• fundusze europejskie

Treść strony

„Grand Prix Chełmży” w trójkach siatkarskich
o puchar Burmistrza

Zakończyła się druga edycja „Grand Prix Chełmży” w trójkach siatkarskich o puchar Burmistrza. Po dwóch miesiącach rywalizacji wyłoniono finałowy skład turnieju, który 5 grudnia rozegrał między sobą turniej. Drużyny podzielono na dwie grupy po cztery zespoły, tak aby wyłonić pary półfinałowe. W grupie „A” zwyciężył zespół Złoty Kłos, druga lokata przypadła Ogonom. W grupie „B” do ostatniego meczu trwała rywalizacja o dwa miejsca premiowane grą o strefę medalową. Ostatecznie pierwsze miejsce w tej grupie przypadło drużynie Zelgna, drugi był Alutor. W dwóch meczach półfinałowych zwyciężyły drużyny z grupy „A”, czyli Złoty Kłos i Ogony i o miejsca na podium miało dość do rewanżów z fazy grupowej. Finałowe spotkanie było bardzo emocjonujące i dopiero tie-break musiał wyłonić zwycięzcę mistrzostw. Kapitalnym blokiem na koniec zawodów popisał się Dariusz Bonisławski i drużyna Ogonów zwyciężyła 20-18 i całe spotkanie finałowe 2:1. W meczu o trzecie miejsce Aluotr także zrewanżował się swoim przeciwnikom i zwyciężył również w stosunku 2:1. Puchar Burmistrza przypadł drużynie Ogonów, która grała w składzie: Dariusz Bonisławski, Piotr Kołtuński, Jakub Urtnowski. Druga lokata i puchar Wicestarosty Toruńskiego otrzymał zespół Złoty Kłos: Jakub Pietrykowski, Aleksander Bieńkowski, Przemysław Kierys. Trzecie miejsce zajął Alutor: Piotr Zawada, Artur Schepke, Wojciechowski. Zwycięskie drużyny zostały udekorowane nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Turystyki w Chełmży, Urząd Miasta w Chełmży oraz Starostwo Powiatowe w Toruniu. Każdy z zawodników dostał pamiątkowy prezent za swoją grę i udział w turnieju Masters.