Nawigacja

Pozostałe aktualności:

Treść

XI Półmaraton Chełmżyński

Po raz jedenasty rozegrano w Chełmży półmaraton. Zawody, które cieszą się coraz większą popularnością zgromadziły na starcie ponad 160 uczestników.
     Udział w zawodach wzięli także niepełnosprawni startujący na wózkach. W śród nich najlepszy czas miała Monika Pudlis, druga była Monika Seligowska. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Bogdan Król, drugie Piotr Kowalski, trzecie Andrzej Hryniewicz , czwarte Grzegorz Ojrzyński.
    Sygnał do startu dał burmistrz Jerzy Czerwiński wystrzałem z pistoletu. Zawodnicy mieli do pokonania trasę wokół Jeziora Chełmżyńskiego poprzez Mirakowo, Sławkowo, Zalesie, Pluskowęsy i Chełmża. Meta zlokalizowana była na chełmżyńskim rynku. Najszybciej wśród maratończyków trasę pokonał Artur Pelo z klubu „Wieża Postomino”, drugi był Przemysław Giżyński z Płocka, trzeci na metę wbiegł Artur Dudkiewicz z Rypina. Rekord trasy od lat należący do Tomasza Drąga nie został pobity. Zwycięzca osiągną czas 1:13:04. Rezultat o cztery minuty gorszy od rekordu. Najlepszym chełmżaninem okazał się Piotr Olchawa zajmując ósme miejsce z czasem 1:21:14.
     Wśród kobiet triumfowała Arleta Meloch z „Olimpii” Grudziądz uzyskując rezultat 1:22:30. Drugie miejsce wywalczyła Karolina Giżyńska z Placka, a trzecie Magdalena Michalska reprezentująca „Truchcik” Łubianka.
    W trakcie kiedy biegali starsi zorganizowano rywalizację wśród dzieci, które biegały wokół rynku. Nagrody dla młodszych uczestników wręczył Jerzy Czerwiński burmistrz Chełmży.