Nawigacja

Treść

• IMG_20191003_142813395_HDR

Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu Powiatowym

W czwartek 3.10.2019r. w miejscowości Zławieś Wielka, odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu Powiatowym. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, mianowicie Igrzyska Dzieci (klasy IV-VI) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII). Po zwycięstwach w zmaganiach na szczeblu gminnym szkoła SP3 do rywalizacji w Mistrzostwach Powiatu mogła wystawić aż trzy drużyny. Zdecydowanie najlepiej wypadła reprezentacja chłopców z klas VII-VIII, która to zwyciężyła z aż 18-sto sekundową przewagą nad drugą drużyną na mecie! Nasi chłopcy wystąpili w następującym składzie: Hubert Majewski, Jakub Szram, Damian Lewandowski, Paweł Prokopczuk, Kacper Hapkie oraz Kacper Murawski z klasy VIIIs, Jan Różyński, Jakub Gajtkowski i Nikodem Wejszewski z VIIIb oraz Emil Juchtowski z VIIa. Z bardzo dobrej strony pokazały się również dziewczyny z klasy VII-VIII, które ukończyły zmagania tuż za podium, na czwartym miejscu w swojej kategorii wiekowej. Dzielnie również walczyli nasi chłopcy rywalizujący w Igrzyskach dzieci, którzy ostatecznie zajęli 7 miejsce w powiecie! Opiekę nad uczniami w trakcie zawodów sprawowali Pani Aldona Lutek oraz Pan Tomasz Szwed. Na zakończenie warto dodać, iż drużyna chłopców z klas VII-VIII, dzięki temu zwycięstwu uzyskała przepustkę do finału na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się za dwa tygodnie w Bydgoszczy.

zdjęcia i tekst: Szkoła Podstawowa nr 3