Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

INTERPRETACJI

POEZJI DZIECIĘCEJ 

7 grudnia 2010 r. w naszej szkole odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Interpretacji Poezji Dziecięcej dla uczniów  klas I- III.  Zaproszenie na konkurs przyjęło  23 małych artystów ze szkół podstawowych w  Grzywnie, Turznie, Warszewicach, Łubiance oraz Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży.

W tym roku dzieci prezentowały swoje zdolności recytatorskie interpretując wiersze Ewy Szelburg- Zarembiny.  Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:  pani Urszula Meszyńska z Biblioteki Miejskiej, pani Iwona Sumińska , polonistka z chełmżyńskiego gimnazjum oraz pani Iwona Wróblewska, nauczycielka z Turzna.

         Jury miało trudne zadanie, recytatorzy jak zwykle prezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców.  Pani wicedyrektor szkoły Marzanna Matyasik wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Trzy pierwsze równorzędne miejsca zajęli: Jan Węgrzyn ,  Agata Szwaja oraz Fryderyk Sawiński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży. Drugie miejsce zajęły Martyna Kępska z SP  w Warszewicach , Julia Fabińska z SP nr 2 w Chełmży oraz Olga Chmiel z SP w Turznie. Trzecie miejsce wywalczyły Martyna Mucha z SP w Grzywnie oraz Aleksandra Daroń z SP nr 5 w Chełmży. Wyróżnienia otrzymały Patrycja Powaszińska z SP nr 2 w Chełmży oraz Majka Przybysz z SP w Grzywnie i Klaudia Korczyńska  z SP nr 5 w Chełmży. 

Dziękujemy panu Jerzemu Czerwińskiemu Burmistrzowi Miasta Chełmży za  ufundowanie nagród dla wszystkich
 uczestników konkursu .

 

Organizatorki :  Jolanta Tarkowska i Maria Grubecka 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl