Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

 

"Białe wakacje"

w szkole

 

        W drugim tygodniu ferii zimowych we wtorek i w środę na terenie szkoły odbywały się zajęcia świetlicowe prowadzone przez p. Agnieszkę Zdziech i p. Beatę Szymczak. W ciągu tych dwóch dni mieliśmy możliwość uczestniczyć w przeróżnych zajęciach. Między innymi w zajęciach plastycznych w czasie, których wykonywaliśmy ażurowe girlandy karnawałowe z kolorowego papieru. Dzieło naszej pracy będzie można zobaczyć w czasie balu karnawałowego, gdyż posłużą one do dekoracji auli szkolnej. Ćwiczyliśmy także nasze umysły, aby nie rozleniwiły się za bardzo w czasie ferii, poprzez rozwiązywanie różnego typu łamigłówek, rebusów, krzyżówek, wykreślanek i zagadek o tematyce zimowej. Poznawaliśmy także historię naszego miasta  wykorzystując do tego celu plan miasta Chełmży. Na podstawie zdobytych wiadomości wykonywaliśmy prace plastyczne przedstawiające najciekawsze miejsca w naszej miejscowości. W czasie "Białych wakacji" nie mogło zabraknąć oczywiście szaleństwa na śniegu! Zjeżdżaliśmy na sankach, urządzaliśmy zawody saneczkarskiei rzucaliśmy się śnieżkami. Ta część zajęć podobała nam się chyba najbardziej... :-)

 

       Pierwszy dzień „Białych wakacji” uczniowie naszej szkoły spędzili w Bydgoszczy. Niezwykłym miejscem, które odwiedziliśmy było, jedyne w Europie, ,, Muzeum Mydła i Historii Brudu”.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć przedmioty, które kiedyś służyły do pielęgnacji ciała, a także dowiedzieć się, że mydło kiedyś nie było czymś tak powszechnym jak jest dziś.

Największą jednak frajdę sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie mydełek. Uczniowie mogli wybrać dowolny kolor ,zapach oraz kształt  swojego mydła. Dzieci z niezwykłą starannością i entuzjazmem podjęły się tego zadania, dlatego wszystkie mydełka wyglądały  i pachniały pięknie.

Oczywiście, jak na każdej wycieczce, nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji Mc Donald’ s, gdzie uczniowie zajadali się swoimi ulubionymi przysmakami.

Pełni pozytywnych i miłych  wrażeń  późnym popołudniem wróciliśmy do Chełmży.

 

Tekst A. Zdziech

Zdjęcia B. Szymczak

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl