Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

ŚWIĘTO KOLARSTWA W CHEŁMŻY

           13 października w parku przy ul. 3 Maja obok stadionu Legi Chełmża odbył się II Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Miasta Chełmża Jerzego Czerwińskiego. W wyścigu wzięło udział 66 osób. Szkoła Podstawowa nr 2 wystawiła 37 zawodników, Szkoła Podstawowa nr 3 25 , Szkoła Podstawowa w Grzywnie 2 zawodników i po jednym zawodniku wystąpiło ze Szkoły Podstawowej nr 5 i ze Szkoły Podstawowej z Łysomic. Cieszy fakt, że powiększa się grono chętnych do wzięcia udziału w wyścigu. Podczas wyścigu zaprezentowali się również zawodnicy UKS „ Dwójka” Chełmża, którzy udzielali cennych rad swoim młodszym kolegom i koleżankom.

          Patronat nad imprezą objął burmistrz Chełmży pan Jerzy Czerwiński, który w sobotni poranek oficjalnie otworzył zawody sportowe. Dla dzieci Uczniowski Klub Sportowy „ Dwójka” Chełmża przygotował miłą niespodziankę, zapraszając dwóch olimpijczyków z Londynu: Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego.

- Kolarstwo to sport nie dla mięczaków. Trening jest bardzo trudny i wyczerpujący- takimi słowami przywitał młodzież Michał Gołaś- mistrz Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego z 2012 roku.

- Ja również zaczynałem tak jak wy. Ścigałem się z kolegami i byłem młodym zawodnikiem. Sukcesy sportowe przyszły znacznie później, poprzez ciężką pracę i wytrwałość- to są słowa Michała Kwiatkowskiego- wicemistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas i drugi zawodnik w Tour de Pologne w 2012 roku.

          Ci wspaniali kolarze wiedzą, co mówią. Nie na darmo ścigają się z najlepszymi kolarzami na świecie w belgijskiej zawodowej grupie kolarskiej Omega Pharma- Quick Step.

          Znakomici kolarze poświęcili dużo czasu młodym adeptom sztuki kolarskiej robiąc sobie z nimi zdjęcia i rozdając autografy. Zapewnili również, że w kolejnym sezonie będąc w Polsce przyjadą na trening zawodników UKS „ Dwójka” Chełmża.

          Przy zabezpieczaniu trasy wyścigu pracowali nauczyciele wychowania fizycznego z SP 2 i SP 3 oraz Straż Miejska z Chełmży i koledzy z Toruńskiego Klubu Kolarskiego „ Pacific”. Honorowy start poprowadzili nasi olimpijczycy, a potem zaczęło się już prawdziwe ściganie. Podczas wyścigu kolarskiego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zajęli:

Kategoria klas IV- dziewczynki

1miejsce- Marika Jaworska- SP 2

2 miejsce- Wiktoria Werner- SP 2

3 miejsce- Zuzanna Sulecka- SP2

4 miejsce- Agata Szwaja- SP 2

Kategoria klas V- dziewczynki

4 miejsce- Oliwia Stodulska- SP 2

 

Kategoria klas V- chłopcy

1miejsce- Daniel Kaczorek- SP 2

4 miejsce-Konrad Brylski- SP 2

 

Kategoria klas VI- dziewczynki

1miejsce- Joanna Grabowska- SP 2

2 miejsce- Wiktoria Sulecka- SP 2

3 miejsce- Aleksandra Czarnecka- SP 2

4 miejsce-Joanna Jurkiewicz- SP 2

 

Kategoria klas VI- chłopcy

3 miejsce- Konrad Smyczyński- SP 2

            Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnikom wręczono medale i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy startujący otrzymali słodycze ufundowane przez Nestle Pacific z Torunia oraz market Netto z Chełmży.

            Nie zawiedli nas również sponsorzy imprezy, dzięki którym od dwóch lat może odbywać się ten wyścig. Nagrody rzeczowe i słodycze przekazane zostały przez: Urząd Miasta Chełmża, Starostwo Powiatowe w Toruniu, OSiT Chełmża, Toruński Klub Kolarski „ Pacific”, market Netto z Chełmży oraz firmę Stex państwa Janiszewskich z Wytrębowic. Organizatorzy wyścigu wraz z zarządem UKS „ Dwójka" dziękują wszystkim sponsorom i osobom, których pomoc rzeczowa i finansowa umożliwiły zorganizowanie wyścigu. Dziękujemy również Michałowi Gołasiowi i Michałowi Kwiatkowskiemu za wspaniały prezent zrobiony zarówno dzieciom jak i dorosłym kibicom. Podziękowania kierujemy także do pana Bogdana Kondeja z firmy „Bio Bike” z Grzywny, który cały czas wspiera działalność UKS „ Dwójka” Chełmża przygotowując rowery do wyścigów jak i sponsoruje nowy sprzęt dla zawodników. Serdeczne podziękowania należą się Straży Miejskiej w Chełmży, która przez cały czas czuwała nad bezpieczeństwem zawodników. Dziękujemy rodzicom za wspaniały doping i wspieranie swoich pociech podczas wyścigu.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl