Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

PIECHOTĄ WOKÓŁ JEZIORA GŁUCHOWSKIEGO

 

             W sobotę, w Dniu Matki, turyści z SKKT wybrali się na ostatnią w tym roku szkolnym wyprawę. Trasa naszej wycieczki wiodła nas tym razem po północno - zachodnich okolicach Chełmży. Ochoczo wędrowaliśmy przez Kończewice Ogrodniki pod wiadukt koło Głuchowa. W pełnym słońcu i przy orzeźwiającym wiaterku przyglądaliśmy się okolicznym polom i łąkom. Podziwialiśmy wszystkie odcienie wiosennych zieleni i kolorowe kwiaty.

 

            W głuchowskim sklepiku uzupełniliśmy zapasy wody i napojów. Liżąc pyszne lody, ruszyliśmy podziwiać pałac i otaczający go park. Niestety, opuszczony przez Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą pałac zaczyna podupadać, a okazały park - dziczeć i zarastać.

 

            Błogosławiona Juta przywitała nas w swoim bielczyńskim sanktuarium z otwartymi ramionami. Wysłuchaliśmy w skupieniu opowieści o życiu siostry "ubogich", pomodliliśmy się i rozpoczęliśmy upragniony piknik nad Jeziorem Głuchowskim. Pojawiły się koce, piłki, skakanki - grom i  zabawom nie było końca. A potem był jeszcze dość szybki powrót do miasta przez wiosenny Buczek. Nasze nogi bez problemu wytrzymały ten intensywny spacer.

 

 

ZA MIESIĄC WAKACJE! WSZYSTKIM UCZNIOM TURYSTOM I NIETURYSTOM ORAZ ICH RODZICOM JUŻ DZIŚ ŻYCZYMY MIŁEGO WYPOCZYNKU, DALEKICH I KOLOROWYCH PODRÓŻY, WIELU NIESPODZIANEK I GÓRY PAMIĄTEK.

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU NA TURYSTYCZNYCH SZLAKACH.

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl