Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Wtorek 17 Września 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Justyny, Adriany, Hildegardy

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

W STOLICY WIELKOPOLSKI 

                    24 maja wyruszyliśmy rankiem (głównie klasy IVa i VIb)  na wycieczkę krajoznawczą do Poznania. Zanim dotarliśmy do piątego pod względem wielkości miasta w Polsce, zwiedziliśmy Muzeum Miniatur Wielkopolski w Pobiedziskach. Makiety zamków, pałaców i kościołów wykonane w skali 1:20 bardzo nam się spodobały. Sesja fotograficzna przy miniaturach trwała bez końca. W pobliskim Uzarzewie czekała kolejna, niezwykle miła dla naszych oczu wystawa. Efektowne kolekcje zwierząt polskich i z pozostałych regionów świata bardzo nas zadziwiły. Pani przewodnik uzupełniała to, co widzieliśmy porcją ciekawych opowieści o życiu poszczególnych przedstawicieli fauny. Furorę, wśród kupowanych w Muzeum Przyrodniczo - Łowieckim pamiątek, robiły zestawy plastikowych zwierzaków. 

Poznań powitał nas upalną pogodą. Pięknie prezentował się w słońcu słynny, renesansowy ratusz, wokół którego rozłożyły się dziesiątki kramów z pamiątkami. Było ich tak wiele, że czasami trudno było zdecydować się na zakup.

            Na seansie w kinie 5D wrażeniom nie było końca. Nasze wrzaski i piski towarzyszyły zdarzeniom na ekranie. W sali kinowej zostaliśmy zmoczeni wodą, podgrzani ogniem, opleceni pędami żarłocznej rośliny. Wpadliśmy w paszcze żarłocznych ryb, gonił nas dinozaur i wyrzucił z krateru wulkan.  

Aby ostudzić emocje i uspokoić zestresowane seansem serca postanowiliśmy zrobić przerwę obiadową. Po obiedzie, w pawilonach poznańskiej palmiarni znaleźliśmy pełne ukojenie. Spacer wśród egzotycznych roślin i wodnych oczek sprawił nam dużą przyjemność. Pozwolił również poczuć atmosferę panującą w innych, niż nasza, strefach krajobrazowych. 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

 

oprac. admin.

 

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1569 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.