Banery

• Samorządowy Informator SMS

Treść strony

Wojciech Chojnacki Mistrzem Baśki w Chełmży.

Z okazji XXXVII Dni Chełmży, w dniu 23.07.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, rozegrane zostały XI Mistrzostwa Chełmży w Baśkę, o Puchar Radnego Powiatu Toruńskiego – Dariusza Mellera, fundatora głównych nagród. Dodatkowo klub AS PIK ufundował dla najlepszych graczy nagrody rzeczowe. Zawody otworzył V-ce Burmistrz Marek Kuffel. Graczy przywitał również Dariusz Meller . W turnieju wzięło udział 73 graczy. Oprócz reprezentantów klubu AS PIK i graczy z Chełmży, do stołu zasiedli zawodnicy min. z Gniewa, Kinic, Grzywny, Brus, Brzozówki, Luzina, Kościana, Mikołajek Pomorskich, Orzechowa, Pluskowęs, Mirakowa, Sztumu, Gniezna i Torunia.. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania w kategorii indywidualnej. Tegorocznym Mistrzem Chełmży został Wojciech Chojnacki z Grzywny uzyskując 24 punkty. Drugie miejsce zajął Stanisław Paluchowski ze Gniewa (24 pkt.). O zwycięstwie zadecydowały małe punkty.Na trzecim miejscu uplasował się Jan Nowacki z Chełmży, członek klubu AS PIK (23 pkt.) Nagrody zdobyli również gracze: Krystian Kin (Brusy), Czesław Dąbrowski (Chełmża), Janusz Makowski (Gniew). W sumie nagrody otrzymała pierwsza piętnastka turnieju. Pięciogodzinne zmagania w miłej i sympatycznej atmosferze zakończyło wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych zawodników. Główna nagroda to mikser i nagroda finansowa. Organizatorem turnieju byli: Klub AS PIK z Chełmży, PiMBP- Chełmżyński Ośrodek Kultury. Sponsorem była Piekarnia Justynex.

Impreza dotowana była przez Starostwo Powiatu Toruńskiego.

drukuj (Wojciech Chojnacki Mistrzem Baśki w Chełmży.)

• autor: Henryk Zatorski, data: 2017-07-26