Menu

Nawigacja

Menu podstrona

Treść

 

Z PAPOWA DO CHEŁMŻY

 

Turyści z SKKT spędzili kolejną sobotę (22 października) na jesiennej wycieczce. Autokarem dojechaliśmy do Papowa Biskupiego. W tej urokliwej wsi zwiedzaliśmy kamienno - ceglany zamek. Zbudowany przez Krzyżaków, stał się w XVI w. własnością biskupów chełmińskich. Od wielu lat popada w ruinę. Chodziliśmy po jego zarośniętych  chwastami pomieszczeniach, zaglądaliśmy przez otwory okienne i resztki bram. Przed zamkiem rosną dwa, okazałe dęby uznane za pomniki przyrody.

            Parafialny kościół w Papowie, ze względu na użyty do budowy kamień, przypomina pobliski zamek. Stojąc opodal świątyni wysłuchaliśmy opowieści o życiu św. Mikołaja, który jest patronem parafii, a nam najbardziej kojarzy się z prezentami. Nie omieszkaliśmy także zajrzeć do wnętrza kościoła.

            Przed pieszą wędrówką do Chełmży zajrzeliśmy jeszcze do sklepiku. Ogołociliśmy sklepowe półki ze słodyczy i ruszyliśmy w trasę. Dziesięciokilometrowa droga upłynęła nam na obserwowaniu prac polowych, zjadaniu zapasów zabranych z domu i robieniu przerw dla udręczonych nóg.

 

Tekst i zdjęcia: I. Wierzbicka 

opracował: admin.

Banery

[obiekt mapy] Urząd Miasta Chełmża

Urząd Miasta Chełmża  
ul. Hallera 2, 87-140 Chełmża
tel. +48 56 675-22-91
fax +48 56 675-21-22
e-mail: um@chelmza.pl