Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

NUTY, SMYKI  I  PATYKI …

-to zespół rekrutowany z klas II – III do realizacji założeń projektowych, w celu rozwijania zainteresowań i uzdolnień muzycznych.

         Do grupy należy sześć dziewczynek i dwóch chłopców. Nazwa powstała w inspiracji preferencjami instrumentalnymi uczestników: cztery skrzypaczki, dwoje wiolonczelistów, perkusista, a także pianistka, która chętnie nauczy się gry na gitarze… Uczniowie ci pobierają naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmży i tam profesjonalnie zgłębiają wiedzę teoretyczną, techniczną gry na wybranych instrumentach. Dlatego na zajęciach w naszej placówce wykorzystują swoje umiejętności w zakresie czytania nut, kształcenia słuchu, emisji głosu, improwizacji. Poznają budowę chordofonów, wskazują na rolę instrumentów perkusyjnych, rozplanowują skład orkiestry symfonicznej. Budują dialogi instrumentalne, imitują różne zjawiska poprzez barwę danego instrumentu i jego charakter, grają wybraną przez siebie klasykę, muzykę programową, utwory w kanonach oraz konstruują różne formy muzyczne, zwłaszcza AB, ABA, ABC i rondo. Chętnie „trenują” wprawki i etiudy, ale również swoje instrumenty traktują jako „partnerów” do zabaw muzycznych. W swoich założeniach mają także śpiewanie piosenek, taniec, akompaniamenty oraz proste, własne aranżacje. Nieodzownym elementem zajęć jest też muzyka ilustracyjna inspirująca do wielu działań. Poprzez zabawę dzieci uczą się współpracy i harmonii muzycznej.

                                        Opiekun zespołu,

                             nauczyciel kształcenia zintegrowanego i muzyki:                                                                                Marzanna Matyasik

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl