Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

                W maju Samorząd Uczniowski z okazji święta wszystkich Mam ogłosił dwa konkursy:

 

- klasy IV, V i VI pisały opowiadania o  swojej mamie,

 

- klasy I – III wykonywały portrety swoich mam.

 

W klasach IV –VI wyróżniono następujące opowiadania:

 

„O mojej mamie”

          Moja mama jest dla mnie koleżanką. Mogę z nią porozmawiać na wszystkie tematy. Zawsze mi doradzi i bardzo ją kocham. Czasami pobroję, ale wybacza mi wszystko.  Czasami trudno mi się z nią dogadać, ale cieszę się, że jest moją mamą i bardzo ją kocham.

Michał Chudziński kl. VIa

 

                Anna – tak ma na imię moja mama. Jest niewysoką, zawsze uśmiechniętą osobą. Ma rude, krótkie włosy i niebieskie oczy. Ogromnie ją kocham. Uwielbia gotować i piec. Bardzo troszczy się o mnie i mojego młodszego brata. Zawsze mogę z nią porozmawiać o moich problemach. Czasem się kłócimy, ale na koniec i tak się godzimy. Mama, jest dla mnie przyjaciółką. Jest między nami różnica wieku, ale często słucha tej samej muzyki co ja. Bardzo lubi zwierzęta, szczególnie naszego sznaucera, Tosię. Mimo że na początku nie było mowy o psie, teraz za nic by jej nie oddała.  Czasem się złości, zwłaszcza, jeżeli chodzi o porządek. Lubi aktywnie spędzać czas. Często zabiera nas na rower, basen czy wycieczki do Torunia lub innego miasta. Bardzo ją kocham . Nie mówię jej tego za często, ale lepszej mamy wymarzyć sobie nie mogłam.

Marta Wieczorkowska kl. VIc

 

              Moja mam ma na imię Beata, ma 35 lat i od urodzenia mieszka w Chełmży. Jest średniego wzrostu, ma zielone oczy, długie czarne rzęsy i nosi okulary. Jest szczupła, pomimo tego, że zjada dużo słodyczy. Moja mama to osoba o wesołym usposobieniu, troskliwa, opiekuńcza, cierpliwa i pracowita. Pomimo wielu obowiązków w domu , chodzi do pracy oraz uczy się w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych.  W wolnych chwilach lubi oglądać filmy, takie jak komedie no i oczywiście seriale.  Lubi też układać puzzle, wyszywać i haftować. Największą przyjemność sprawia jej spędzanie czasu z rodziną. Taka właśnie jest moja mama.

Agata Jędrych kl. Vb

 

Z klas I – III zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

Klaudia Kowalczyk kl.Ia, Mateusz Kozieł kl. Ia, Oskar Targosz kl. Ia, Anastazja Lis kl. Ia, Olga Grabowska kl. IIa, , Kinga Grabowska kl. IIa

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl