Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

 XXII Zima z Kompasem
 
        Już po raz trzeci członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego SP2 wzięli udział w imprezie turystycznej „XXII Zima z Kompasem” organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 3 w Chełmży i Klub Imprez na Orientację SKARMAT Toruń.
       Turyści z klas czwartych, piątych i szóstych w sobotni, zimowy, mroźny poranek 9 lutego 2013r. wyruszyli na trasy w Zalesiu.    
Ci z nas, którzy wystartowali w kategorii TP (trasa dla początkujących) pokonywali trasę z pomocą instruktora, a w kategorii TD ( trasa dla szkół podstawowych) musieli samodzielnie odnaleźć drogę i ukryte punkty kontrolne na podstawie mapy.
Na miejsce startu dojechaliśmy autobusem. Trasy wyznaczone zostały w okolicach malowniczo położonego jeziora. Podczas ich pokonywania przeżyliśmy wiele przygód. Trzeba było wykazać się dobrą orientacją i umiejętnością radzenia sobie z trudami zimy, jednak humory dopisywały. Wszyscy pomagali sobie wzajemnie. Nasi koledzy znaleźli telefon komórkowy i oddali go właścicielce, którą okazała się dziewczynka z innej drużyny. Ich postawa znalazła uznanie i w nagrodę otrzymali mapy.
       Po powrocie z trasy czekała na nas gorąca grochówka i herbata. 
Wszyscy startujący w kategorii TP na zakończenie imprezy otrzymali od organizatorów upominki. 
 
  Tekst i zdjęcia: B. Majewska

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl