Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

Wycieczka do Trójmiasta
 
            W dniu 15 maja b.r. odbyła się wycieczka klas IVa, IVb i Vc do Trójmiasta. Pierwszym punktem naszej wycieczki była Gdynia. Po przejściu trasą spacerową wzdłuż nadbrzeża morskiego skierowaliśmy się do Oceanarium Gdyńskiego. Obejrzeliśmy tu ciekawą prezentację na temat naszego Bałtyku, a następnie ruszyliśmy na zwiedzanie ekspozycji. Zadziwiło nas bogactwo życia wodnego w morzach i oceanach - różnorodność wodnych organizmów. Mogliśmy oglądać m. in. najeżki, węgorze elektryczne, skrzydlice, rogatnice, piranie, koralowce i wiele innych pięknych stworzeń.
           Kolejną atrakcją był najsłynniejszy polski żaglowiec - Dar Pomorza. Zwiedziliśmy jego wnętrze - maszynownię, kajuty z piętrowymi łóżkami, zajrzeliśmy także do kuchni, gdzie gotowano posiłki dla marynarzy. 
           Z Gdyni przepłynęliśmy statkiem do Sopotu, gdzie spacerkiem przez najdłuższe w Europie molo dotarliśmy do Krzywego Domu. 
          Ostatnim punktem wycieczki był Gdańsk. Zobaczyliśmy tutaj fontannę Neptuna, promenadę nad Motławą, zabytkowy dźwig portowy – żuraw, a także manufakturę cukierków. 
Zadowoleni, pełni doznań, objuczeni pamiątkami wróciliśmy do Chełmży.
 
 
 Tekst i zdjęcia: B. Majewska 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl