Menu

Nawigacja

Treść

Nasze przedszkole.

Nowy Plac Zabaw.

Od września 2012 roku przy współpracy Rady Rodziców zbieraliśmy fundusze na zakup nowego Placu Zabaw dla dzieci. W tym celu zorganizowaliśmy kiermasze świąteczne, kiermasze pamiątkowych zdjęć, teatrzyk z udziałem dzieci. Niebagatelną kwotę uzyskaliśmy od sponsorów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zebranie z rodzicami.

5 września odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami. Było to spotkanie organizacyjne, na którym przedstawiono statut i regulaminy przedszkolne oraz współpracę z rodzicami i kalendarz uroczystości.

Podziękowania.

Dziękujemy rodzicom Fabiana Majewskiego za przekazanie dla naszego przedszkola mini placu zabaw.

Wrzesień 2012 - Zagroda wiejska.

Pod koniec września odbyła się pierwsza autokarowa wycieczka. Dzieci z wszystkich grup pojechały do zagrody wiejskiej w Parowie Falęckiej. Miały one bezpośredni kontakt ze zwierzętami oraz przygotowywały im pożywienie i karmiły je. Dzieci pomagały w pracach gospodarczych takich jak kiszenie kapusty i przygotowanie do zbioru ziemniaków. Po kilku godzinnym pobycie na świeżym powietrzu - czas na posiłek. Pyszne ziemniaki i placki ziemniaczane szybko zniknęły z talerzy dzieci. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Wrzesień 2012 - Pan Policjant w przedszkolu.

Dnia 14 września w ramach realizacji cyklu tematycznego "Wybieramy miejsca do bezpiecznej zabawy", gościliśmy w przedszkolu pana policjanta. Dzieci podczas wspólnej zabawy poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz potrafiły odpowiedzieć na pytanie dlaczego policjant jest naszym przyjacielem. Po wesołej zabawie dzieci wręczyły przygotowaną niespodziankę wraz z podziękowaniem.

Wrzesień 2012 - Pasowanie na przedszkolaka.

Dnia 28 września odbyła się pierwsza uroczystość przedszkolna w nowy roku szkolnym. Było to pasowanie na przedszkolaka. Z udziałem rodziców i dzieci ze starszych grup, dzieci które po raz pierwszy rozpoczęły edukację przeszkolną, po złożeniu przysięgi zostały pasowane przez panią dyrektor na przedszkolaków.
Spotkanie uświetniły występy artystyczne dzieci.

MOJA MAŁA OJCZYZNA

 W naszym przedszkolu realizowany jset program edukacji regionalnej "Moja mała ojczyzna". Dzieci poznały już cykl produkcyjny buraka cukrowego. Krąg tematyczny Od buraka do lizaka związany jest z cukrownią usytuowaną w naszym mieście. Dzieci teraz potrafią zrozumieć fakt, dlaczego burak w tęczę się zamienił?. 

 

Październik 2012 - Teatrzyk "Ołowiany żołnierzyk"

Tradycją naszego przedszkola jest współpraca z Teatrem Zaczarowany Świat. W październiku gościliśmy znajomych aktorów, którzy przedstawili bajkę pt. „Ołowiany żołnierzyk“.

Październik 2012 - Wycieczka do Szafarni i Golubia-Dobrzynia.

Pod koniec października grupy dzieci 5, 6-cio letnich udały się na wycieczkę do Szafarni. W drodze powrotnej dzieci zatrzymały się na zamku w Golubiu Dobrzyniu.

Listopad 2012 - Mali kucharze

W grupie sześciolatków odbyły się zjaęcia gospodarcze. Na pierwszych zajęciach dzieci robiły zapasy na zimę: ogórki kiszone, kompot z jabłek, kapustę kiszoną. Drugie zajęcia to słodka niespodzianka - gofry. Po ciężkiej pracy nadszedł czas na poczęstunek.

Listopad 2012 - Przedstawienie teatralne "O Jeżyku Chwalipięcie"

W listopadzie gościliśmy grupę teatralną z przedstawieniem pt." O Jeżyku Chwalipięcie".

Listopad 2012 - Dzień Misia

Dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje misiowe pluszaki, z którymi brały udział w zabawach i konkursach. Były również niespodzianki - pamiątkowe misie przygotowane przez dzieci sześcioletnie z kolorowej masy solnej i misiowe ciasteczka przygotowane przez panie kucharki. W tym dniu Rada Rodziców wręczyła wszystkim pracownikom przedszkola "misiowe ordery" w ramach wdzięczności za włożony trud w pracę z dziećmi.

Listopad 2012 - Czystość to zdrowie.

W listopadzie dzieci z grupy 6-l. zaprezentowały młodszym kolegom i rodzicom przedstawienie pt. "Czystość to zdrowie". Mali aktorzy przed spektaklem teatralnym rozprowadzali bilety, a zebrane pieniążki będą przekazane na nowy plac zabaw.

Grudzień 2012 - Jasełka

W grudniu przedstawienie jasełkowe poprzedził Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Radę Rodziców. Dnia 20 XII odbyła się tradycyjnie spotkanie świąteczne „przy choince”.  Po raz pierwszy do udziału w Jasełce zaprosiliśmy przedstawicieli Chóru Cecylia, którzy uświetnili swoim występem naszą uroczystość.

Styczeń 2013 - Bal przebierańców

W dniu 31 stycznia odbył się w przedszkolu Bal Przebierańców. Przepiękne stroje dzieci, wesoła muzyka i różnorodne konkursy to u nas już tradycja. Punktem kulminacyjnym balu był wybór Króla i Królowej. Było wiele radości i uśmiechu. Dzieci bawiły się wspaniale.

Luty 2013 - Zima fajna jest.

Tak spędzamy zimowy czas na podwórku...

Luty 2013 - Walentynki.

Grupa dzieci sześcioletnich w Dzień Św. Walentego zorganizowała Zabawy Walentynkowe. Był teatrzyk i wesołe konkursy. Na zakończenie każde dziecko dostało upominek w postaci słodkiego serduszka.

Marzec 2013 - Powitanie Wiosny

Jak co roku 21 marca z Marzanną i wesołym śpiewem, dzieci przywitały wiosnę.Mimo, że za oknami mróz i śnieg w naszym przedszkolu zrobiło się zielono i wiosennie, a  w naszych sercach i na twarzach zajaśniało słońce.

Głośnym śpiewem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę.  Następnie brały udział w zabawach i konkursach. Na zakończenie spotkania wyszukiwały w sali wiosennych kwiatów.

Marzec 2013 - Konkurs „ Najciekawsza pisanka”

Wielkanocne Święta zawsze są okazją do wielu ciekawych konkursów i przedsięwzięć.  W tym roku  ogłosiliśmy konkurs, którego celem było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą, a także miały one dostarczać dzieciom świetnej zabawy z rodzicami.       
Pod koniec  marca nastąpiło rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego „ Najciekawsza Pisanka” Na spotkanie zaprosiliśmy rodziców , którzy wraz ze swoimi pociechami brali udział w konkursach świątecznych. Wszystkie prace  zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

Kwiecień 2013 - Zajęcia gospodarcze

Grupa 6-cio latków

Grupa 3-4 latków

Kwiecień 2013 - Zabawy na Orliku

Grupa najstarsza udała się na zajęcia ruchowe na Orlik .

Maj 2013 - Konkurs Recytatorski - Wiersze Juliana Tuwima

7 maja dzieci 5-cio i 6-cio letnie brały udział w Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Bibliotekę Dziecięcą. Dzieci recytowały wiersz Juliana Tuwima pt. "Rzepka".

Czerwiec 2013 - Piknik Rodzinny

Na początku czerwca w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Spotkanie to połączone było z odbiorem nowego placu zabaw, a gościem honorowym był Pan Burmistrz - Jerzy Czerwiński. Ze względu na kapryśną pogodę, piknik odbył się w poszczególnych grupach w salach. Dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Dzieci podziwiały występy akrobatów, była także loteria fantowa oraz dużo wspólnych zabaw i konkursów. Jak na każdym pikniku był też czas na pieczone kiełbaski i domowe ciasta.

Czerwiec 2013 - Pożegnanie Starszaków

Dnia 28.06.2013 odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci, które we wrześniu rozpoczną edukację w szkole. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły piękny program artystyczny, w trakcie którego na twarzach rodziców i pracowników przedszkola pojawiły się łzy wzruszenia. Myślę, że chwile spędzone w przedszkolu zapiszą się na długo w pamięci dzieci. Życzymy przyszłym uczniom samych sukcesów w szkole.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl