Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

TURYŚCI WITAJĄ

WIOSNĘ

         Turyści z SP 2 i SP 3 wyruszyli na wspólną wycieczkę, by, jak co roku, powitać wiosnę. Sobota, 29 marca, była wyjątkowo słoneczna i ciepła, więc nie trzeba było nikogo szczególnie zachęcać do wspólnej zabawy. Do Zalesia dotarliśmy autokarem. Tu rozpoczęliśmy wiosenne harce. Pod bezchmurnym niebem i przy prawie bezwietrzej aurze korzystaliśmy z atrakcji plażowego placu zabaw, nawiązywaliśmy nowe znajomości. Integracji młodych turystów sprzyjało pieczenie kiełbasek i ziemniaków w ognisku. Wszyscy ze smakiem zajadali się tymi "terenowymi" frykasami wzbogaconymi musztardą, ketchupem i słodką herbatką.

 

         By podtrzymać wieloletnią tradycję, musieliśmy dokonać aktu zniszczenia ekologicznych marzann. Niektóre kukły były tak malownicze, że aż przykro było wrzucać je do ognia. Pocieszenia doznały nasze oczy, gdy ujrzały przygotowane wcześniej, umajone kolorowymi wstążkami gaiki. Za wykonanie wszystkich atrybutów związanych z pierwszym dniem wiosny, uczestnicy otrzymali drobne nagrody.

 

         Powrót do domu to była miła, lecz trochę forsowna dla turystów część imprezy. Wędrowaliśmy do Chełmży, brzegiem jeziora przez Mirakowo. Niektórzy szli tą trasą po raz pierwszy i nie mogli się nadziwić, że miasto z tej strony wygląda tak efektownie. 

 

         W przygotowaniu VI Rajdu "Powitanie wiosny" pomogli: Ośrodek Sportu i Turystyki, pan Andrzej Gajewski oraz nauczycielki z SP 2 i SP 3. 

 

 

Dziękujemy!

 

Tekst i zdjęcia: I. Wierzbicka

 

opracował: L. Chmielewski

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl