Urząd Miasta Chełmży

Imieniny

Katarzyny, Marka, Gabriela

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • obiekt Flash - http://triathlonenergy.pl/chelmza

Treść strony

W KRAINIE BOMBEK

 

              13 grudnia był dla turystów dniem niespodzianek. Wczesnym rankiem wyjechaliśmy do pierwszej polskiej stolicy - Gniezna. Zbliżając się do miasta, obserwowaliśmy za oknami autokaru coraz bardziej zmieniającą się aurę. Gniezno powitało nas siarczystym mrozem, wszechobecną szadzią i pięknym, lecz niegrzejącym słońcem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wytwórni Ozdób Choinkowych. Z panią przewodnik śledziliśmy kolejne etapy produkcji kolorowych bombek - od dmuchalni przez srebrzalnię, lakiernię aż do dekoratorni. W firmowym sklepie odebraliśmy zamówione cacka z imionami; dokupiliśmy jeszcze inne, bajeczne ozdoby.

 

            Gnieźnieńska katedra zaintrygowała nas swoim położeniem na Wzgórzu Lecha, ilością pięknych kaplic i charakterystycznym relikwiarzem św. Wojciecha. Przewodnik  interesująco opowiedział historię powstania kościoła. W jego podziemiach obejrzeliśmy pozostałości wcześniejszych świątyń oraz trumny ze szczątkami arcybiskupów i prymasów.

 

            Objuczeni szklanymi bombkami dotarliśmy późnym popołudniem do Chełmży. O dziwo, udało się dowieźć wszystkie ozdoby bez uszczerbku. Już niedługo będą cieszyć nasze oczy przy świątecznych stołach.

 

 

WSZYSTKIM TURYSTOM I ICH RODZINOM ŻYCZYMY MIŁEGO ŚWIĘTOWANIA. NIE ZAPOMNIJCIE, ABY W CZASIE ŚWIĄT TAKŻE WĘDROWAĆ - OT CHOĆBY POSPACEROWAĆ.

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

 

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 946 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.