Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

SZLAKIEM WOKÓŁ

NASZEGO JEZIORA 

 

Sobota, 5 listopada, kojarzyć się będzie naszym turystom z biciem rekordu. Po raz pierwszy pokonaliśmy tak długą trasę  - 14 kilometrów.

            Zaczęło się niewinnie. Rano na boisku stawili się ci, którzy nie lubią długo spać. W doskonałych humorach ruszyliśmy przez miasto do Mirakowa. Wędrowaliśmy żwawo i sprawnie, nikt nie narzekał. Na postojach znikały kolejne, przygotowane przez mamy kanapki, a plecaki robiły się coraz lżejsze. W pełnym słońcu podziwialiśmy lśniącą taflę wody i otoczenie Jeziora Chełmżyńskiego. Niektórzy po raz pierwszy oglądali południową odnogę naszego jeziora.

            W Zalesiu przywitało nas rozpalone ognisko. Z niecierpliwością piekliśmy kiełbasy i chleb, czując jak ślinka napływa do gardeł. Na turystyczną ucztę załapały się również psy, które dotrzymywały nam towarzystwa.

            Plaża nad jeziorem stała się dla nas miejscem zawodów sportowych. Wykonywaliśmy kolejne ćwiczenia z wielkim zaangażowaniem. Nikogo nie zdziwiło więc, że wszyscy otrzymali nagrody i upominki.

            Po chwilach, mile spędzonych w Zalesiu, ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Przez Pluskowęsy ... na własnych nogach. Ktoś zaczął przebąkiwać o autokarze, który powinien podjechać do Zalesia. Biedakowi pomyliło się z inną wycieczką. Tymczasem, ani się obejrzeliśmy i już kolejna przerwa - przy sklepie w Pluskowęsach. Hitem zakupowym stały się puszki z colą. To one miały dodać sił na ostatnich kilometrach. I chyba dodały. Bez większych problemów, z krótką przerwą przy pomniku na Kuchni dotarliśmy do miasta.  

             Dominującym wspomnieniem z naszego rekordowego rajdu stały się bolące nogi. Na szczęście ból po pewnym czasie znika, a chęć do wędrowania mimo wszystko pozostaje. 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

 

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl