Pozostałe aktualności:

Treść

• MAS_4543

XVIII Półmaraton Chełmżyński i Chełmżyńska Dziesiątka

Po raz osiemnasty odbył się w Chełmży Półmaraton Chełmżyński oraz Chełmżyńska Dziesiątka. W tym roku biegi zorganizowano pod hasłem „Wolność dla Ukrainy”, do czego nawiązywały medale.

Zawody zgromadziły na starcie ponad 220 uczestników. Zawodnicy mieli do pokonania trasę wokół Jeziora Chełmżyńskiego poprzez Mirakowo, Sławkowo, Zalesie, Pluskowęsy i Chełmża. Meta zlokalizowana była na chełmżyńskim Rynku.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn zajął Andrzej Jaranowski z Brodnicy, drugie – Łukasz Gapiński z Wąbrzeżna, trzecie – Marcin Góralski z Gdyni.

W klasyfikacji generalnej kobiet triumfowała Agnieszka Adamczewska z Janowic uzyskując rezultat 1:41:19. Drugie miejsce wywalczyła Dorota Gapys z Łodzi, a trzecie Marta Sołtysiak z Łodzi.

W Chełmżyńskiej Dziesiątce wśród mężczyzn wygrał Sebastian Waśkiewicz z Lipna, uzyskując czas 33:33. Drugi był Szymon Kopczyński z Ryńska, a trzeci Paweł Dzierliński ze Świecia. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Rychlewicz ze Sztum z czasem 41:30. Jako druga na metę wbiegła Andżelina Malinowska, natomiast jako trzecia bieg ukończyła Hanna Dering. Najlepszym chełmżaninem okazał się Piotr Olchawa zajmując czternaste miejsce
z czasem 1:28:27.

Rekord trasy od lat należący do Tomasza Drąga nie został pobity. Zwycięzca osiągną podczas II edycji Półmaratonu w 2004r czas 1:09:08. Obecny rekord trasy w klasyfikacji generalnej kobiet należy do Arlety Meloch, która podczas VII edycji Półmaratonu w 2008r. osiągnęła wynik: 1 godzina 17 minut i 14 sekund. Do tej pory rekord ten również nie został pobity.

Na Rynku miasta zorganizowano również  rywalizację wśród dzieci z chełmżyńskich szkół.

Podsumowanie biegów odbyło się w hali sportowo – widowiskowej w Chełmży, gdzie nagrody uczestnikom wręczył: Jerzy Czerwiński – burmistrz miasta, Paweł Polikowski – Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego, Rafał Lewandowski – Radny Powiatu Toruńskiego.