Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

To było tak…

Żółw Florian jest maniakiem komputerowym i strasznym ciamajdą. Sport to dla niego okropna mordęga. Chociaż wysportowana przyjaciółka Malwina wiele razy namawiała go do zmiany przyzwyczajeń, Florek jest nieugięty i zawzięcie trwa przy komputerze.

Pewnego razu na lekcji w. f. żółw przewrócił się, a jego koledzy zrobili mu śmieszne zdjęcie, które następnie zamieścili w Internecie. Co począć? Kogo poprosić o pomoc? Przecież tego zdjęcia nikt nie może zobaczyć!

I tak naprawdę od tej chwili zaczyna się zabawa. Bohaterowie przedstawienia poszukują pomocy u wielu osób. Wśród nich jest olbrzym Barnaba i wiedźma Plotka, ale dopiero Sieciaki wybawiają Florka z kłopotu. Jak to w baśniach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie. 

Przedstawienie, które obejrzeliśmy 26 listopada, w żartobliwy sposób mówi o zagrożeniach, jakie mogą czyhać w sieci. Występ pokazał, jak łatwo kogoś ośmieszyć lub obrazić, zamieszczając w Internecie jego zdjęcie. Aktorzy zaangażowali w spektakl całą publiczność, dzięki czemu  wszyscy dobrze się  bawili. To było pouczające przedstawienie.


 

tekst: B. Skrzeczkowska

zdjęcia: L. Chmielewski

opracował: L. Chmielewski

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl