Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

Rajd „Powitanie Wiosny”

 

   W sobotni poranek, 16 marca 2013 r., członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego ze Szkoły Podstawowej Nr 2, na zaproszenie SKK-T działającego w Szkole Podstawowej Nr 3 wyruszyli do Barbarki koło Torunia na rajd „Powitanie wiosny”.

    W tym roku pogoda podczas naszego marszu była zimowa.

Mróz, śnieg, piękne słońce na czystym niebie nie przypominały aury wiosennej.

     Po przybyciu do Torunia wędrowaliśmy przez las Barbarki. Ważnym punktem naszej wyprawy było odwiedzenie na Barbarce pomników upamiętniających zbrodnie, jakich Niemcy dokonali na ok. 600 Polakach, w okresie od października do grudnia 1939 r. Zatrzymaliśmy się w tym miejscu wspominając bolesną historię narodu polskiego, zapaliliśmy znicze, a pamięć zmarłych uczciliśmy minutą milczenia.

    Po dotarciu na miejsce czekało na nas wiele atrakcji. Na początek harce na placu zabaw, a potem ognisko. Przy takiej pogodzie widok kiełbasek i płonącego ogniska pobudził apetyt uczestników. Wszystkim bardzo smakowały kiełbaski, które samodzielnie opiekali przy gorących płomieniach.

     Po sutym posiłku przyszedł czas na konkursy. Twórcy marzann i wiosennych bukietów zostali nagrodzeni za swoją twórczą pracę. Wszyscy chętnie wzięli udział w zabawach sprawnościowych, które wymagały współpracy całych zespołów. Nie ważne było, kto jest z której szkoły, pierwsze onieśmielenie minęło i była wspólna, świetna zabawa.

   Chcąc ostatecznie przegnać długą zimę, kukły marzann zostały spalone w płomieniach ogniska.

   Na koniec zabawy każdy z uczestników rajdu został obdarowany miłymi upominkami przygotowanymi przez organizatorów.

  

Tekst i zdjęcia: B. Majewska

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl