Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

LEKCJA W OGRODZIE

 

ZOOBOTANICZNYM

 

   13 marca nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Do Ogrodu dotarliśmy, wędrując przez jeden z toruńskich skwerów. Po drodze obejrzeliśmy pomnik planetoidy "Toruń", który pojawił się w mieście w 2009 r. z okazji Międzynarodowego Roku Astronomii.

            Zajęcia przyrodnicze prowadziła pracownica Ogrodu. Tematem przewodnim były zwierzęta chronione w Polsce. Rozmowy z panią przewodnik pomogły nam zrozumieć, w jaki sposób ludzie szkodzą przyrodzie i dlaczego niektóre gatunki objęto prawną ochroną. Wędrując ścieżkami między kolejnymi wybiegami, obserwowaliśmy mieszkańców, wśród których były również zwierzęta zagrożone wyginięciem. Nasze obserwacje dostarczyły nam wielu wrażeń. Rozbawiły nas ruchliwe surykatki, zadziwiła ogromna i napuszona sowa śnieżna. Ryś pozował chętnie do zdjęć, żubr wystraszył nas swoją posturą, a niedźwiedź himalajski uciął sobie drzemkę, wystawiając rozczochrane futro.

            Wiedzę, pozyskaną w czasie naszej wycieczki utrwaliliśmy, oglądając prezentację multimedialną i rozwiązując zadania przyrodnicze w sali dydaktycznej Ogrodu.

 

Tekst i zdjęcia: I. Wierzbicka

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl