Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

NA PIASTOWSKIM

SZLAKU

 

Dzień 16 maja klasy III b i Ia spędziły na wiosennej wycieczce. Rano dzieci wyjechały w kierunku Poznania. Po drodze zatrzymały się na Ostrowie Lednickim. Krótka przeprawa promem na wyspę dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Grodzisko z ruinami książęcego pałacu i  kaplicy, wały obronne oraz podgrodzie uruchomiły uczniowską wyobraźnię. Dzieci próbowały opisać, jak wyglądało życie średniowiecznych mieszkańców, poddanych pierwszych Piastów.

            W Pobiedziskach odbyła się sesja zdjęciowa. Tłem dla zdjęć były makiety z miniaturami wielkopolskich zabytków oraz rycerskie zbroje.

            Stolica Wielkopolski powitała naszych uczniów ulicznymi korkami. Nie bez trudu dotarli oni do poznańskiej palmiarni i starego zoo. Wspaniale wędrowało im się wśród egzotyczych roślin, a jeszcze wspanialej kupowało kwiaty, muszle i rybki akwariowe. Na Rynku Starego Miasta z uznaniem spoglądali na kolorowy ratusz, na próżno wypatrując słynnych koziołków. Aby zrekompensować sobie ich brak, wszyscy rzucili się na pobliskie kramy, gdzie królowały pamiątki z tymi rogatymi stworzeniami.

            Wycieczkę zakończono wspólnym posiłkiem w ulubionym przez dzieci Mc Donaldzie. Duże ilości zakupionych pamiątek długo będą przypominały uczniom tę szkolną wyprawę.

 

Tekst i zdjęcia: I. Wierzbicka

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl