Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Piątek 24 Listopada 2017

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Emmy, Jana, Aleksandry

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • Samorządowy Informator SMS

Treść strony

MARCOWY GARNIEC

W GRUDZIĄDZU

 

"W marcu jak w garncu" - tego znanego przysłowia doświadczyli nasi turyści uczestniczący w wycieczce do Grudziądza. W sobotę 31 marca wyruszyliśmy na krajoznawczą wyprawę do tego prawie stutysięcznego miasta położonego nad Wisłą. Sunące po niebie, od samego rana, szarobure chmury nie wróżyły niczego dobrego. Ledwo dojechaliśmy do plaży miejskiej nad Jeziorem Rudnickim Wielkim, a już zaczęło intensywnie padać. Mimo to, pod prowizorycznym dachem zdołaliśmy rozegrać kilka konkursów i obdarować się drobnymi nagrodami.

            Spacerowi po nadwiślańskich błoniach, wzdłuż charakterystycznych spichlerzy towarzyszył silny wiatr. Wspinaczka na Górę Zamkową ujawniła naszą pozimową słabość fizyczną. Na szczycie, dysząc ze zmęczenia, oglądaliśmy panoramę Basenu Grudziądzkiego w promieniach słabego słońca. Wędrówka po Starym Mieście dostarczyła nam jedynie wrażeń związanych z przenikliwym zimnem. Schroniliśmy się przed nim w Muzeum Miejskim. Oglądaliśmy w nim wystawę plastyczną, niezbyt dla nas zrozumiałą, oraz zestaw eksponatów archeologicznych z wykopalisk prowadzonych na terenie powiatu grudziądzkiego. Naszą największą aprobatę zyskała jednak wystawa związana z historią kolejnictwa. Film prezentujący budowę torów i stacji kolejowych oglądaliśmy z zainteresowaniem, ciesząc się z kadrów ukazujących stację chełmżyńską. Dawne,tekturowe bilety kolejowe, którymi obdarowano turystów stały się atrakcyjną pamiątką.

            Koszmar marcowej pogody dopadł nas po wyjściu z muzeum. Deszcz, grad i śnieg towarzyszyły nam na zmianę aż do galerii handlowej, w której zrobiliśmy przerwę na posiłek. Jedzenie, które zamówiliśmy były tak różnorodne i pyszne, że szybko zapomnieliśmy o niesympatycznej pogodzie. A powrót do Chełmży odbył się przy całkiem przyzwoicie grzejącym słońcu.

 

Tekst: I. Wierzbicka

 

Zdjęcia: M. Stefaniak

 

 

opracował: admin.

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Epuap2
  • Profil zaufany

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 956 osobą na tej stronie

Stopka

Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.01

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.