Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść


 

 

NA  ZIMOWYCH  FERIACH

          Od 3 do 5 lutego nasi uczniowie uczestniczyli w imprezach przygotowanych w ramach "Białych Wakacji".

 

         Pierwszego dnia wyruszyliśmy do Torunia. Wędrowaliśmy przez Starówkę szlakiem nietypowych pomników, mijając wózek przesiedleńców z filmu "Prawo i pięść", Przekupkę i Piernikarkę z koszem ciastek. Na Staromiejskim Rynku zatrzymaliśmy się przy Osiołku, aby posłuchać, jak dawniej karano złoczyńców. Pogłaskaliśmy sympatycznego psa Filusia, czekającego na profesora Filutka. Zrobiliśmy także wspólną "fotkę" z filmowymi bohaterami - Kargulem i Pawlakiem. Cinema City zaoferowało nam seans "Robaczki z Zaginionej Doliny". Było śmiesznie - przyrodnicza bajka, opowiadająca o przygodach samotnej biedronki, która uwikłała się w walkę dobrych, czarnych mrówek ze złośliwymi, czerwonymi. Film pełen był pięknych krajobrazów, a bohaterowie zamiast mówić, bzykali, buczeli i pohukiwali.

 

         We wtorek spotkaliśmy się w szkole, aby w dwóch grupach wykonywać prace plastyczne. Bawiliśmy się w wyklejanie figur za pomocą pasków papieru, było także origami i kolorowanie wzorów zwanych mandalami. W Zalesiu, do którego podjechaliśmy autokarem, urządziliśmy sobie ognisko. Humory nam dopisywały; bardzo smakowały na świeżym powietrzu upieczone kiełbasy i ziemniaczki.

 

         Ostatni dzień spędziliśmy, wędrując po Chełmży. Podczas spaceru należało odpowiedzieć na pytania związane z historią i zabytkami miasta. Odpowiedzi należało poszukać na tablicach informacyjnych i planie Chełmży lub zapytać mieszkańców. Po powrocie do szkoły zjedliśmy pyszne drożdżówki i rozpoczęliśmy plastyczne zabawy - było znowu origami, układanie chełmżyńskich puzzli, uzupełnianie ilustracji z fragmentami krajobrazów. Wytrwałym uczestnikom feryjnych zajęć  wręczono dyplomy i drobne upominki.

 

03-02-2014 Białe wakacje - w Toruniu

04-02-2014 Białe wakacje - w Zalesiu i w szkole

05-02-2014 Białe wakacje - spacer po Chełmży i zajęcia w szkole

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: L. Chmielewski

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl