruchu drogowym W dniach 18 i 19 sierpnia obowiązuje zakaz parkowania pojazdów na rynku w Chełmży. Od godziny 16:00 w dniu 18 sierpnia do godziny 16:30 w dniu 19 sierpnia obowiązuje zakaz parkowania pojazdów na ulicy Kościuszki, ulicy Hallera oraz ulicy Polnej. Pojazdy pozostawione na ulicy Kościuszki w dniu 19 sierpnia zostaną usunięte przez organizatora na koszt właściciela.
PODZIĘKOWANIA ZA POMOC PRZY ORGANIZACJI XXXVIII DNI CHEŁMŻY Tegoroczne, lipcowe obchody święta miasta, uświetnione zostały w sposób szczególny, przez organizację XXXVIII Dni Chełmży. Od piątku do niedzieli zaplanowaliśmy wiele imprez, z których mogli skorzystać mieszkańcy naszego miasta oraz licznie przybyli goście. Obchody Dni Miasta, to największa z szeregu plenerowych imprez w Chełmży.
Koncert

Burmistrz Miasta Chełmży - Jerzy Czerwiński

wraz z Parafią Rzymsko-Katolicką i Stowarzyszeniem „Tumska 14”,

jako współorganizatorzy X Paderewski Piano Academy zapraszają mieszkańców do Konkatedry

na koncert w dniu 11 sierpnia 2018 r. o godz. 20.00 

Wystąpi Toruńska Orkiestra Symfoniczna

pod batutą Przemysława Fiugajskiego - mieszkańca Chełmży.

Burmistrz Miasta Chełmży zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do zapoznania się z zaktualizowanym projektem Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Chełmży na lata 2016-2023 oraz zgłaszania swoich uwag i spostrzeżeń, które pozwolą na wypracowanie ostatecznego kształtu dokumentu. Burmistrz Miasta Chełmży zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do zapoznania się z zaktualizowanym projektem Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Chełmży na lata 2016-2023 oraz zgłaszania swoich uwag i spostrzeżeń, które pozwolą na wypracowanie ostatecznego kształtu dokumentu.
Drużyna piłkarek z francuskiego Bagneux odwiedziła Chełmżę! Chełmżę odwiedziła drużyna piłkarek z francuskiego Bagneux. Dziewczęta przyjechały do Polski w ramach współpracy z Kobiecym Klubem Piłkarskim w Chełmży.
Koncert „Caritas super omnia est” Koncert „Caritas super omnia est” upamiętnia sylwetkę i dzieła błogosławionego księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, podharcmistrza, harcerza Rzeczypospolitej Polskiej, patrona polskich harcerzy.
Data i godzina: 15 lipca 2018, godz. 16:30
Miejsce: Toruń, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat
  • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-07-05
INFORMACJA DLA ROLNIKÓW W związku z wystąpieniem na terenie województwa kujawsko- pomorskiego zagrożenia suszy prosi się rolników o rozpoznanie, czy zjawisko to spowodowało w ich gospodarstwach szkody wśród upraw
Duży sukces chełmżyńskiego kajakarza Podczas Mistrzostw Europy Juniorów w sprincie kajakowym, które odbyły się we włoskim Auronzo w dniach 28.06-01.07.2018r. zawodnik Klubu Sportowo Turystycznego Włókniarz - Bartosz Grabowski w konkurencji kajakowej jedynki (K-1) na dystansie 200m zdobył pierwsze miejsce i został Mistrzem Europy Juniorów.
Fundusze unijne na start i rozwój firmy Brak środków?

Fundusze unijne na start i rozwój firmy będą zawsze. Zmienia się tylko ich formuła.
TURNIEJ KUBB CHEŁMŻA 2018
  • autor: Wioleta Dekowska, data: 2018-06-29
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-06-29
EKOPIEC 2018 - Miasto Chełmża Gmina Miasto Chełmża we współpracy z Biurem ZIT Bydgosko -Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu o przyznanie dotacji w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu priorytetowego EKOPIEC 2018. Program zakłada dofinansowanie zakupu i montażu nowego kotła grzewczego w miejsce istniejącego źródła ciepła zasilanego paliwem stałym.
XVII EDYCJĘ PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.
ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA

BURMISTRZ  MIASTA  CHEŁMŻY  ORAZ  POLSKI  ZWIĄZEK  WĘDKARSKI W  CHEŁMŻY

ZAPRASZAJĄ NA ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA,

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W DNIU 21 LIPCA 2018 R.

W RAMACH OBCHODÓW XXXVIII DNI CHEŁMŻY.

ROZPOCZĘCIE ZAWODÓW NASTĄPI O GODZ. 6:00  ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW O GODZ. 5:30 W  PRZYSTANI  TUMSKIEJ

PRZY  UL. TUMSKIEJ 12a W CHEŁMŻY.

ZAPISY WSZYSTKICH CHĘTNYCH TRWAĆ BĘDĄ

DO DNIA 20 LIPCA 2018 R. DO GODZ. 14:00.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE WRAZ Z REGULAMINEM IMPREZY OTRZYMAJĄ PAŃSTWO W URZĘDZIE MIASTA CHEŁMŻY W POK. NR16 (MAŁY RATUSZ) LUB POD NUMEREM TELEFONU (056) 639 23 42 LUB 675 22 92 WEW. 42 ORAZ NA STRONIE www.chelmza.pl

Uprzejmie informujemy, że wydarzenia związane z zawodami wędkarskimi będą rejestrowane za pomocą dźwięku, wizji, zdjęć i fonii.

Mammografia
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-06-27
XXX Rajd Rowerowy po Równinie Chełmżyńskiej z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Rajd odbędzie się 23 czerwca o godz. 9:30 – zbiórka przy Tumskiej Przystani. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo(promocjaum@post.pl), poprzez załączony formularz lub telefonicznie: 56 639 23 42 do dnia 22 czerwca do godz. 12:00.
Szymon Ciesielski weźmie udział w Rejsie Niepodlełości. Szymon Ciesielski, mieszkaniec Chełmży, bierze udział w Rejsie Niepodległości. Płynąć będzie Darem Młodzieży.
Ekologiczny Dzień Dziecka w Chełmży W dniu 1 czerwca 2018 roku odbył się Ekologiczny Dzień Dziecka. Nie zabrakło gier, zabaw, konkursów z nagrodami, bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Całość imprezy poprowadził animator zabaw, który zapoznał dzieci z tematyką ekologii i segregacji odpadów.
Spotkanie informacyjne dotyczące projektu pn. „Upowszechnianie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii na terenie miasta Chełmży – budowa instalacji OZE na budynkach mieszkalnych” Burmistrz Miasta Chełmży zaprasza właścicieli budynków jednorodzinnych biorących udział w projekcie pn. „Upowszechnianie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii na terenie miasta Chełmży – budowa instalacji OZE na budynkach mieszkalnych” na spotkanie informacyjne dotyczące planowanego montażu instalacji fotowoltaicznych.
Zawody wędkarskie dla dzieci W dniu 3 czerwca od godz. 8:30 do 11:00 przy „Stolbudzie” odbędą się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.
Żywa lekcja historii W dniu 18 maja 2018 roku odbyło się podsumowanie I etapu konkursu „Polska Niepodległa 1918 – 2018” pod patronatem Burmistrza Miasta.
Informacja z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że w okresie od 16 maja do II dekady czerwca 2018 roku planowane są ratownicze zabiegi samolotowe we fragmentach drzewostanów sosnowych, w których wystąpiła gradacyjnie brudnica mniszka, strzygonia choinówka i barczatka sosnówka.
Obchody Święta Strażaka i 150 – lecia istnienia Chełmżyńskiej Straży Pożarnej W dniu 9 maja 2018 r. odbyły się w Chełmży obchody Dnia Strażaka i 150 – lecia Chełmżyńskiej Straży Pożarnej.
  • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-05-14

18 maja o godz. 10:00 w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się rozstrzygnięcie I etapu konkursu pt. "Polska Niepodległa 1918 - 2018". Serdecznie zapraszamy uczestników konkursu, nauczycieli oraz dyrektorów szkół.

 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-05-15
Podziękowania dla sponsorów 1 maja 2018 r. odbyła się XVI edycja Półmaratonu Chełmżyńskiego i II edycja Chełmżyńskiej Dziesiątki.Dziękujemy sponsorom za wsparcie.
Obchody Święta Strażaka i 150 – lecia istnienia Chełmżyńskiej Straży Pożarnej W dniu 9 maja 2018 roku odbędą się w Chełmży uroczystości związane z obchodami Święta Strażaka i 150 – leciem istnienia Chełmżyńskiej Straży Pożarnej.
V Gala Tańca o Puchar burmistrza Miasta Chełmży W dniu 29 kwietnia 2018 roku odbyła się V Gala Tańca o Puchar burmistrza Miasta Chełmży.
Zagłosuj na projekt z Chełmży!
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-05-02
INFORMACJA Zapraszamy Mieszkańców Miasta Chełmża i Gminy Chełmża do skorzystania z usług opiekuńczych dla osób niesamodzielnych, zwłaszcza niepełnosprawnych lub w podeszłym wieku. Projekt pn. „Usługi opiekuńcze na terenie Parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Chełmży” realizowany jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Starachowicach, Parafię pw. Św. Mikołaja Biskupa w Chełmży oraz Miasto Chełmża w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Oś priorytetowa 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych.
Komunikat!

W związku z organizacją w dniu 1 Maja 2018r w godz. od 9.00 do 14.00 Półmaratonu Chełmżyńskiego i biegów dla dzieci utrudnione będzie poruszanie się po mieście, szczególnie po centrum miasta. Zamknięty będzie Rynek oraz ul. Sikorskiego i Chełmińska. Bardzo proszę, aby w tych godzinach nie planować wjazdu do centrum miasta. Utrudniony będzie również wyjazd z centrum miasta dlatego mieszkańcy, którzy zaplanowali wyjazd w tym dniu proszę o wyjazd przed godziną 9.00. Prosimy również, aby nie parkować pojazdów na ul. Chełmińskiej, na Rynku oraz na ul. Sikorskiego. Za utrudnienia bardzo przepraszamy. Dziękujemy za zrozumienie.

Organizatorzy

 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-04-30
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-04-26
Konkurs "ZIEMIA GOTYKU NA POCZTÓWCE" Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku zaprasza do udziału w konkursie "ZIEMIA GOTYKU NA POCZTÓWCE" wszystkich mieszkańców ( pow. 14 roku życia ) obszaru LGD Ziemia Gotyku tj. Miasta Chełmża oraz gmin: Chełmża, Papowo Biskupie, Łubianka i Łysomice.
Konstanty Pilecki i AS PIK II Chełmża zdobywcami Pucharu Chełmży” V Masters Pomorze - Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 22.04.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 125 graczy (31 drużyn). Wszystkich uczestników turnieju powitali: Burmistrz Miasta Chełmża – Jerzy Czerwiński i Radny Powiatu Toruńskiego – Dariusz Meller.
Uwaga!

W dniu 2 maja 2018 roku (środa) kasa Urzędu Miasta Chełmży będzie nieczynna. Powyższe spowodowane jest faktem, iż Bank Spółdzielczy w Toruniu Oddział w Chełmży jest w tym dniu nieczynny.

 

 • autor: Agnieszka Chmiel, data: 2018-04-24
MONITOROWANIE I NADZÓR NAD UPRAWĄ TYTONIU ORAZ PRODUKCJĄ I ZBYCIEM SUROWCA TYTONIOWEGO W dniu 15 grudnia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o organizacji niektórych rynków rolnych (Dz. U. 2017 poz. 2216), na mocy której Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) zobowiązany jest do monitorowania oraz nadzorowania krajowej uprawy tytoniu oraz produkcji i obrotu surowcem tytoniowym.
Spotkanie z Krzysztofem Kordą
  • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-04-20
Konkurs na najlepszego dzielnicowego Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu organizowanego przez Wydział Prewencji Komendy wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pn. „Przyjazny Dzielnicowy”
Chełmżyńskie Spotkania z Kryminałem
  • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-04-09
 • Puchar Chełmży
 • autor: Henryk Zatorski, data: 2018-04-06
Chełmża wśród liderów najlepiej zarządzających finansami! Miasto Chełmża otrzymało bardzo wysoką ocenę pre-rantingową na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+.
Ważna informacja!

Uprzejmie informujemy, iż Fanpage na Facebooku - Chełmża Info nie jest prowadzony przez Urząd Miasta Chełmży.

Oficjalnym Fanpage'm Urzędu Miasta jest konto - Miasto Chełmża, dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/umchelmza/

 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-03-23
Ulotka informacyjna na temat wymogów dotyczących zabezpieczenia gospodarstw, w których utrzymywane są świnie, wynikających z rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, zmienionego rozporządzeniem MRiRW z dnia 9 lutego 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 360). Ulotka informacyjna na temat wymogów dotyczących zabezpieczenia gospodarstw, w których utrzymywane są świnie, wynikających z rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, zmienionego rozporządzeniem MRiRW z dnia 9 lutego 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 360).
Podziękowanie dla sztabu WOŚP Dnia 19 marca odbyło się spotkanie z członkami sztabu z burmistrzem miasta Chełmży.
Bezpłatne badanie słuchu
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-03-14
ŚPIEWAJMY RAZEM XVII Festiwal Piosenki „Śpiewajmy Razem”, zorganizowany przez PiMBP – Chełmżyński Ośrodek Kultury i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, odbył się w dniu 2.03.2018r., w sali imprezowej Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury. Były to równocześnie eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „AWANS - 2018”, który odbędzie się 21.04.br.,w Żninie.
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-02-26
Wspieramy działania na rzecz społeczności lokalnej Burmistrz Miasta Chełmży objął honorowy patronat nad IV edycją programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”.
 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2018-02-26
XVIII Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza W dniach 17-18 lutego 2018r. w Chełmży odbyła się XVIII Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.
Projekty promujące polskie dziedzictwo kulturowe Organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury z całej Polski mogą rozpocząć pisanie projektów promujących polskie dziedzictwo kulturowe i postawy patriotyczne.
Chełmżanka obchodziła setne urodziny! W dniu 7 lutego 2018 roku 100 lat obchodziła mieszkanka Chełmży – Pani Aniela Hałas.
Podsumowanie Plebiscytu na najlepszego sportowca Chełmży 2017r. W dniu 6 lutego w Sali Mieszczańskiej Ratusza odbyło się podsumowanie Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Chełmży 2017 roku.
PODEJMOWANIE i ROZWIJANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku zaprasza na spotkanie informacyjne związane z naborami wniosków na
PODEJMOWANIE i ROZWIJANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Fundusze na przedsiębiorczość w Ziemi Gotyku! Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku działająca na terenie gmin: Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie i Miasto Chełmża ogłosiła nabory wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
Wdrożenie programu "Ochrona bioróżnorodności" poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół. Wdrożenie programu "Ochrona bioróżnorodności" poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół.
Zaproszenie na dyżury konsultacyjne w zakresie możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej
 • autor: Natalia Makowska, data: 2018-01-11
UNIJNE ŚRODKI NA ROZWÓJ TWOJEJ FIRMY JUŻ W LUTYM Masz pomysł na rozwój swojej firmy i szukasz źródła dofinansowania? Skontaktuj się z Lokalną Grupą Działania, która udziela wsparcia unijnego!
Wystartowały zapisy na XVI Półmaraton i Chełmżyńską „Dziesiątkę” 1 maja 2018 r. odbędzie się XVI Półmaraton i Chełmżyńska „Dziesiątka” o puchar Burmistrza Miasta Chełmży.
XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - specjalna koszulka z podpisami najstarszych zawodników Chełmżyńskiej Legii. W tym roku podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z inicjatywy Burmistrza – Jerzego Czerwińskiego oraz Prezesa Klubu Sportowego „Legia” - Pana Stefana Kowalskiego na licytację trafi specjalna koszulka z podpisami najstarszych zawodników Chełmżyńskiej Legii.
Przywitanie Nowego Roku w Chełmży
 • 1.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • autor: Marek Dzielski, data: 2018-01-02
Choinka na Rynku Choinka na Rynku
Plebiscyt na najlepszego sportowca! Zachęcamy kluby do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepszego sportowca.
Pierwszy w historii turniej Mikołajkowy Żaków! W dniu 10 grudnia 2018r. zorganizowano turniej, w którym wychowankowie mogli zaprezentować swoje umiejętności.
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ergometrze Wioślarskim 2017 W dniu 9 grudnia 2017 roku w Chełmży w hali Ośrodka Sportu i Turystyki odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ergometrze Wioślarskim, których organizatorem był Kujawsko - Pomorski Regionalny Związek Towarzystw Wioślarskich przy wsparciu Chełmżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego 1927.
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Miasto Chełmża, położonej w Chełmży przy ulicy B. Głowackiego. Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Miasto Chełmża, położonej w Chełmży przy ulicy B. Głowackiego.
BUDŻET OBYWATELSKI 2018 – wyniki głosowania Na posiedzeniu w dniach 13-15 listopada 2017 r., komisja do ustalenia wyników głosowania w ramach budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży na rok 2018, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Chełmży ustaliła, że w urnach do głosowania zlokalizowanych w punktach do głosowania znajdowało się łącznie 475 kart do głosowania. Na podstawie §13 i 14 Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Chełmży, będącego Załącznikiem do Uchwały Nr XXIII/175/17 Rady Miejskiej Chełmży z dnia 17 sierpnia 2017 r., dokonano weryfikacji oddanych kart do głosowania.
OSTRZEŻENIE GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO OSTRZEŻENIE GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
KOPERTA ŻYCIA !

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CHEŁMŻY ZAKUPIŁ 250 KOPERT ŻYCIA. Do posiadania Koperty życia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

UWAGA!

Osoby samotne, przewlekle chore mogą skontaktować się z Ośrodkiem, dzwoniąc pod numer /56/ 675-24-69, celem uzyskania informacji na temat możliwości otrzymania koperty życia.

Budżet obywatelski - głosowanie rozpoczęte

W dniach od 2 do 10 listopada br. można głosować w ramach budżetu obywatelskiego. Urny do głosowania umieszczone są na korytarzu Urzędu Miasta Chełmży oraz Szkoły Podstawowej Nr 5. Karty do głosowania można pobrać ze strony urzędu. Zapraszamy.

 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2017-11-02
 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2017-11-02
Przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w Chełmży przy ul. Prusa 12 i ul. Konopnickiej 20-22 Przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w Chełmży przy ul. Prusa 12 i ul. Konopnickiej 20-22
 • badania kolonoskopowe
 • badania kolonoskopowe
 • autor: Marek Dzielski, data: 2017-11-02
Nabór wniosków o powierzenie grantu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Nabór wniosków o powierzenie grantu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
Jednolity Plik Kontrolny VAT dla mikroprzedsiębiorców - spotkanie informacyjne

Z A P R O S Z E N I E

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu zaprasza na spotkanie w   dniach 14, 21, 28 listopada 2017r.  w siedzibie tutejszego urzędu.

Tematem spotkania będzie: Jednolity Plik Kontrolny VAT dla mikroprzedsiębiorców

Od 01 stycznia 2018 r.:

 • Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K będą obowiązani do  prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT.
 • Deklaracje VAT-7 lub VAT-7K będą składać wyłącznie w formie elektronicznej.
 • Swój rejestr sprzedaży i zakupów VAT będą przesyłać do resortu finansów, jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

Pytania i zapisy na spotkania można kierować telefonicznie pod numerem 56 66 47 702 lub na adres email: kamilla.makowska-holowicka@kp.mofnet.gov.pl

drukuj (Jednolity Plik Kontrolny VAT dla mikroprzedsiębiorców - spotkanie informacyjne)

 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2017-10-26
KOMUNIKAT o wyznaczonych punktach, w których będą dostępne karty do głosowania – edycja Budżet Obywatelski 2018

Zgodnie z § 13 pkt 4 Regulaminu budżetu obywatelskiego gminy miasta Chełmży głosowanie, w tym wydanie kart do głosowania, odbywa się w punktach wyznaczonych przez Burmistrza Miasta. W roku bieżącym karty te będą dostępne od 30 października 2017 r., a pobierać je będzie można w sekretariacie Urzędu Miasta Chełmży oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w godzinach ich pracy. Urny do głosowania znajdować się będą na korytarzach tych jednostek, a głosowanie zostanie przeprowadzone w dniach od 2 do 10 listopada br.. Dopuszcza się również karty do głosowania samodzielnie wydrukowane przez głosującego ze strony internetowej miasta Chełmży.

drukuj (KOMUNIKAT o wyznaczonych punktach, w których będą dostępne karty do głosowania – edycja Budżet Obywatelski 2018)

 • autor: Janusz Wilczyński, data: 2017-10-20
Budżet obywatelski na 2018 rok - wyniki weryfikacji Burmistrz Miasta Chełmży informuje, że do budżetu obywatelskiego na 2018 rok zgłoszono 6 propozycji zadań do realizacji.
Budżet obywatelski Miasta Chełmży 2018 Budżet obywatelski to mechanizm partycypacyjny, w ramach którego mieszkańcy Chełmży mają prawo zgłaszać projekty zadań do realizacji z wydzielonej części budżetu miasta Chełmży, a następnie wybierać w trybie głosowania te projekty, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji.
Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Chełmży na lata 2016-2023 Burmistrz Miasta Chełmży zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do zapoznania się z projektem Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Chełmży na lata 2016-2023 oraz zgłaszania swoich uwag i spostrzeżeń, które pozwolą na wypracowanie ostatecznego kształtu dokumentu.

następna strona »

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

 • Ziemia gotyku
 • Samorządowy Informator SMS
 • Facebook

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1934913 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.