Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

XXII ZIMA Z KOMPASEM

 

               Ponad 200 turystów pojawiło się 9 lutego w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 3. Jak co roku, w naszym mieście odbyła się wojewódzka impreza na orientację pod nazwą „XXII Zima z Kompasem”. Organizatorami zawodów, prócz szkoły, byli członkowie Klubu Imprez na Orientację „SKARMAT” i Oddział Miejski PTTK w Toruniu. Kierownikiem imprezy była Iwona Wierzbicka - nauczycielka SP3, którą wspomagały koleżanki z grona nauczycielskiego: Izabela Makowska, Hanna Nitzler, Beata Skrzeczkowska i Magdalena Stefaniak.

            Tradycją tej imprezy jest ogłaszanie wyników ubiegłorocznej rywalizacji o Puchar Województwa Kujawsko – Pomorskiego przez prezesa KInO „SKARMAT” Waldemara Fijora. Puchary i dyplomy wręczyła zwycięzcom p. Teresa Nowicka z Urzędu Miejskiego.

            Dla uczestników z Mogilna, Bydgoszczy, Grudziądza, Torunia, Ostaszewa, Pigży, Dubielna, Dębowej Łąki i Chełmży, trasy marszów wyznaczyli: sędzia główny - Maciej Sołtys i Paweł Kowallek.

            Na miejsce startu - lasy nad Jeziorem Chełmżyńskim w Zalesiu i Pluskowęsach -  turystów przewożono autokarami. Zawodnicy startowali indywidualnie lub drużynowo w następujących kategoriach: TP (trasa dla początkujących ze szkół podstawowych), TD (trasa dziecięca – szkoły podstawowe), TM (trasa młodzieżowa - gimnazja), TJ (trasa dla juniorów – szkoły średnie), TS (trasa dla seniorów). Po raz pierwszy pojawiła się na "Zimie" trasa dla początkujących i średniozaawansowanych, ale pełnoletnich (TU). Dla wszystkich uczestników przygotowano czarno - białe mapy z topograficznymi kruczkami. Początkujący mogli liczyć na instruktaż udzielany na trasie przez członków "SKARMATU". Pozostali musieli radzić sobie samodzielnie z dotarciem do właściwych punktów kontrolnych. Na powracających z tras, utrudzonych uczestników czekała w szkolnej stołówce turystyczna grochówka.

 

            Po sprawdzeniu kart startowych i podsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe: sprzęt turystyczny, przewodniki, foldery, mapy, kalendarze. Dla najmłodszych przygotowano drobne upominki.

 

Nasi chłopcy z klasy VIa - Hubert Bering, Bartosz Gruźlewski i  Jakub Kick - zajęli II miejsce w kategorii TD.

Gratulujemy!

 

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania sponsorom:

* Starostwu Powiatowemu w Toruniu, 

* Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego "JBB" Import Eksport J. Bałdyga w Łysych (woj. mazowieckie),

* Urzędowi Miejskiemu w Chełmży,

* Pracowni Techniki Dentystycznej i Klinice Stomatologicznej „ALDENT” w Chełmży,

* państwu Wioletcie i Wiesławowi Dominiczakom,

* p. Andrzejowi Gajewskiemu, właścicielowi firmy "Auto - Trans".

 

Tekst: I. Wierzbicka

 Zdjęcia: M. Stefaniak

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl