Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

„JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ…”

        Pod takim hasłem z okazji Święta Odzyskania Niepodległości po raz piąty odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.  Spotkaliśmy się wszyscy: uczniowie i ich rodzice, nauczyciele i dyrekcja, harcerze i zaproszeni goście w auli naszej szkoły, aby śpiewać pieśni Legionów i zatrzymać się przez chwilę w tym codziennym pośpiechu i obcować z historią kraju.

        Wśród zaproszonych gości tego wieczoru byli kombatanci: p. J. Stępnik, p .J.  Lanckowski oraz p. Z. Krauze,  Burmistrz Miasta Chełmża p. J. Czerwiński, przewodniczący Rady Miasta p. J Kalinowski, kierownik Biblioteki Miejskiej  p. U. Meszyńska oraz kierownik ZEAO p. I. Konicka. Wszystkim dziękujemy za uświetnienie naszej wieczornicy.

        Muzycznie wspierała nas koleżanka nauczycielka SP3 J. Bilska. Przygrywali nam też nasi utalentowani uczniowie.

Każdego roku impreza się zmienia. W poznańskim na 11 listopada, na św. Marcina wypieka się rogale „marcińskie”. Tradycja ta jest godna upowszechnienia, dlatego wszystkich poczęstowaliśmy  rogalikami upieczonymi przez rodziców: p.Kaczorek, p. Życzyńska, p. Wendorff, p. Kapidura, p. Nodewald, p. Brylska oraz nauczycieli: p. Gajewska, p. Ficerman i p. Majewska.

        Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wieczornicy bardzo serdeczne  podziękowania składają organizatorzy.

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl