Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Niedziela 21 Lipca 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Daniela, Andrzeja, Benedykta

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • Triathlon 2019

Treść strony

 

          W sobotę nasza szkoła gościła turystów, uczestniczących w corocznej imprezie na orientację "Zima z Kompasem". Do naszego miasta przybyło prawie 300 gości z Mogilna, Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Wąbrzeźna, Dębowej Łąki, Grzywny, Ostaszewa, Łysomic, Pigży i Dubielna. W imprezie udział wzięli również uczniowie z chełmżyńskich szkół.

            Klub Imprez na Orientację "SKARMAT" z Torunia, który jest współorganizatorem "Zimy", reprezentował jego Prezes - p. Waldemar Fijor. On też dokonał podsumowania wyników imprez na orientację, które odbyły się w minionym roku w naszym województwie. Puchary i dyplomy wręczali zwycięzcom Prezes OM PTTK w Toruniu p. Henryk Miłoszewski, jego zastępca p. Marek Ruciński i nasza p. dyrektor Ewa Dąbrowska. 

            Trasy marszu na orientację przygotowano w pięciu kategoriach: TP (trasa dla początkujących), TD (trasa dla szkół podstawowych), TM (dla gimnazjów), TJ (dla szkół ponadgimnazjalnych), TS (dla dorosłych). W tym roku turyści zmagali się z planami Chełmży i mapami topograficznymi najbliższych okolic miasta. Poruszając się wyznaczonymi szlakami szukali ukrytych punktów kontrolnych i wykonywali zadania wyznaczone przez organizatorów. Wędrówka po mieście pozwoliła uczestnikom "otrzeć się" o jego zabytki. Drużyny biegające z mapami wzbudzały niemałe zaciekawienie wśród mieszkańców. 

            Na powracających z tras czekała w szkole gorąca grochówka. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodkie upominki. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy i nagrody (przewodniki, mapy, drobny sprzęt turystyczny).

            Sędzią głównym "Zimy" był Paweł Kowallek. W przygotowaniu tras marszu pomagali Maciej Sołtys i Radosław Gruźlewski. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały nasze panie nauczycielki: Izabela Makowska, Hanna Nitzler, Magdalena Stefaniak i Iwona Wierzbicka.

Sponsorom "Zimy z Kompasem" - Starostwu Powiatowemu w Toruniu, Urzędowi Miejskiemu  w Chełmży, Bankowi Spółdzielczemu w Chełmnie, państwu Dominiczakom za przygotowanie pamiątkowej pieczęci, Pracowni Techniki Dentystycznej "ALDENT" w Chełmży - organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 2306 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.