Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Cyryla, Edwarda, Narcyza

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • obiekt Flash - http://triathlonenergy.pl/chelmza

Treść strony

Jak pozyskać środki w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR)?

1. Jeśli masz pomysł na ciekawy projekt i szukasz źródła dofinansowania zajrzyj do LSR Ziemi Gotyku dla obszaru Gmin Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie oraz Miasta Chełmża. W rozdziale V. Cele i wskaźniki opisane są zakresy projektów planowanych do realizacji w ramach LSR.

2. Jeśli uważasz, że Twój pomysł mógłby przyczynić się do osiągnięcia celów określonych w LSR dla obszaru LGD Ziemia Gotyku, skontaktuj się z pracownikami Biura LGD w Brąchnówku: tel. 56 610 80 17 kom. 607 745 091, e-mail: biuro@ziemiagotyku.com i umów się na spotkanie doradcze. Możesz także skorzystać ze szkoleń organizowanych przez LGD. Doradztwo i szkolenia są bezpłatne.

3. Doradca z Biura LGD pomoże Ci przeanalizować Twój pomysł i ocenić szanse na realizację w ramach LSR. Pomysł powinien być opisany na FISZCE PROJEKTOWEJ, ponieważ na jej podstawie doradca oceni zgodność projektu ze strategią, kryteriami lokalnymi oraz zasadami przyznawania pomocy w danym Programie (PROW lub RPO WK-P). Pozytywna weryfikacja fiszki projektowej będzie dodatkowo punktowana w ocenie wg lokalnych kryteriów, więc rzetelnie ją przygotuj.

4. Na podstawie pomysłu spisanego w formie FISZKI PROJEKTOWEJ, zaakceptowanej przez pracowników Biura LGD, możesz przystąpić do opracowania wniosku o przyznanie pomocy wraz z wymaganymi załącznikami na wzorach udostępnionych przez LGD (w ogłoszeniu o naborze lub wcześniej na stronie internetowej LGD).  Doradca z biura LGD pomoże Ci przygotować wniosek i załączniki. Nie może jednak napisać wniosku za Wnioskodawcę.

5. Opracowany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami złóż do Biura LGD w terminie podanym w konkretnym ogłoszeniu o naborze wniosków. Wnioski powinny być przygotowane starannie i zawierać kompletną dokumentację.

6. Po zakończeniu terminu naboru wniosków pracownicy biura LGD dokonują wstępnej oceny wymogów formalnych wniosków w zakresie:

- złożenia wniosku w miejscu i terminie wskazanym w ogłoszeniu o naborze,

- zgodności operacji z zakresem tematycznym, który został wskazany w ogłoszeniu o naborze, czy operacja realizuje cele główne, szczegółowe i czy jest zgodna z Programem,

- zgodności operacji z formą wsparcia wskazaną w ogłoszeniu o naborze,

- spełnienia dodatkowych warunków udzielenia wsparcia obowiązujących w ramach naboru.

Po dokonaniu badania wymogów formalnych wnioski przekazywane są na posiedzenie Rady.

7. Piętnastoosobowa Rada, składająca się z reprezentantów sektora społecznego, publicznego, gospodarczego i mieszkańców, dokonuje oceny zgodności z Programem, z celami LSR oraz lokalnymi kryteriami, a następnie wybiera projekty zgodne z Programem, z LSR i osiągające minimum punktowe do limitu środków określonych w ogłoszeniu. Wyniki wyboru są opublikowane na stronie internetowej LGD.

8. LGD dokonuje oceny i wyboru projektów w ciągu 45 dni od dnia zakończenia naboru wniosków, a następnie przekazuje dokumentację do Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego do końcowej weryfikacji oraz podpisania umowy z Wnioskodawcami (w trybie konkursowym).

9. Wnioskodawcom, których projekty nie zostały wybrane do dofinansowania przez LGD przysługuje prawo złożenia protestu na zasadach określonych w procedurach LGD.

10.    Wnioskodawcy, z którymi zostały zawarte umowy o przyznanie pomocy, realizują swoje projekty zgodnie z zapisami we wniosku o dofinansowanie i umowie.

wstecz

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1788709 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.