Urząd Miasta Chełmży

Kalendarz

Wtorek 23 Lipca 2019

Odnośniki

Wersja językowa

Ułatwienia dostępu

Imieniny

Brygidy, Apolinarego, Bogny

Nawigacja

Odnośniki

Menu

Intranet

Intranet

Banery

  • fundusze europejskie
  • http://geoportal.mojregion.info/

Banery

  • Triathlon 2019

Treść strony

SZLAKIEM WOKÓŁ

NASZEGO JEZIORA 

 

Sobota, 5 listopada, kojarzyć się będzie naszym turystom z biciem rekordu. Po raz pierwszy pokonaliśmy tak długą trasę  - 14 kilometrów.

            Zaczęło się niewinnie. Rano na boisku stawili się ci, którzy nie lubią długo spać. W doskonałych humorach ruszyliśmy przez miasto do Mirakowa. Wędrowaliśmy żwawo i sprawnie, nikt nie narzekał. Na postojach znikały kolejne, przygotowane przez mamy kanapki, a plecaki robiły się coraz lżejsze. W pełnym słońcu podziwialiśmy lśniącą taflę wody i otoczenie Jeziora Chełmżyńskiego. Niektórzy po raz pierwszy oglądali południową odnogę naszego jeziora.

            W Zalesiu przywitało nas rozpalone ognisko. Z niecierpliwością piekliśmy kiełbasy i chleb, czując jak ślinka napływa do gardeł. Na turystyczną ucztę załapały się również psy, które dotrzymywały nam towarzystwa.

            Plaża nad jeziorem stała się dla nas miejscem zawodów sportowych. Wykonywaliśmy kolejne ćwiczenia z wielkim zaangażowaniem. Nikogo nie zdziwiło więc, że wszyscy otrzymali nagrody i upominki.

            Po chwilach, mile spędzonych w Zalesiu, ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Przez Pluskowęsy ... na własnych nogach. Ktoś zaczął przebąkiwać o autokarze, który powinien podjechać do Zalesia. Biedakowi pomyliło się z inną wycieczką. Tymczasem, ani się obejrzeliśmy i już kolejna przerwa - przy sklepie w Pluskowęsach. Hitem zakupowym stały się puszki z colą. To one miały dodać sił na ostatnich kilometrach. I chyba dodały. Bez większych problemów, z krótką przerwą przy pomniku na Kuchni dotarliśmy do miasta.  

             Dominującym wspomnieniem z naszego rekordowego rajdu stały się bolące nogi. Na szczęście ból po pewnym czasie znika, a chęć do wędrowania mimo wszystko pozostaje. 

Tekst: I. Wierzbicka

Zdjęcia: M. Stefaniak

opracował: admin.

 

Odnośniki

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:

Banery

  • Ziemia gotyku
  • Samorządowy Informator SMS
  • Facebook
  • mikroporady.pl

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Chełmża   ul. Hallera 2   |   87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl
Jesteś 1399 osobą na tej stronie

Stopka

      Copyright Urząd Miasta Chełmża   |   Polityka prywatności   |   powered by netadmin 7.20
Link - Unia Europejska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.