Banery

• Samorządowy Informator SMS

Treść strony

„ZAMEK GNIEW” najlepszy w Pucharze Kopernika

Czwarty Otwarty Turniej pn. „Puchar Kopernika w Czarną Baśkę”, który odbył się w niedzielę 12.11.br.,  w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, zgromadził na starcie  63 graczy, (16 drużyn) z Chełmży, Torunia,  Kinic, Chojnic, Tucholi, Gniewu i Mikołajek. Wszystkich uczestników turnieju powitali:  Radny Powiatu Toruńskiego – Dariusz Meller i Maria Formela, Sekretarz  Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o/ Toruń. Odśpiewany został hymn klubu „AS PIK”. W turnieju rozegrano  5 rund po 32 rozdania w kategorii indywidualnej i drużynowej. Najlepszą drużyną okazał się Hotel Zamek Gniew II zdobywając 80 punktów. Kolejne miejsca zajęły drużyny: As Pik V z Chełmży (72 pkt.) i Hotel Zamek Gniew (72 pkt.). Indywidualnie Puchar Kopernika zdobył Tadeusz Nowopolski z drużyny Hotel Zamek Gniew II, zdobywając 24 punkty. Na II miejscu uplasował się Waldemar Konicki (Faryna Chełmża) - 23 pkt., a III miejsce zdobył Henryk Zatorski (AS PIK III Chełmża) – 22 pkt. Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Trzy puchary  ufundowała firma PPUH PLASTJAN. Organizatorami imprezy byli: Chełmżyński Klub Sportowych Gier Karcianych AS PIK z Chełmży,  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - Chełmżyński Ośrodek Kultury, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/ Toruń.

W organizacji imprezy pomógł sponsor: PPUH PLASTJAN

• autor: Henryk Zatorski, data: 2017-11-20