Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

XXIII ZIMA

Z KOMPASEM

 

          Lekki mróz, szadź na drzewach, śliskie drogi i śnieg pod nogami -  w takiej scenerii 18 stycznia odbyła się kolejna, już dwudziesta trzecia, "Zima z Kompasem". W lasach, opodal autostrady w Kiełbasinie, po trasach wytyczonych przez członków Klubu Imprez na Orientację "Skarmat" chodziło około 250 turystów. Na imprezę przybyli do naszej szkoły z Mogilna, Grudziądza, Wąbrzeźna, Torunia, Ostaszewa, Pigży, Dubielna, Głuchych i Chełmży. Wśród gości byli również: p. wicestarosta Dariusz Meller, p. Marek Ruciński z OM PTTTK Toruń i p. dyrektor Ewa Dąbrowska. W auli odbyło się podsumowanie wyników turystycznych marszy na orientację za rok 2013 oraz odprawa techniczna zawodów. Sędzia główny imprezy - Paweł Kowallek oraz Maciej Sołtys przygotowali 6 tras i mapy z niespodziankami. Początkujący korzystali z pomocy instruktorów i opiekunów.

         Dla utrudzonych, lecz szczęśliwie powracających z lasu turystów przygotowaliśmy pyszną grochówkę, a dla początkujących i zwycięzców z pozostałych kategorii wiekowych różnorodne nagrody.

         Organizatorami imprezy, prócz naszej szkoły, był Klub Imprez na Orientację „SKARMAT” i Oddział Miejski PTTK w Toruniu. Kierownik imprezy - Iwona Wierzbicka -  mogła liczyć na pomoc koleżanek z grona nauczycielskiego: Izabeli Makowskiej, Hanny Nitzler - Różyczki, Beaty Skrzeczkowskiej i Magdaleny Stefaniak oraz naszych byłych uczniów - Jakuba Kick i Mateusza Dąbrowskiego, którzy pracowali w sekretariacie zawodów.

Przygotowanie i sprawny przebieg "Zimy" zawdzięczamy również sponsorom, którym serdecznie dziękujemy:

- Starostwu Powiatowemu w Toruniu,

- Bankowi Spółdzielczemu w Chełmnie,

- PiB Sp. z o.o. Hurtowni Mięsa i Wędlin Gołymin - Ośrodek,

- Urzędowi Miejskiemu w Chełmży,

- p. Wioletcie Dominiczak (Usługi Drukarskie Wiesław Dominiczak, Chełmża)

- p. Andrzejowi Gajewskiemu (Usługi Transportowe "AUTO TRANS", Chełmża)

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: L. Chmielewski

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl