Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

          Nasza szkoła z radością i nadzieją przystąpiła do konkursu „KOLOROWE BOISKA… CZYLI SZKOLNA PIERWSZA LIGA” organizowanego przez Laboratorium Komunikacji Sp. z o.o.  siedzibą w Warszawie.

To siódma edycja programu. Celem kampanii jest promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu jest wielofunkcyjne boisko. Do tej pory pomysłodawca kampanii - Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A., ufundował budowę aż sześciu takich boisk. Powstały one w Turznie (2007 r.), Bobrówku (2008 r.), Ogardach (2009 r.), Kaznowie (2010 r.), Górze (2011 r.) i Juchnowcu Górnym (2012 r.).

Konkurs przeznaczony jest dla szkół podstawowych z małych miejscowości, które nie mają boiska szkolnego lub posiadany przez nie obiekt jest w złym stanie technicznym. Internauci mogą głosować na swoich faworytów w terminie 23 maja - 23 czerwca br., oddając jeden głos dziennie. Po tym terminie spośród dziesięciu szkół, które otrzymają największą liczbę głosów, jury wyłoni zwycięzcę oraz zdobywców II i III miejsca. Lista szkół nagrodzonych w konkursie zostanie opublikowana 28 czerwca.

Zgodnie z wymogami konkursu przygotowaliśmy model naszego wymarzonego boiska. Wybraliśmy jedenastoosobową drużynę (uczniów klas IV-VI), która pracowała nad wykonaniem modelu „Boiska marzeń” pod kierunkiem nauczyciela plastyki pani Renaty Chudzik.

Nasza praca konkursowa przedstawia kolorowe boisko piłki nożnej z dwiema dużymi bramkami. Na murawie boiska stoi reprezentacja szkoły - jedenastu zawodników w strojach drużynowych. Ubrani są w barwy narodowe z numerem naszej szkoły na koszulkach. Na trybunie na żółtych krzesełkach zasiadają rozentuzjazmowani widzowie i zagorzali kibice piłkarscy. Dopingują zawodników, mają szaliki. Witają pojawiających się na murawie zawodników. Na boisku znajduje się również zespół siedmiu cheerleaderek z barwnymi pomponami. Dziewczęta tańczą w rytm muzyki
i zagrzewają „Naszych” do boju. Drużyna, która wykonała pracę konkursową, spisała się na medal. Brawo! Piękny model boiska można podziwiać w szkolnej bibliotece. 

Na stronie http://www.koloroweboiska.pl/site możemy obejrzeć kolejne etapy powstawania naszej pracy konkursowej, a także oddać swój głos. Wystarczy się zarejestrować, a potem codziennie głosować na nasze boisko. Im więcej głosów, tym większa szansa na nagrodę.

 

A więc głosujmy!

 

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl