Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

 

            28 maja aula naszej szkoły zamieniła się w grecki sympozjon. Na scenie pojawili się uczniowie z klas VI w strojach słonecznej Hellady, niosący tace pełne śródziemnomorskich owoców. Odtańczyli grecki taniec  Chasapiko.   

            Rozpoczęły się konkursowe zmagania. Uczestnicy (uczniowie kl. V) wcielili się w postacie z mitologii greckiej. Przed publicznością wystąpili więc Zeus, Posejdon, Hermes, Kora, Demeter i inni bohaterowie mitów. Kolejne konkurencje sprawdzały wiedzę z zakresu mitologii. Zawodnicy poprawiali błędy w zdaniach, rozpoznawali rekwizyty i postacie, odpowiadali na pytania i wyjaśniali znaczenie wyrażeń i zwrotów wiążących się z mitologią, które pojawiły się w naszym języku (np. syzyfowa praca, pięta Achillesa).

            Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki.  I miejsce z jednakową ilością punktów zdobyli trzej uczniowie klasy V b: Marcin Chojnacki, Kamil Ficerman i Klaudia Kuligowska.

            Oprawę muzyczną imprezy zapewnili uczniowie klas VI ( pod kierunkiem pani Marzanny Matyasik), którzy wykonali tradycyjny taniec Zorba oraz  piosenkę greckiej wokalistki Eleni „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”.

 

Tekst : Alicja Ciach

Foto: Marzanna Matyasik

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl