Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

Narodowe Święto Niepodległości to wielkie i ważne święto naszego kraju. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Z okazji zbliżającej się 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas III-VI wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym ojczyźnie i wolności.

Program artystyczny, przygotowany z tej okazji, to szczególna lekcja języka polskiego, muzyki i historii. Uczniowie wysłuchali recytacji pięknych, patriotycznych wierszy w wykonaniu koleżanek i kolegów z kl. IVA i VB. Z przyjemnością wsłuchali się w piosenki nucone kiedyś przez dawne pokolenia, które przypomnieli chórzyści. I wreszcie poznali niektóre fakty z historii naszego kraju – tej bolesnej i tej radosnej.

 

 Na koniec wszyscy przenieśli się w czasie, aby „pospacerować” ulicami dawnej Chełmży i zachwycać się pięknymi zdjęciami miasta, pokazanymi w prezentacji multimedialnej. Jak wyglądały lata 20-te i 30-te w Chełmży, opowiedzieli uczniowie z koła historycznego, przebrani w stroje z tamtej epoki. I chyba to podobało się wszystkim najbardziej.

 

 

 

Program przygotowali: R. Szatkowska, B. Skrzeczkowska, B. Szymczak,  

    T. i M. Pużanowscy, L. Chmielewski.

 

tekst: B. Skrzeczkowska

zdjęcia: L. Chmielewski

opracował: L. Chmielewski

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl