Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

W KRAKOWIE

I ZAKOPANEM

 

W dniach 8 - 11 maja nasi starsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Małopolski. Wyprawa udana pod każdym względem, pogoda typowo wakacyjna, a wrażenia niesamowite.

            Zwiedziliśmy dwa parki narodowe - Ojcowski z rzeźbą krasową i Tatrzański z rzeźbą alpejską. W Pieskowej Skale dotknęliśmy słynnej Maczugi Herkulesa, a w Ojcowie oglądaliśmy trójwymiarową opowieść o powstaniu Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

            Wędrując po Starym Mieście w Krakowie, dotarliśmy do Sukiennic i Kościoła Mariackiego z ołtarzem Stwosza. Na Wzgórzu Wawelskim odwiedziliśmy Smoczą Jamę, Królewski Zamek i krypty w Katedrze. Wypowiadając życzenia, dotykaliśmy serca dzwonu "Zygmunt".

            Na Gubałówce podziwialiśmy panoramę naszych najwyższych gór, a na Krupówkach kupowaliśmy słynne oscypki. Dobrze bawiliśmy się, oglądając horror w kinie 7D, a jeszcze lepiej wędrując z przewodnikiem do Morskiego Oka. Choć nogi mocno bolały warto było wejść na wysokość prawie 1400 m n.p.m., by zobaczyć, skąpany w słońcu, niesamowity krajobraz i Rysy - niebotyczny polski szczyt, tonący w masach śniegu.

            W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się jeszcze na Jasnej Górze, by spojrzeć w ciemne oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej. 

            Uzupełnieniem wycieczkowych atrakcji były wspólne noclegi z kolegami w schronisku młodzieżowym i góralskich pokojach gościnnych, pyszne posiłki, lody i kupowanie pamiątek.

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak 

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl