Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Sobota 24 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Bartłomieja, Haliny, Jerzego

Nawigacja

 • Aktualności   /  

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

 • fundusze europejskie
 • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

Chełmża ugości LOTTO TRIATHLON ENERGY po raz drugi!

Trudno w to uwierzyć, ale tak to prawda -  w najbliższy weekend (4 sierpnia) w Chełmży odbędą się przedostatnie zawody LOTTO Triathlon Energy w 2019 roku! Jeszcze nie tak dawno sezon rozpoczynaliśmy w Gniewinie, następnie uczestnicy wylewali siódme poty w Starogardzie Gdańskim i Skarszewach, Lidzbarku, a ostatnio w Bełchatowie. „Machina” firmy Energy Events się nie zatrzymuje i już gorąco zaprasza na kolejne triathlonowe emocje - tym razem w urokliwej Chełmży.

Chełmża po raz drugi będzie gościć cykl imprez LOTTO Triathlon Energy. Start zawodów zlokalizowany jest nad jeziorem Chełmżyńskim, w którym kilkuset uczestników rozpocznie etap pływacki. Warto podkreślić, że głębokość jeziora wynosi do 27 metrów. Od wielu lat w tym miejscu rozgrywane są zawody motorowodne.

W tym roku do Chełmży zjedzie bardzo silna grupa polskich triathlonistów. Paweł Miziarski, który wygrał Bełchatów LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/2 IronMan, tym razem podejmie wyzwanie i spróbuje pokonać Macieja Chmurę, mistrza Polski na pełnym dystansie IronMan z 2018 roku. Rywalizacja zapowiada się wyśmienicie, tym bardziej, że Chmura w Chełmży zamelduje się ze swoją drużyną GVT BMC Team.

- Kończymy właśnie zgrupowanie na którym budowaliśmy formę na druga cześć sezonu. Wyścig w Chełmży będzie dla nas pierwszym startem w „nowym rozdaniu”. To dobra okazja, żeby sprawdzić swoją formę i wskoczyć na najwyższe obroty. Pierwszy raz pojawimy się na LOTTO Triathlon Energy jako drużyna. Wcześniej startował u Was Maciej Chmura, a w tym roku Michał Nawracaj. Słyszeliśmy wiele pozytywów na temat organizacji i trasy, dlatego wszyscy zawodnicy zgłosili chęć startu w tej imprezie. Nie możemy się już doczekać i jestem przekonany, że nasi zawodnicy będą chcieli powalczyć o jak najwyższe lokaty - mówi trener drużyny, Zbigniew Gucwa.

- Mam swój określony plan i taktykę na te zawody. Zawsze staram skupić się na swoich działaniach i unikać błędów, bo dzięki temu mogę liczyć na dobry rezultat. Osobiście nie znam Pawła, ale widziałem że wygrał ostatnio zawody w Bełchatowie. Z tego co wiem, to będzie jeszcze kilku mocnych zawodników na starcie więc zapowiada się ciekawa rywalizacja - Maciej Chmura


- Nie ukrywam, że start w Chełmży będzie dla mnie sporym znakiem zapytania. Jestem świeżo po ciężkim zgrupowaniu z moją drużyną GVT BMC Triathlon Team i wystartuję z minimalnego odpuszczenia na jeden dzień przed startem. Wiem, że pojęcie "start treningowy" jest w social media nadmiernie używane, ale w tym okresie naprawdę jestem skupiony na cyklu treningowym pod dystanse długie. Wyścig w Chełmży potraktuję bardzo ambitnie i nawet w przypadku słabej dyspozycji dam z siebie 110%. Dla mnie to będzie świetny test i sprawdzian, który pokaże w którym miejscu znajduje się z moją formą przed Mistrzostwami Polski na dystansie długim i Ironman Barcelona - dodaje.

Kto oprócz Chmury z GVT BMC Team pojawi się w Chełmży?

Tomasz Brembor, mistrz Polski na dystansie średnim 2018, wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/8 IM

Paulina Klimas, młodzieżowa mistrzyni Polski na dystansie sprinterskim (2017) i olimpijskim (2015, 2017), wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/4 IM

Paulina Kotfica, mistrzyni Polski na dystansie sprinterskim 2015, wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy na dystansie 1/8 IM

Robert Wilkowiecki, drużynowy wicemistrz Polski w sztafecie mix 2017, wystartuje w Chełmża LOTTO Triathlon Energy 1/4 IM

Chełmża po raz drugi

-    Lubię startować z roku na rok w nowych miejscach. Cieszę się, że Chełmża w swoim debiucie wypadła świetnie - mówiła Karola na mecie w poprzedniej edycji.

- Miejsce jest niesamowite! Rynek miasta Chełmży jest cudowny, a do plaży jest kawałeczek. Takich imprez w tym mieście powinno być o wiele więcej! - dodawał Dariusz.

To tylko wycinek zeszłorocznych opinii uczestników, którzy jako pierwsi przetestowali chełmżyńską triathlonową trasę. Warto dodać, że na zawodników po raz kolejny czeka podbieg po etapie pływackim złożony z 47 schodów. Tak, to nie żarty!

- Bardzo się cieszę, że organizatorzy po raz drugi nam zaufali i będziemy mogli gościć w Chełmży LOTTO Triathlon Energy - mówi burmistrz Chełmży, Jerzy Czerwiński. - Widziałem wiele imprez nad jeziorem chełmżyńskim, ale to co działo się w rok temu przeszło moje oczekiwania. To szczególne wydarzenie w naszym letnim kalendarzu, bowiem triathlon uprawiają wyjątkowi ludzie - dodaje.


Podczas LOTTO Triathlon Energy w Chełmży zawodnicy tradycyjnie wystartują na trzech dystansach - 1/2, 1/4 oraz 1/8 IM. Dodatkowo toczyć się będzie rywalizacja w sztafetach. Jako pierwsi do wody wejdą zawodnicy tzw. połówki, którzy już o 9 zapoczątkują „pralkę” w jeziorze Chełmżyńskim.


Plan pozostałych imprez LOTTO Triathlon Energy:

4 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Chełmża
25 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Mrągowo
 
ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! – zgłoszenia – www.TimeRecords.pl


Kontakt dla mediów:
Paweł Łakomski
Mobile: +48 577 392 394
E-mail: pawel@EnergyEvents.pl

 • autor: Iwona Niedzielska, data: 2019-08-01
 • triathlon energy
  • autor: Iwona Niedzielska, data: 2019-08-01
 • triathlon energy
  • autor: Iwona Niedzielska, data: 2019-08-01
 • triathlon energy
  • autor: Iwona Niedzielska, data: 2019-08-01
 • triathlon energy
  • autor: Iwona Niedzielska, data: 2019-08-01
 • triathlon energy
  • autor: Iwona Niedzielska, data: 2019-08-01
 • triathlon energy
  • autor: Iwona Niedzielska, data: 2019-08-01

wstecz

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

 • Ziemia gotyku
 • Samorządowy Informator SMS
 • Facebook
 • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 2008117 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.