Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Wtorek 23 Lipca 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Brygidy, Apolinarego, Bogny

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • Triathlon 2019

Treść strony

 

Na tropach skarbów”

Któż z nas nie marzy o znalezieniu prawdziwego skarbu? Może to będzie skrzynia pełna drogocennych kamieni …albo złotych monet?

O Chełmży krąży wiele legend. Jedna z nich opowiada o skarbie ukrytym w kryptach. Niestety, nikt dokładnie nie wie, gdzie to jest. Uczniowie klasy IV b postanowili sprawdzić, jakie skarby kryje chełmżyńska plaża.

16 maja uczestniczyliśmy w niezwykle pasjonujących zajęciach w terenie związanych z poszukiwaniem skarbów. Wyposażeni w profesjonalny sprzęt do wykrywania metali, rozmaite łopatki, malutkie grabie i pędzelki, wyruszyliśmy na „podbój” miejskiej plaży.  Reagowaliśmy na każdy dźwięk wykrywaczy metali. Zawzięcie kopaliśmy w ziemi, z uporem przesypywaliśmy piasek, penetrowaliśmy dokładnie każdy skrawek wydzielonego rewiru i… udało się. Znaleźliśmy prawdziwe skarby: zabytkowy miecz, 2 żelazka, kuszę, kulę armatnią, sztylet, podkowę na szczęście, ogromne gwoździe,   dziwaczne haki i inne sprzęty oraz kilka monet. (Swoją drogą…  bardzo ciekawe, co też ludzie biorą ze sobą na plażę!).Oprócz tych zabytkowych przedmiotów wykopaliśmy całkiem współczesny skarb – kociołek pełen słodyczy. Wiemy, czyja to sprawka!

Te wyjątkowe zajęcia mogły się odbyć dzięki uprzejmości i  zaangażowaniu pana Zbigniewa Rykaczewskiego, który swoją pasją zaraził przynajmniej niektórych z nas. Cierpliwie udzielał nam wskazówek i wyczerpująco odpowiadał na pytania.

 

DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA!

 

 

Tekst: Beata Skrzeczkowska

 

 

opracował: L. Chmielewski

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1374 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.