Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Jana, Kryspina, Wiktora

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

 • ratusz.pl
 • fundusze europejskie
 • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

 • XVII Półmaraton Chełmżyński

Treść strony

Europejski Dzień Logopedy w Szkole Podstawowej nr 3 w Chełmży

W tym roku Europejski Dzień Logopedy odbył się w naszej szkole 4 marca pod hasłem " Bal karnawałowy w krainie głosek szumiących". Wszystko odbyło się w scenerii średniowiecznego zamku. Sala gimnastyczna zamieniła się w królewską salę balową, a dzieci i nauczyciele, biorący udział w uroczystości byli królewskimi gośćmi.

Na tak wytwornym balu,  nie mogło zabraknąć króla i królowej. W te postacie wcielili się: pani dyrektor naszej szkoły– Sylwia Kobusińska i pan burmistrz – Marek Kuffel. W uroczystości wzięli udział także, specjalnie zaproszeni goście: pani Małgorzata Polikowska i pan Janusz Klinowski- radni naszego miasta, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży- Małgorzata Domalska wraz z panią Małgorzatą Kołpą- logopedą tejże poradni, a także dyrektorzy przedszkoli pani Dorota Górtowska i pani Dorota Kurkowska. Swoją obecnością zaszczycili nas także: wicedyrektor naszej szkoły Jacek Górtowski i pani pedagog Beata Radkie- Zdrojewska. Wszyscy zaproszeni goście na ten czas wcielili się w role księżnych i książąt.

Najważniejszymi jednaki gośćmi były dzieci, które przybyły z Przedszkola Miejskiego nr 1 wraz ze swoją panią logopedą- Magdalena Tomczyk, przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 2 z panią Katarzyną Giełdon, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z  panią Katarzyną Sielską oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z wychowawcami.

Wśród zaproszonych gości byli także,  prawdziwi rycerze. Rycerz Lutold herbu Wilczekosy-  pan Tomasz Sarnowski i rycerz Zakonu Krzyżackiego – pan Grzegorz Krywalski, którzy dzielnie strzegli króla i królowej. Najdroższą dwórką królowej była Lena Krywalska-  uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży.

Całe spotkanie poprowadzili dwaj błaźni- błazen Stańczyk- pani Katarzyna Romsicka i błazen Antonio- pani Karolina Brodzka. To właśnie oni dla swojego króla i królowej sprowadzili na zamek piękną tancerkę – córkę księcia tatarskiego- Azirę, w którą wcieliła się pani Dorota Piątkowska. Dzięki jej obecności goście mogli bawić się przy dźwiękach egzotycznej muzyki oraz uczestniczyć w zabawach ruchowych.

Wszystkie przybyłe dzieci przygotowały dla króla i królowej wiersze i piosenki z głoskami ciągu szumiącego. W nagrodę za tak piękne występy, błaźni królewscy opowiedzieli dzieciom przygodę króla pt. „ Na polowaniu”, która miała miejsce w Borach Tucholskich. Zawierała ona wiele ćwiczeń z zakresu terapii logopedycznej zaczynając od zabaw usprawniających tor oddechowy przez ćwiczenia usprawniające artykulatory mowy, a skończywszy na ćwiczeniach fonacyjnych. 

Dodatkowo spotkanie to, uświetnili rycerze swoim występem, podczas którego stoczyli iście rycerską walkę o serce jednej z księżniczek. Walka była zawzięta, ale na szczęcie skończyła się dobrze. Serce księżniczki- pani Beaty Radkie- Zdrojewskiej zdobył rycerz Lutold , któremu kibicowały dzieci.

W czasie tego spotkania król i królowa złożyli serdecznie podziękowania wszystkim logopedom, dziękując za ich dotychczasową pracę i poświecenie. Władcy życzyli im wielu dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Wszystkim gościom  dziękujemy za  przybycie i wspólną zabawę, a najmłodszym uczestnikom życzymy wielu sukcesów w pokonywaniu trudności językowych i  podnoszeniu jakości mowy.

 • autor: Wioleta Derkowska, data: 2019-03-15
 • 0.jpg
 • IMG_5748.JPG
 • IMG_5750.JPG
 • IMG_5809.JPG

wstecz

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

 • Ziemia gotyku
 • Samorządowy Informator SMS
 • Facebook
 • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1968728 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.