Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

W NASZEJ SZKOLE

JUŻ WIOSNA

 

          21 marca uczniowie ze starszych klas świętowali pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Imprezę rozpoczęliśmy od wiosennego łamania głowy i ciała. W salach lekcyjnych grupy uczniów zmagały się z przygotowanymi przez nauczycieli konkursami. Grom, krzyżówkom, rebusom i szaradom końca nie było. Dobrą zabawę zapewniły polskie przysłowia, angielskie rozmówki, matematyczne łamigłówki oraz przyrodnicze prezentacje. Dzieci obdarowane talentem plastycznym wykonały kolorowe gaiki - maiki, by przyspieszyć kwitnienie roślin w naturze. W auli swoją fizyczną tężyznę prezentowali miłośnicy wiosennych zmagań sportowych.

            Boisko szkolne stało się miejscem, w którym postanowiliśmy ostatecznie pożegnać zimę. Pan woźny zadbał, by skutecznie na oczach uczniów klas I - VI spaliły się wszystkie, przygotowane wcześniej, marzanny. 

Po unicestwieniu słomianych kukieł wyruszyliśmy na spacer, aby poszukać pierwszych oznak wiosny. Wędrowaliśmy ulicami miasta, przyglądając się, niestety, wciąż jeszcze zimowemu krajobrazowi.  Na szczęście nasze dobre humory i słyszane w drzewach ptasie trele świadczą o tym, że wiosna jest już bardzo blisko. Bądźmy cierpliwi. Z całą pewnością przybędzie.

 

Imprezę wiosenną dla klas IV -VI przygotowały:

Izabela Makowska, Hanna Nitzler, Katarzyna Siebert, Beata Skrzeczkowska, Magdalena Stefaniak, Beata Szymczak, Iwona Wierzbicka, Agnieszka Zdziech.

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: L. Chmielewski, M. Stefaniak, I. Wierzbicka

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl