Menu

Nawigacja

Treść

CZERWIEC 2014 - POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

27 czerwca dzieci z grupy najstarszej wierszykami, piosenkami i tańcem pożegnały przedszkole. Na pamiątkę otrzymały dyplomy, książki i słodycze.

CZERWIEC 2014 - TEATR DLA DZIECI

W czerwcu dzieci brały udział w teatrzyku pt. " Grzeczni- bezpieczni ". Aktorzy przedstawili scenki ,w których dzieci poznały bezpieczne i niebezpieczne zabawy w domu i na podwórku.

CZERWIEC 2014 - PRZEDSZKOLIADA

Dnia 4  czerwca przedstawiciele gr. 5 - latków  brały udział w Wojewódzkiej Przedszkoliadzie w Pigży.  Nasze przedszkole już po raz trzeci startuje w olimpiadzie przedszkolnej. Nie zajęlismy czołowego miejsca ale bawilismy sie wspaniale, przywieżliśmy dyplomy, a uczestnicy otrzymali róznorodne niespodzianki.

CZERWIEC 2014 - DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca z samego rana  na przedszkolaków czekała moc niespodzianek. Przy współpracy rodziców i nauczycielek przygotowano prezentację znanych dzieciom wierszy.

Technikę żywego słowa poznanły dzieci w wierszach - Skarżypyta, Bambo, Samochwała, Zosia - Samosia, Kwoka, Pan Hilary. Treść każdego wiersza zawierała ważne wartości wychowawcze. Tego dnia dzieci bawiły się przy muzyce i brały udział w konkursach.

MAJ 2014 - II RAJD ROWEROWY

31 maja odbył się II Rajd Rowerowy. O godzinie 11.00. rodzice wraz ze swoimi pociechami jadącymi na własnych rowerach udali się do parku na plażę. Przy pięknej pogodzie wspólne grillowanie  trwało dobre trzy godziny. Nie zabrakło  również wspólnych zabaw .

MAJ 2014- MAJOWY PIKNIK RODZINNY

26 maja na podwórku naszego przedszkola odbył się Piknik Rodzinny. Spotkanie rozpoczął występ artystyczny dzieci z poszczególnych grup.

Następnie rodzice i dzieci radośnie bawili się przy muzyce i brali udział w konkursach. 

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 zaprosilismy zespół  muzyczno- taneczny ,,Gama ,, pod kierownictwem pani Jolanty Bilskiej, który swoim programem uświetnił naszą uroczystość. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i niespodzianek dla rodziców.

MAJ 2014 - TORUNSKA ORKIESTRA KAMERALNA

W maju po raz kolejny dzieci miały okazję uczestniczenia w koncercie Orkiestry Kameralnej z Torunia. Najwiekszą atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa i możliwość gry na instrumentach.

MAJ 2014 - WYCIECZKA DO MIEJSKIEJ IZBY MUZEALNEJ

 

Realizując zadania wychowawczo-dydaktyczne w obszarze tematu Polska- nasza ojczyzna odwiedziliśmy MIEJSKĄ IZBĘ MUZEALNĄ. Dzieci z najstarszej grupy wiekowej z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania nt. zgromadzonych eksponatów. Celem wycieczki było poznanie specyfiki i historii regionu kujawsko-pomorskiego, rozwijanie ciekawości poznawczej o miejscu w którym się urodziliśmy i żyjemy, wyzwalanie aktywności twórczej dzieci i pozytywnych nastawień emocjonalno-motywacyjnych zmierzających do kultywowania tradycji.

KWIECIEŃ 2014 - SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ

Już po raz kolejny odbyło sie spotkanie z muzyka etniczną , podczas którego dzieci poznały nazwy i dżwieki instrumentów z różnych kontynentów oraz  jak samodzielnie wykonać taki instrument. Największą atrakcją dla dzieci  była gra instrumentach.

KWIECIEŃ 2014 - SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dzieci z wszystkich grup wiekowych brały udział jak co roku w akcji ,, Sprzatamy nasze miasto,,   Za udział i zaangażowanie dzieci otrzymały słodkie niespodzianki - czkoladki, ufundowane przez Urząd Miasta.

KWIECIEŃ 2014 - WYCIECZKA DO PLANETARIUM

W dniu 25 kwietnia dzieci z grupy średniaków i starszaków udały sie na przedstawienie   pt. ,, Cudowna podróż,,  do Planetarium w  Toruniu. Patrząc ,,w niebo,, dzieci poznały planety i gwiazdozbiory. Były ogromnie zaineresowane ale najbardziej podobała się nasza planeta- ziemia.

 

KWIECIEŃ 2014 - WARSZTATY PLASTYCZNE

Dnia 8 kwietnia dzieci z grupy średniaków i starszaków uczestniczyły w warsztatch plastycznych. Pod okiem pani plastyk Małgorzaty Góreckiej dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wiosenne kwiaty. Małe paluszki sprawnie pracowały a efekty pracy były zadziwiające. W tym dniu wiosennie i kolorowo było w naszym przedszkolu.

KWIECIEŃ 2014 - PRZEDSZKOLNE KINO

"W czasie deszczu dzieci sie nudzą "?????

                                                           - niekoniecznie .

W sytuacji kiedy pogoda płata nam figla i krzyżuje plany staramy się to zrekompensować dzieciom . W takiej sytuacji organizujemy " przedszkolne kino"

Staramy się stworzyć atmosferę prawdziwego kina , dlatego jest duży ekran , popcorn i sok .

Na twarzach dzieci maluje sie skupienie oraz emocje jakie wywołuje oglądany film. Tym razem - "Kurczak Mały" :)

WITAJ WIOSNO !

W tym roku Powitanie Wiosny było bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszego przedszkola, ponieważ dzień ten obchodziliśmy w zgodzie z naturą i ekologią. Przedszkolaki podczas konkursów i quizów wykazały się dużą wiedzą na temat zwiastunów i oznak wiosny, co oznacza, że odpowiednio się przygotowały na odejście Zimy „zimowej panny Marzanny” i nadejście Wiosny, która na dobre zagościła wśród wszystkich ludzi oraz zwierząt. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się przeciąganie liny - " Zmagania Zimy i Wiosny", wyścig zajęcy po marchewkę oraz ekspresyjny taniec kolorowych kwiatków. Nie obyło się również bez degustacji zielonych przysmaków: rzeżuchy, szczypiorku, koperku oraz natki pietruszki. Dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych przełamały stereotypy i z wielką radością i zaangażowaniem wykonały ekologiczne Marzanny, których elementy później wzorowo segregowały do odpowiednich worków na odpady. Tym akcentem przedszkolaki już na dobre pożegnały Zimę, a przywitały Wiosnę. Uwieńczeniem tego pełnego wrażeń popołudnia były słodkie zielone kwiatki, które smakowały nie tylko naszym milusińskim:)

 

 

MARZEC 2014 - TEATR Z BIAŁEGOSTOKU

W przedszkolu gościlismy aktorów Studia Artystycznego MAGIK  z Białegostoku. Dzieci obejrzały przedstawienie  ,, Zamieszanie w krainie bajek,, . Przedszkolacy miały okazję poznać i przypomnieć sobie bohaterów z różnych bajek. Brały czynny udział w spektaklu, pomagały bajkowym postaciom rozwiązywać problemy i zagadki. Dla dzieci był to z pewnością mile spędzony czas.

MARZEC 2014 - TORUŃSKA ORKIESTRA KAMERALNA

W dniu 03 marca br o godzinie 13 w naszym przedszkolu gościliśmy członków Toruńskiej Orkiestry Kameralnej. Muzycy przyjechali do nas ze skrzypcami i fletem poprzecznym.

Tematem spotkania była :”Muzyka różnych krajów świata”. Dzieci mogły poznać i porównać brzmienie muzyki z Chin , Arabii, Europy.

Największą sympatią dzieci cieszyła się pani grająca na flecie poprzecznym i ten rodzaj brzmienia instrumentu dzieci uznały za najładniejszy.

 

MARZEC 2014 - POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

W ramach realizacji tematu ,, Poznajemy zawody naszych rodziców ,, odwiedziliśmy miejsce pracy mamy Moniki      z grupy starszaków - sklep odzieżowy z pracownią krawiecką. Dzieci dowiedziały się jak skomplikowana jest maszyna do szycia oraz jakie czynności musi wykonać krawcowa aby uszyć nam ubrania, zrozumiały społeczną przydatność zawodu sprzedawcy i krawcowej.

LUTY 2014 - ZAJĘCIA NA BASENIE

W środę 26 lutego, grupy 4-5-6 latków wzięły udział w zajęcia na Krytej Pływalni w naszym mieście.

Celem zajęć było:

  • Poznanie pracy ratownika
  • Poznanie zasad bezpiecznych zabaw nad wodą
  • Promowanie zdrowego stylu życia
  • Poznanie miejsc, w których można aktywnie wypoczywać

Prezentacja krytej pływalni, na której większość dzieci była po raz pierwszy, stała się dla maluchów sporą atrakcją. Dodatkowo pokaz ćwiczeń w wodzie oraz możliwość zabaw z przyborami służącymi do pływami, wzbogaciły atrakcyjność zajęć.
 

Dziękujemy Panu Zielińskiemu, ratownikowi z basenu, za możliwość odwiedzenia krytej pływalni.

LUTY 2014 - PLANETA SAMOZDROWIE.

Dnia 28 lutego 2014 r w naszym przedszkolu gościł teatr z Suwałk. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pod tytułem :”Planeta Samozdrowie”.

Temat przedstawienia  łączy się z udziałem naszej palcówki w programach : "Przedszkole w Ruchu" oraz "5 porcji warzyw i owoców dziennie."

Dzieci utrwaliły nawyki zdrowego żywienia, poznały zasady zdrowego stylu życia. Postaci występujące w przedstawieniu zachęcały dzieci do ruchu na świeżym powietrzu, codziennej gimnastyki oraz aktywności ruchowej o każdej porze roku.

Dzieciaki bawiły się świetnie i złożyły obietnicę dbania o zdrowie !

STYCZEŃ 2014 - TEATR W PRZEDSZKOLU

Nie musimy wybierać się w podróż, żeby być w Teatrze. Aktorzy przyjeżdżają do nas. Dzieci śledziły losy głównego bohatera „ JEŻYKA „ mieszkającego w lesie. Podczas przedstawienia  aktywnie uczestniczyły w przygodach bohatera, pomagały  mu w podejmowaniu właściwych decyzji. 

STYCZEŃ 2014 - BAL NAD BALE

W piątek 31.01.2014r. w przedszkolu zorganizowany został bal karnawałowy. Kolorowe stroje, balonowy  wystrój, konkursy i niespodzianki  towarzyszyły dzieciom  podczas balu .  Zabawę prowadził zaproszony Zespół muzyczno- taneczny   „ Gama” pod kierownictwem pani J. Bilskiej

STYCZEŃ 2014 - „BIAŁA ZIMA PRZYSZŁA DO NAS…”

Nareszcie spadł tak długo oczekiwany przez dzieci śnieg . Z wielką radością wybrały się do ogrodu, aby korzystać z uroków zimy. Korzystając z sanek dzieci starały się bezpiecznie zjeżdżać z górki . Wspólne zabawy sprawiły dzieciom ogromna frajdę i wiele radości.

STYCZEŃ 2014 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„ Kochamy Was, Kochamy całym sercem 
i radości chcemy dać wam jak najwięcej.”

Są to takie szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy- to dzień babci i dziadka. W naszym przedszkolu 21 stycznia obchodziliśmy jak co roku bardzo uroczyście. Dzieci przedstawiły szanownym gościom program artystyczny, który został nagrodzony ogromnymi brawami.

Po występach wnuczęta wręczyły upominki.
Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

 

GRUDZIEŃ 2013 – „JEST TAKI DZEŃ, TYLKO JEDEN RAZ DO ROKU...“

Dnia 21 grudnia w CHOK-u odbyło się Przedstawienie Jasełkowe. W gronie zaproszonych gości był pan Burmistrz Jerzy Czerwiński oraz rodzice i rodziny naszych przedszkolaków. W atmosferę świąteczną wprowadziła nas też orkiestra pod dyrekcję pana Jacka Kałamarskiego. Najwiekszą niespodzianką dla dzieci było przybycie Gwiazdora z workiem wymarzonych prezentów. 

GRUDZIEŃ 2013 – POMAGAMY ZWIERZĘTOM W SCHRONISKU

W grudniu braliśmy udział w akcji charytatywnej dla Schroniska Zwierząt w Toruniu. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za aktywny udział, dzięki któremu zebraliśmy koce i pokarm dla potrzebujących zwierząt.

GRUDZIEŃ 2013 – KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W dniach od 5 do 6 grudnia przy współpracy z Radą Rodziców w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Świąteczny. Pozyskane fundusze zostały przekazane na konto Rady Rodziców i przeznaczone będą na utarakcyjnienie placu zabaw na terenie naszego przedszkola.

Wszystkim, którzy okazali zainteresowanie Kiermaszem składamy serdeczne podziękowania.

GRUDZIEŃ 2013 – „ANIOŁEK MALEŃKI JAK WRÓBELEK“

„Aniołek maleńki jak wróbelek, przyfrunął do szopy do Betlejem...“. Powyższy tekst piosenki nakłonił nas do przeprowadzenia rodzinnego konkursu na wykonanie najpiękniejszego anioła. Napłynęło do nas bardzo dużo pomysłowych prac. Jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzcy i dlatego postanowiło nagrodzić niespodziankami wszystkich uczestników konkursu. Bardzo dziękujemy rodzicom za aktywny udział. Wykonane anioły będą zaprezentowane podczas Przedstawienia Jasełkowego dnia 21 grudnia w CHOK-u.

LISTOPAD 2013 - ZABAWA ANDRZEJKOWA.

Jak co roku Zabawa Andrzejkowa przeplatana była wróżbami i czarami.

LISTOPAD 2013 – DZIEŃ MISIA.

Pod koniec listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Misia“. Organizatorem zabaw i konkursów był Zespół Muzyczno-Taneczny GAMA pod kierownictwem pani Jolanty Bilskiej. Na zakończenie uroczystości pojawił się tort w kształcie Misia Uszatka, który wszytskim dzieciom bardzo smakował.

PAŹDZIERNIK 2013 - WYCIECZKA DO "BABALUDY"

Dnia 29 października wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Babaluda". Dzieci miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami, brały udział w pracach gospodarczych takich jak kiszenie kapusty czy zbiór dyni. Na zakończenie wizyty gospodarze przygotowali dla dzieci pyszne dyniowe placuszki.

PAŹDZIERNIK 2013 - CZARY-MARY, HOKUS-POKUS

Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - magik, który swoim programem wprowadził dzieci do tajemniczego świata. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważniejsi przedszkolacy pomagali mistrzowi w jego czarach.

PAŹDZIERNIK 2013 - NIECH DZIEŃ UŚMIECHU W NASZYCH SERDUSZKACH I NA USTACH GOŚCI CAŁY ROK

Na początku października w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU. Wspólne zabawy, śpiewy i tańce towarzyszyły uśmiechniętym przedszkolakom. Na zakończenie dzieci otrzymały medale z symbolem uśmiechniętej buźki.

PAŹDZIERNIK 2013 - BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Dzieci 5 i 6 letnie wybrały się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu na warsztaty edukacyjne. Przedszkolacy uściśliły i wzbogaciły swoje wiadomości na temat bezpieczeńtwa na drodze.

PAŹDZIERNIK 2013 - FESTYN RODZINNY

Dnia 4 października na podwórku przedszkolnym odbył się "festyn rodzinny", na którym dla dzieci i ich rodzin czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wspaniała zabawa i piękna pogoda przyczyniły się do mile spędzonego czasu. Po wyczerpujących konkursach można było zregenerować siły, częstując się smakowitymi domowymi wypiekami i ziemniaczkami z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa, z której dzieci losowały różne upominki. Festyn został uatrakcyjniony występami artystycznymi dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły edukację przedszkolną. Dochód z festynu zostanie przekazany na zakup nowych elementów do placu zabaw na podwórku przedszkolnym. Wszystkim uczestnikom spotkania ogromnie dziękujemy za zaangażowanie i stworzenie rodzinnej atmosfery.

PAŹDZIERNIK 2013 - "POLSKIE LASY SŁYNĄ Z TEGO..."

"Polskie lasy słyną z tego od stuleci,
że przychylne są dla dzieci 
i na pewno każdy powie,
że las to zdrowie".

2 października udaliśmy się na wycieczkę do jesiennego lasu. Dzieci miały możliwość obserwacji naturalnego świata roślin, owadów i ptaków, patrząc, słuchając i dotykając. Zbierały eksponaty leśne, takie jak szyszki, kawałki kory, mech i grzyby oraz nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Dzieci spędziły miło czas na świeżym i zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej polskiej złotej jesieni.

WRZESIEŃ 2013 - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W tym roku Sejm Rzeczypospolitej ustanowił dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Dzieci w naszym przedszkolu obchodziły swoje święto przy wesołej muzyce, zabawach i konkursach na świeżym powietrzu, gdyż pogoda również obdarzyła przedszkolaków słonecznym prezentem.

WRZESIEŃ 2013 - "MY JESTEŚMY KUCHARECZKI"

W grupie dzieci 4-5 latków odbyły się zajęcia gospodarcze, na których przedszkolaki przejęły pracę pań kucharek, przygotowując owocowy smakołyk. Dużo było pracy, ale za to ciasto owocowe wszystkim smakowało.

WRZESIEŃ 2013 - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Skończyły się wakacje. Rozpoczął się wrzesień i przedszkolu zrobiło się gwarno. Pierwszy dzień w przedszkolu był wyjątkowy dla dzieci, które pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola oraz ich rodziców, ale również dla dzieci, które czekały na swoich kolegów i koleżanki z przedszkola. Uśmiechy dzieci sprawią, że nadchodzący rok szkolny będzie szczęśliwy i jak zwykle niezapomniany.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl