Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

W KINIE I W MUZEUM

 

Uczniowie klas IV zostali zaproszeni w środę 14 listopada do "Hotelu Transylwania", którego właścicielem był hrabia Drakula. W sali kinowej Cinema City bawiliśmy się wyśmienicie z plejadą stworów, potworów, zombi i wampirów. Na ekranie śledziliśmy z zaciekawieniem przebieg imprezy, zorganizowanej z okazji urodzin nastoletniej córki Drakuli. Doskonałą zabawę zakłócił młody człowiek, wędrujący z plecakiem po świecie. Pewny siebie, gadatliwy, pozytywnie nastawiony do życia spotkał na swej drodze hotel pełen dziwadeł. Przekraczając jego progi jako nieproszony i nieoczekiwany gość, spowodował lawinę strasznych i jednocześnie komicznych komplikacji. Oglądanie ich sprawiło nam wielką przyjemność.

            Równie przyjemnie było w Kamienicy pod Gwiazdą, gdzie znajduje się Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu. Korzystając z darmowego wstępu, mieliśmy okazję podziwiać dzieła sztuki i zabytki z Chin, Syjamu, Tybetu, Korei, Wietnamu, Indii i Japonii. Były tam obrazy, drzeworyty, rzeźby kamienne oraz drewniane, wyroby z kamieni półszlachetnych, ceramika i tkanina.

            Na Rynku Staromiejskim odbyliśmy krótki spacer, zatrzymując się przy pomniku najsłynniejszego toruńczyka - Mikołaja Kopernika i przy fontannie flisaka.  Razem z nami spacerowały i fruwały spore stada gołębi.

 

Tekst i zdjęcia: I. Wierzbicka

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl