Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

         W sobotę, 3 grudnia, turyści uczestniczyli w XXXIV Nocnych Marszach na Orientację, które zorganizował Klub Imprez na Orientację "SKARMAT" z Torunia.

 

Wyjechaliśmy po południu, aby dotrzeć do Cierpic, gdzie miała odbyć się impreza. Zatrzymaliśmy się w Toruniu, aby w restauracji Mc Donalds wzmocnić siły przed wędrówką po lesie. Przed cierpicką szkołą czekała na nas kolejna przyjemność - plac zabaw. Szaleństwa na placu tak nas pochłonęły, że zapomnieliśmy, po co tu przyjechaliśmy.

 

            Odprawę techniczną przed wyruszeniem na trasy poprowadził p. Waldek Fijor - prezes KInO "SKARMAT". No i zaczęło się. Instruktor podzielił nas na mniejsze grupy i kazał szukać punktów kontrolnych ukrytych w bardzo ciemnym lesie. Czasami wyłaniał się gdzieś z boku i informował, że dobrze sobie radzimy i nie zbaczamy z trasy. Wszystkie siły skupiliśmy na oświetlaniu terenu i mapy oraz szukaniu biało - czerwonych lampionów, przyczepionych do drzew. Latarki nie zawiodły, baterie nie wyczerpały się, a nam starczyło determinacji, aby przejść całą trasę, prawie bezbłędnie. Oczywiście, marsze nam się spodobały. Nie zawsze przecież mamy okazję chodzić w ciemnościach i dostać jeszcze za to nagrody. A kolejne marsze już w styczniu.

Tym razem dzienne i na dodatek w Chełmży.  

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak 

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl