Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

W  POSZUKIWANIU

 

 

 WIOSNY

 

         W sobotę 16 marca uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2 i 3, członkowie SKKT, wybrali się na wycieczkę do Torunia. Współorganizatorem wycieczki był Ośrodek Sportu i Turystyki.

            Celem naszej wyprawy było znalezienie pierwszych oznak wiosny. Szukaliśmy ich, wędrując zaśnieżonym szlakiem wśród lasów na toruńskiej Barbarce. Naszej wędrówce towarzyszyły słońce i mróz. Droga zawiodła nas do miejsca, gdzie w 1939 r. życie z rąk hitlerowców straciło ponad tysiąc naszych rodaków. Pamięć o nich uczciliśmy chwilą ciszy i zapalonymi zniczami.

            W Leśnej Osadzie, tuż obok kaplicy św. Barbary, czekało na nas rozpalone ognisko, przy którym grzaliśmy zmarznięte nosy i piekliśmy pyszne kiełbasy. W tym samym ognisku na zawsze znikły przygotowane przez uczniów marzanny. Za wykonanie kolorowych kukieł i prac plastycznych "Bukiet wiosenny" wszyscy otrzymali nagrody. Znalazło się również małe co nieco dla uczestników gier i zabaw sprawnościowych, które przygotowała pani Hanna Nitzler. Ochoczo i radośnie próbowaliśmy umieścić piłkę w środku kolorowej płachty i zawiesić napis "WIOSNA" na lince przy pomocy klamerek.

            Wracając do Chełmży, przypomnieliśmy sobie, że naszej leśnej wycieczce towarzyszyły ćwierkające w drzewach ptaki. One pewnie jako pierwsze poczuły nadchodzącą wiosnę. Miejmy nadzieję, że zniszczone na Barbarce marzanny trochę w tym pomogły. 

 

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl