Menu

Aktualności

Nawigacja

Pozostałe aktualności:

Treść

  • katedra (5)

Album "Ku chwale Trójcy Świętej"

Towarzystwo Przyjaciół Chełmży jest wydawcą nowego albumu pod tytułem „Ku chwale Trójcy Świętej. Dawna katedra diecezji chełmińskiej w Chełmży”. Autorami publikacji są Piotr Birecki i Marcin Seroczyński.

Nowa publikacja jest przekrojem historii chełmżyńskiej katedry epoka po epoce, od średniowiecza aż do czasów współczesnych. Nowa publikacja wydana jest na wysokim poziomie. Album zawiera teksty napisane przez dr. hab. Piotra Bireckiego prof. UMK oraz fotografie wykonane przez Marcina Seroczyńskiego. Autorom zależało na tym, aby pokazać nasz najcenniejszy zabytek w pięknej formie książkowej.

Znajdziemy w niej teksty opisujące dzieje budowli na przestrzeni wieków, w dużej mierze skupia się ona jednak na warstwie wizualnej. Liczne fotografie pokazują zabytek z różnych perspektyw, w różnych porach dnia i nocy i o różnych porach roku. Kadry skupione na detalach pozwalają spojrzeć na niego okiem fotografa, wyczulonym na szczegóły. Katedra przed czytelnikami wydaje się nie mieć tajemnic.

Album do nabycia jest w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chełmży. W bibliotece będzie można go również wypożyczyć. Powstanie publikacji było możliwe dzięki wsparciu finansowemu, udzielonemu przez Urząd Miasta Chełmży, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Toruniu i posła Mariusza Kałużnego. 

zdjęcia: Marcin Seroczyński

  • autor: Wioleta Derkowska, data: 2021-01-27
  • katedra (1)
  • katedra (2)
  • katedra (3)
  • katedra (4)
  • katedra (5)

Wstecz

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl