• fundusze europejskie

Banery

Treść strony

Konstanty Pilecki i AS PIK II Chełmża zdobywcami Pucharu Chełmży”

V Masters Pomorze - Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 22.04.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie 125 graczy (31 drużyn).  Wszystkich uczestników turnieju powitali:  Burmistrz Miasta Chełmża – Jerzy Czerwiński i Radny Powiatu Toruńskiego – Dariusz Meller.  Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK” oraz hymn baśkarzy. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania w trzech kategoriach indywidualnej, par i drużynowej.

Najlepsza drużyna to AS PIK II z Chełmży, w składzie: Roman Tietz, Łukasz Pieńczewski, Grzegorz Poznański, Bogdan Kłosowski. Ich dorobek to 76 punktów.  Kolejne miejsca zajęły drużyny: Rzemieślnik Mrocza (74 pkt.), AS PIK III Chełmża (73 pkt.),  Relax Runowo (72pkt.), AS PIK I (68 pkt.).

W kategorii par najlepsi byli: Roman Tietz i Grzegorz Poznański (AS PIK II) – 46 punktów.

Za nimi miejsca zajęli: Jerzy Tajer i Stefan Kamiński (Rzemieślnik Mrocza) oraz Krzysztof Łukaszewicz i Stanisław Witczak (Stawki Baśka ).

Indywidualnie najlepszym graczem został Konstanty Pilecki z drużyny AS PIK III, zdobywając 24 punkty   i to on odebrał Puchar Chełmży ufundowany przez Burmistrza Miasta. Na II miejscu uplasował się Stefan Kamiński (Rzemieślnik Mrocza) - 24 pkt., a III miejsce zdobył Roman Tietz (AS PIK II)– 24 pkt. Za nimi byli: Marek Winter (Bory Tuchola), Edmund Kurzawski (AS PIK IV), Krzysztof Łukaszewicz (Stawki Baśka )

W kategorii pań zwyciężyła Halina Tandecka (UŁANI) -  20 punktów. II miejsce Mirosława Chrapkowska (UŁANI) – 16 pkt. a III -  Lidia Żywicka (Pasjonaci) – 13 pkt.

Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe.  Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier karcianych AS PIK z Chełmży i Federacja Baszka – Les.

Współorganizator to: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - Chełmżyński Ośrodek Kultury.

Imprezie patronował Burmistrz Chełmży i Starostwo Powiatowe.

W organizacji imprezy pomogli sponsorzy: Sklep „TYGRYSEK”, Firma ROL, Dariusz Meller

• autor: Henryk Zatorski, data: 2018-04-24