Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

Z wizytą w Toruniu

            13 listopada uczniowie klas IV a, IV b i V b wraz z opiekunami: p. Zdziech, p. Siebert i p. Skrzeczkowską odwiedzili Toruń.

Na początek udaliśmy się do Cinema City na seans filmowy w technologii 3D pt. „Klopsiki kontratakują”. Film jest co prawda kontynuacją  części pierwszej, ale dzięki krótkiemu streszczeniu, był zrozumiały dla wszystkich. Z przyjemnością oglądaliśmy niebezpieczne, często zabawne, przygody Flinta, który po raz kolejny ratuje świat. Tym razem musi unieszkodliwić maszynę produkującą jedzeniowo – zwierzęce stworzenia. Towarzyszy mu grupa wiernych przyjaciół i małpi asystent. Podziwialiśmy animacje, piękne kolory, nieziemską wyobraźnię twórców, bohaterów drugiego planu, ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.

            Następnie udaliśmy się do Muzeum Podróżników. Tam również czekało na nas wiele ciekawostek. Obejrzeliśmy eksponaty z różnych zakątków świata i różnych epok. Bardzo spodobały nam się ręcznie wykonane i haftowane stroje, egzotyczna biżuteria, figurki z ceramiki oraz drewna. Przeczytaliśmy o zwyczaju i „technice” zmniejszania głów. To nieco nas zaszokowało. Jak dobrze żyć w XXI wieku.     

            Na koniec wycieczki nie mogło zabraknąć restauracji McDonald’s. Posileni i zadowoleni wróciliśmy do Chełmży.

tekst: B. Skrzeczkowska

zdjęcia: A. Zdziech

opracował: L. Chmielewski

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl