Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Sobota 24 Sierpnia 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Bartłomieja, Haliny, Jerzego

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Treść strony

NUTY, SMYKI  I  PATYKI …

-to zespół rekrutowany z klas II – III do realizacji założeń projektowych, w celu rozwijania zainteresowań i uzdolnień muzycznych.

         Do grupy należy sześć dziewczynek i dwóch chłopców. Nazwa powstała w inspiracji preferencjami instrumentalnymi uczestników: cztery skrzypaczki, dwoje wiolonczelistów, perkusista, a także pianistka, która chętnie nauczy się gry na gitarze… Uczniowie ci pobierają naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmży i tam profesjonalnie zgłębiają wiedzę teoretyczną, techniczną gry na wybranych instrumentach. Dlatego na zajęciach w naszej placówce wykorzystują swoje umiejętności w zakresie czytania nut, kształcenia słuchu, emisji głosu, improwizacji. Poznają budowę chordofonów, wskazują na rolę instrumentów perkusyjnych, rozplanowują skład orkiestry symfonicznej. Budują dialogi instrumentalne, imitują różne zjawiska poprzez barwę danego instrumentu i jego charakter, grają wybraną przez siebie klasykę, muzykę programową, utwory w kanonach oraz konstruują różne formy muzyczne, zwłaszcza AB, ABA, ABC i rondo. Chętnie „trenują” wprawki i etiudy, ale również swoje instrumenty traktują jako „partnerów” do zabaw muzycznych. W swoich założeniach mają także śpiewanie piosenek, taniec, akompaniamenty oraz proste, własne aranżacje. Nieodzownym elementem zajęć jest też muzyka ilustracyjna inspirująca do wielu działań. Poprzez zabawę dzieci uczą się współpracy i harmonii muzycznej.

                                        Opiekun zespołu,

                             nauczyciel kształcenia zintegrowanego i muzyki:                                                                                Marzanna Matyasik

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1803 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.