Nawigacja

Pozostałe aktualności:

Treść

X Półmaraton Chełmżyński o Puchar Burmistrza Miasta

Półmaraton chełmżyński o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży cieszy się coraz większym uznaniem. W tym roku jubileuszowy bieg ukończyło 250 zawodników. Impreza cieszy się dobrą opinią zarówno wśród organizatorów, sędziów oraz samych biegaczy. Podczas X Półmaratonu Chełmżyńskiego po raz pierwszy czas odmierzany był elektronicznie przez DomTel Sport Timing Słupsk. Jako pierwsi wystartowali niepełnosprawni na wózkach. W tej kategorii najlepszym okazał się Wiesław Matejuk (0:54:58) wyprzedzając Przemysława Kowalskiego (0:56:49) oraz Andrzeja Hryniewicza (1:01:56) wszyscy reprezentowali IKS „Smolk” Lotos, Apoteks Orneta.
Pierwsze miejsce w kategorii generalnej biegu zajął Mariusz Pawłowski z Kurzętnika reprezentujący klub „Biegam Bo Lubię” z czasem 1:17:31, drugi na mecie był Artur Kamiński TKKF Płock z rezultatem 1:18:03, trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Maczyński biegnący w barwach „Kolejarza” Bydgoszcz uzyskując czas 1:18:47. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Dorota Pawłowska z „Biegam Bo Lubię” z czasem 1:29:34, za nią sklasyfikowano Ewę Kowalską (1:43:28) oraz Dagmarę Wróblewską (1:48:14).
Półmaraton zyskuje również uznanie wśród mieszkańców Chełmży. Na liście startowej pojawiło się 14 mieszkańców naszego miasta. Pierwsze miejsce zajął Piotr Olchawa uzyskując rezultat 1:27:11 co dało mu dziewiątą lokatę w ogólnej klasyfikacji biegu. Kolejnym chełmżaninem na mecie był Piotr Ernest, który wywalczył 1:29:12. Trzecie miejsce zajął Wiesław Budziak reprezentujący Polski Związek Wędkarski w Chełmży uzyskując czas 1:45:35. Oprócz biegów dorosłych na bulwarze rywalizowali uczniowie szkół podstawowych. Najlepszych biegaczy tych dużych i małych nagrodził burmistrz miasta Jerzy Czerwiński.